Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tályog a kutyusom nyakán! Mit...

Tályog a kutyusom nyakán! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Hét hónapos keverék kutyusom nyakán kb egy hónapja egy dudor jelent meg ami kb diónyi nagyságú volt, elvittük egy állatorvoshoz, aki adott neki amoxicillin tartalmú szurit, a dudor sajnos ugyanúgy megmaradt ( az orvos elég felegma volt, számlát nem adott, nem tudtam mit kapott a kutyusom illetve, hogy mennyit), de mint kezdő kutyatartó próbáltam bízni az orvosban, vártam a csodát. Sajnos másfél hete arra mentem ki reggel, hogy a kutyusom nyaka akkorára duzzadt mint a feje, azonnal indultunk az állatkórhozba, ahol megvizsgálták kapott gyulladáscsökkentőt, jobban lett lement a duzzanat, de a csomó megmaradt. Két nap múlva ismét, visszavittük ekkor az orvos megszúrta, megnézte, hogy mi van benne, genny volt. Mondta, hogy tályog és ki kell tisztítani, de csak helyi érzéstelenítőt adott, nem altatta, nekem és a páromnak kellett lefogni a kutyát, de a doki nem tudta kitisztítani neki, mert annyira rángatózott. (Nem is értem miért nem altatásban történt?) A lényeg, hogy itthon kikaparta a tályogot magának,szétcsattant az egész, lefertőtlenítettük, visszavittük , azt mondta a doki, hogy rendben+ szuri. Ez volt szombaton, azonban ma ismét belobbant a tályog és elkezdett nőni. Nagyon el vagyok keseredbe, sajnálom a kutyusom, mert látom, hogy mennyire szenved. Egyébként ugrál, eszik, iszik, játszik. Nagyon el vagyok keseredve, ha most visszavisszük, altatásban kitisztítják, szerintetek helyre jön a kutyusom? Vagy ez már mindig így lesz, hogy időröl időre előjön a tályog? A másik, hogy már nem tudom kiben bízzak (doki)? Honnan tudom, hogy egy állatorvos tényleg érti a dolgát? Az első doki egy katasztrófa volt, de már a második dokiban se tudok bízni.

Köszönöm, hogy végigolvastad.


2012. júl. 5. 20:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Merrefelé laksz?
2012. júl. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Debrecen.
2012. júl. 5. 20:46
 3/4 anonim ***** válasza:
Másik orvos kellene, aki ellátja rendesen a kutyádat.
2012. júl. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kihez jártok (én is Debreceni vagyok, ajánlani is tudok dokit, ha érdekel)? Elég durva, hogy helyi érzéstelenítésben, lefogás alatt állt neki kitisztítani a tályogot, közben gondolom a kutya ficánkolt, jó kis sérülést is okozhattak volna neki. Altatásban,ha nem is mély altatásban de szedáció alatt kellene kitisztítani, ráadásul műtői, steril körülmények között a tályogot, attól sajnos felszívódni már nem fog, ha kapja az antibiotikumot. Így hagyni sem szabad, tovább terjedhet a tályog, sepsist is kaphat, akár fulladást is okozhat.
2012. júl. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!