Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A toklász kijön magától a...

A toklász kijön magától a kutya lábából?

Figyelt kérdés
Tegnap előtt kihívtuk az állatorvost, mert sántított a kutyám, nyalta a lábát, lábujjai közt. A doki azt mondta biztos toklász, kapott két szurit, azt mondta dunsztkötés, és várjuk meg, míg ki lehet nyomni....azóta semmi változás, mintha még lejjebb is apadt volna, de még nyalja. Mit tegyek? Várjak még?

#TOKLÁSZ
2012. júl. 6. 07:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Vidd el másik orvoshoz mert nem jön ki magától ez tapasztalat nekem a spániel úgy tele volt,hogy másfél órái szedte a doki belőle a toklász csak befelé tud menni kifelé nem elég buta orvos.
2012. júl. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen, kijön magától is... valahol. De általában nem ott, ahol bement a bőr alá. Ilyenkor az orvos egy célszerszámmal (csipesz) be szokott nyúlni a bemeneti nyíláson és addig keresgél a bőr alatt akár több centi távolságban is, amíg sikerül megfognia és kihúznia a toklászt. Ha ez nem jön össze, akkor sajnos csak az marad, hogy majd valahol kijön magától. Az én kutyámnak is a lábujjai között ment be, majd kb 2 hét múlva 10 centivel feljebb a lába belső oldalán kezdett begennyesedni. Pár nap alatt lett egy mogyorónyi gennyes duzzanat, aztán amikor az "megérett", akkor kifakadt és ki lehetett nyomni a toklásszall együtt. De azért jobb, ha még az elején sikerül kiszedni! Én azóta minden séta után ellenörzöm a kutya úszóhártyáit és kiszedegetem a toklászokat mielőtt befúródhatnának.
2012. júl. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Most hívtam a dokit, azt mondta nem tudja hol a toklász, nem vághatja fel az egész lábát...10 nap? és addig szenvedett? fájt neki? engem megnyugtatott most, azt mondta nem lehet baja, majd ki fog jönni.
2012. júl. 6. 08:59
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja, és rövid szőrű, francia bulldog...csak annnnnyira fut, hogy sztem akkor fúródott bele a lábába.
2012. júl. 6. 08:59
 5/6 anonim ***** válasza:
Dehogy szenved! :) Az nem fáj, ha a bőre alatt van, az fáj, ha begyullad és meggyűlik. Ezzel sajnos nem tudunk mit kezdeni, de a kutyák fájdalom küszöbe sokkal magasabb mint az emberé, ők az ilyen apróságokból nem csinálnak túl nagy ügyet. Ahol most nyalogatja a bemeneti nyílás, az sem fáj különösebben, inkább csak irritálja vagy viszket neki. Műteni akkor lehetne, ha sikerülne lokalizálni a toklászt. Azt még megteheted, hogy ha kiderül hol van - ahol ugyebár elkezdi kivetni magából a szervezet és meggyűlik körülötte -, akkor elviszed orvoshoz és ő ott felvágja és kitisztítja a sebet. De akkor utána varrni kell, míg ha megvárod, hogy magától kifakadjon, akkor csak kinyomod, betadinnal lekezeled és kész.
2012. júl. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :)
2012. júl. 6. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!