Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak vemhes kutyusommal?

Mit csináljak vemhes kutyusommal?

Figyelt kérdés

Szóval az én drága Maszatom (boder collie és spicc keverék lány) hamarosan kisktyuknak ad életet.:)

Nekem ez nem probléma,inkább azt szeretném tudni,hogy mit kell ilyenkor csinálni? eddig még mindig befogadott kóbor fiú kutyáim voltak, ő az első kóbor csajom.:) nem tudom mit kell ilyenkor vele csinálni? úgy értem építsek neki egy vackot? Ellés után mikor mehetek oda hozzá? nem fog megtámadni? Milyen lsz a viselkedése? Egyébként elég hiperaktív kutyáról van szó, sztem több benne a border vér....

ELőre is köszi



2012. júl. 6. 09:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%
ivartalanitani kene es nem elletni a keverek kutyakat!
2012. júl. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 gelazso ***** válasza:
47%
szerintem ellés alatt is ott lehetsz. egy vacok építése jó ötlet. ha morog akkor ne nyúlj hozzá. de ha segítség kell , jó ha ott vagy
2012. júl. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
68%

A helyes kérdések:

Miből fogom kifizetni, ha komplikáció adódik a szülésnél?


Miből fogom kifizetni azt a 8 hetet, hogy a kiskutyák és a szuka is rendesen fejlődjön, gyógyuljon?


Mit csináljak a született kiskutyákkal, amelyeknek a száma lehet akár 5-8 is, ha nem találok nekik gazdit?


Tudom, nem ez volt konkrétan a kérdésed, de ezekre azért jó lenne, ha tudnál magadban választ adni legalább, és felkészülni ezekre a dolgokra.


A többi felmerülő kérdésre szerintem az állatorvosod örömmel felkészített volna, ha megkérdezed.

2012. júl. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
54%

megint a sok jóindulatú ember.. No Comment!

Honnan tudjátok, hogy nem vemhesen találta?


Valószínű rendben lesz minden az ellésnél..

Különíts el neki egy helyet tegyél bele valami lepedőt az jó ebben a melegben nem kell takaró mert az meleg..

Észre fogod venni amikor elindul az ellés, nyugtalan lesz , liheg, kapar stb...

Nem nagyon fogsz tudni neki segíteni ha nem tudod mit kell csinálni, majd ő szépen elintézi ülhetsz mellette is az lehet megnyugtatja .

A vizébe tegyél szőlőcukrot :-)

Itathatsz vele még kalciumot is !

Ameddig a kölykei mellett van ( szoptat ) addig biztos, hgy le fog higgadni nem lesz annyira aktív, mert a kicsikkel lesz elfoglalva.

2012. júl. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
35%

Akár vemhesen találta a kérdező, akár nem, még mindig lehetne ivartalanítani azt a szerencsétlen szukát, akit így a kedves, drága, szadista gazdája elkezd tönkre tenni.


Kérdező, tudod te, milyen megterhelő a szukának a vemhesség, az ellés és a szoptatás? Tudtad, hogy az ilyen szukák, akiknek csak egyszer is elleniük kellett a gazdáik ostobasága miatt átlagban 3-4 évvel kevesebbet élnek, mert olyan szinten terhelődik a szervezetük? Tudod, hogy hány millió kutya él menhelyen, utcán, láncon, éhezve, kis ketrecben állandóan kölyköket gyártva? Tudtad, hogy ezek a kutyák mind az olyan tudatlan, felelőtlen szaporítók miatt élnek úgy ahogy, mint te? Tudod, hogy hány ezer, hány százezer fiatal kutyát ölnek meg gyepiken, vernek agyon otthon, altatnak el orvosok vagy ütnek el kocsik az olyan undorító szaporítók miatt, mint te? Tudod, hogy az általad lehozott kölykök közül jó, ha egy fog egész életében boldogan, biztonságos, normális környezetben élni, míg a többi lehet, hogy 2, lehet, hogy 6 év múlva, de miattad és az általad kiválasztott gazdái miatt egy gyepin, menhelyen, utcán fogja végezni, ha addig nem pusztul el? Tudod, hogy milyen rengeteg genetikai betegségben szenvedő fiatal, akár kölyök kutyát kell elaltatni évente az olyan gusztustalan szaporítók miatt, mint te, akik beteg kutyákat gyártanak? És azt tudod, hogy az általad gyártott kölykökkel történt bármi baleset, betegség, éhezés, megfagyás, hőguta, idő előtti elpusztulás, szenvedés, kidobás mind mind első sorban a te hibás lesz? De örülök, hogy boldog vagy, amiért akár 7-8 kölyök életét is tönkre teheted, amiért kizsákmányolod és kihasználod a saját kutyádat.


Egy volt menhelyi dolgozó.

2012. júl. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
64%

kedves menhelyi dolgozó

azért nem kell ennyire drasztikus lenni...

A menhelyeken miért szaporodnak tovább a kutyák?


Summa summarum ha valaki talál egy kutyát vemhesen közel az elléshez, és nincs pénze akkor azt hagyja ott az autók között , erdőben, stb.. mint, hogy hazavigye........ Szép!


Ennek ellenére ellenzem a szaporítást, de ha találok egy vemhes kutyát és megsajnálom hazaviszem, de nincs állatorvosra pénzem, majd keresek neki gazdát akkor én vagyok a szemétállatszaporítókiskutyagyártó?


Na azért ez vicc, soha nem elletnék törzskönyv nélküli, kiskutyát, de azért már sok amiket itt gondolnak sok emberről.


meg kell mondani az embereknek, hogy minden kutyát hagyjanak az utcán , üsse el az autó, halljon éhen stb.. akkor nem kellenének menhelyek sem!

2012. júl. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
38%

ma 10:44

Irigyellek, amiért ilyen ügyesen el tudod magaddal hitetni a dolgokat. Bárcsak egyes meséket, kitalált fantazmagóriáimat én is ilyen valósnak látnám! Szóval honnan is veszed, hogy vemhesen találta? És még ha vemhes is volt valóban, miből is gondolod, hogy akkor is csak már az utolsó stádiumban volt?

Mellesleg ha beviszi a menhelyre, akkor ott ingyen vagy legalább is hatalmas kedvezménnyel megcsinálják az ivartalanítást. És ha valakinek nincs 15-20 ezer forintja egy műtétre, akkor minek is vállal kutyát? A császározás akár több, mint 100e lehet. Akkor azt sem fogja bevállalni? Ha egyéb gond lenne, elüti egy kocsi, stb, akkor nem viszi orvoshoz? Az ivartalanítás közel sem drága!

2012. júl. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
45%
előttem szóló: Ha nem vemhesen találta akkor elítélem, de nem hallottuk még a kérdező ő verzióját!
2012. júl. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Tyler913 ***** válasza:
Kicsit off,de: látom,van,aki azzal érvel,hogy az ivartalanítás drága,és talált kutyánál nincs pénz rá.És ha megszületnek a kölykök,miből fogja etetni őket? Chip,oltások,féreghajtás,kölyöktáp legalább 8 hetes korig,számolj csak! Ha csak 8 kölyök születik,akkor is a többszörösét ráköltheti a gazdi az ivartalanítás árának,és akkor még úgy számoltunk,hogy nem lesz komplikácó.
2012. júl. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%

mi az egyik kutyánkat vemhesen találtuk, méhével együtt kivettek mindent. nem hiányzik még több kutya, van elég akinek nincs gazdája és elaltatják őket.

ha nálad esett teherbe akkor gratulálok te gyökér

2012. júl. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!