Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajtát javasoljátok?...

Melyik fajtát javasoljátok? (többi lent)

Figyelt kérdés

Szeretnék egy fajtiszta kutyát vásárolni, de nem tudom melyik fajtát.

Van egy nagyobb udvar ahol el tudna lenni.

Rövid szőrű, család barát kutyát szeretnék.

A boxert, a dalmatát és a jack russel terriert néztem ki.

Olyan fajtát szeretnék ami jól bírja az alföldi klímát.


2012. júl. 6. 07:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a magyar vizsla jó lenne, bár az nincs benne abba amit kinéztél...
2012. júl. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem feltétlenül azok közül a kutyák közül kell választani amiket felsoroltam.

A a ti véleményetekre vagyok kíváncsi.

Amit elfelej tettem : lehetőleg ne dán dog méretű extra nagy kutyák legyenek.

De a magyar vizslára is gondoltam.

2012. júl. 6. 08:20
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez így túl kevés info. Mi alapján választottad ezeket a fajtákat? Mert mindhárom nagyon nagy mozgásigényű, ha nincs velük nap mint nap foglalkozva, viselkedési problémásak lesznek, szétkapják a kertet. Évekig tudnád biztosítani ezt a rengeteg foglalkozást? Mert néha bizony fárasztó lehet! Kutyát tartani egy életforma.
2012. júl. 6. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Család barát kutyákat kerestem és az alapján hogy melyik okos, és persze tetszés.

Napi szinten sétáltatás kutya.

Min. 2x/ hét kutya suli stb.

Csak az a lényeg, hogy rövid szőrű család barát legyen. te mit javasolsz 2 válaszoló???

2012. júl. 6. 08:31
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem muszáj olyan nagy kutyának lennie. Nekünk is egy nagyon nagy udvaron egy Törpe Tacskónk van, de minden nap milliószor körbejárja. Ha nagyobb kutyát szeretnél, akkor én a Labradort választanám a helyedbe, de a Boxer sem rossz, csak túlságosan kényes, én már tapasztaltam.. Ha egy okos, családbarát, játékos kutyát szeretnél, akkor ezek a tippjeim: Dalmata, Labrador, Boxer, esetleg, ha kisebb kutya is jó lenne?
2012. júl. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Jól gondold át, a boxer imád a családja közelében lenni, ha csak kint lesz, nem lehet veletek a házban, nem lesz boldog. Emellett napi 2 óra intenzív mozgatás kell neki.


Dalmata: én csak egyet ismerek, őt naponta összese 6 órát mozgatja a gazdija és utána is csak 1-2 órát pihen.


Jack Russel terrier: szintén pörgős kutyus, napi 2 óra foglalkozás neki is kéne. Terrierként igen makacs, pont most nézegetek egy másik fórumot, ahol egy 10 hetes kutyával küzd a gazdája, kutyakiképző is válaszolt, ezek a kutyák nagy tapasztalatot igényelnek, ugyanis általában már 8 hetes korukban kialakul bennük a dominancia, ami ha nincs kellőképpen lerendezve, akár 3 hónaposan a kutya lesz a falkavezér. Ennek a kiképzőnek volt Jack Russel kutyája, hónapokig próbálkozott (már ilyen fiatalon!) a kutyus átvenni a falkavezér szerepét.


A kutyus csak kinti kutya lenne? Mert akkor nem ártana inkább olyan fajtát választani, ami télen is jobban bírja a hideget.

2012. júl. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én dalmatát a gyakori egészség problémái miatt nem választanék, meg gyakran nehezen kezelhetőek. Én az afrikai oroszlánkutyát választanám :)
2012. júl. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!