Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az Orijen puppy large breed...

Az Orijen puppy large breed tápnak nem túl magas a fehérjetartalma?

Figyelt kérdés
Most gondolkodom, hogy Acana puppy large breed-ről Orijenre váltok, mivel az gabonamentes, viszont 38% a fehérjetartalma, ez 6%-al több mint az Acanáé.

2012. júl. 7. 09:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én 30% fehérjetartalom fölött semmiképp sem etetnék nagytestű kölyök kutyát. Fél éves korától pedig max. 25% fehérjetartalmú tápot adnék.

Ha a gabonamentes tápok szimpatikusak, nézd meg a Brit Care-t, bárányos-rizses, gabonamentes és a junior tápja 28% fehérjetartalmú.

[link]

2012. júl. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Magas a fehérje tartalom, viszont mellé alacsony a szénhidrát, így csak 3400 kcal/kg a metabolizálható energiatartalma. A fent belinkelt "csak" 28% fehérje tartalmú Brit Care Junior Large Breed Lamb&Rice táp energia tartalma 3635 kcal/kg!!!!!!! És azt már ugye régóta tudjuk, hogy nem a sok fehérje felelős a csont-ízületi problémákért, hanem a túl sok energia-bevitel, vagyis a túletetés.
2012. júl. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ez az infó nekem új.

Van esetleg arról bármi infód, hogy egy nagytestű, még növendék, 1 éves kutyáknak naponta hány kalória az ideális? 1800 kcal/nap sok lehet neki?

2012. júl. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt így nem lehet megmondani, minden kutya más. Én az etetési útmutatóval nem foglalkoztam soha. Figyeltem a székletet, ha esetleg túl lágy volt, visszavettem az adagot, mert az is azt jelzi, hogy sok a táp, ha nem éreztem a bordáit rendesen, visszavettem az adagot, mert akkor is sok a táp. Vagyis a kutyakondija alapján növeltem, vagy csökkentettem az adagot.
2012. júl. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%

Én vékonyan tartom, pont azért, hogy ne cipeljen terhet, hiszen még növendék, ráér később izmosodni. Viszont múlt héten egy intenzívebb nap után sántikált, elvittük dokihoz és csonthártya gyulladása van :(

Na most ha nem túlsúlyos, akkor elvileg nincs köze a táphoz, ugye?

2012. júl. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ja és én sem követem az etetési útmutatót, napi 680 gramm helyett 500 grammot kap.
2012. júl. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Közben találtam egy nagyon alapos útmutatót az Orijen honlapján, szerintem elég jól leírja a dolgokat.


[link]

2012. júl. 7. 11:40
 8/11 A kérdező kommentje:
Ez is azt írja, hogy nem a fehérje mennyisége számít. Szerintem érdemes elolvasni.
2012. júl. 7. 11:46
 9/11 Tyler913 ***** válasza:
44%
Én nem hiszek ebben a "túl sok fehérje ártalmas"-dologban.A természetben mit esznek a farkasok? Hát biztos nem gabonát...Ha betartod az adagolási útmutatót,nem hiszem,hogy baja lehet tőle a kutyának.
2012. júl. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

[link]


részlet: "Annak ellenére hogy a kutya egyszer ragadozó állat volt, nem jó, ha csak húst eszik, föleg az ásványi anyagok, nyomemelek és rostok hiánya miatt."

2012. aug. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!