Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudtok tenyésztőt akinél van?...

Tudtok tenyésztőt akinél van? Olyan is jó ami a szomszédos országokban van!

Figyelt kérdés
Tudom hogy az FCI által nem elismert az izabella és a kék színű Dobermann de halottam hogy páran tenyésztik, de nem tudom kik és ha esetleg ismersz vagy éppen neked is van eladó létszíves írj!Már nagyon régóta szeretnék ilyen színekben dobit, szerintem gyönyörűek!
2012. júl. 6. 08:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Miért akarnál beteg kutyát? Nem véletlen, hogy ezek a színek nem elfogadottak. Én nem ismerek ilyen magyar tenyésztőt és ha ismernék, akkor sem vennék tőle (kedvenc fajtám).
2012. júl. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezek rettentő hitványak, amit az előző belinkelt, katasztrófa, ahogy kinéznek ezek a kiskutyák. Ezeket a dobermann színváltozatokat senki nem tenyészti, ugyanis a standardnek nem felelnek meg, azaz színhibának számít. Mégis milyen tenyésztő tenyésztene hibás kutyákat? Az már bőven szaporítás lenne. Viszont elvétve születhetnek normális színű kutyáktól ilyen kölykök, őket hobbi célra adják el.

A kékről nem hallottam, hogy különösebb problémái lehetnek, viszont az izabella nagyon problémás az egészség szempontjából. Múltkor olvastam egy cikket erről, szinte az összes szervét érintheti valamilyen betegség vagy rendellenesség, butább, gyengébb idegrendszerű, mint a többi, a bőrbetegségek, rákos elváltozások nagyon gyakoriak náluk.

Az USA-ban találhatsz esetleg olyat, aki ilyeneket tenyészt, bár nem tudom mennyire ér meg neked több ezer dolcsit egy beteg kutya.

2012. júl. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

azért tettem be a linket mert ha utána nézne akkor kapna.

Elég gyatra kiskutyák...a " hibás " színű kutyákért max. az oltások árát lehetne elkérni....

Ezek nekem nem dobermannok!

2012. júl. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Írj a Borsod Dogsport kutyasulinak. Facebook-on fent van. Szívesen elmeséli az oktató (aki amúgy az olcsokutya.info egyik főszerkesztője), hogy járta meg a poklok poklát a gyönyörű izabellájával. Ő is azért akart, meg gyönyörű. De annyi problémája van, amiből egy is sok lenne, nem hogy egyszerre. Az utcán is mindig megszólják, miért nem eteti. Szerencsétlen állat gyomorrákos... Meg még sok egyéb. A dobermann amúgy is problémás egészségügyileg, idegrendszerileg, az izabella pedig okkal tiltott szín.
2012. júl. 7. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!