Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szobatisztaság, nálatok...

Szobatisztaság, nálatok mennyi idő után és milyen módszerrel ment?

Figyelt kérdés

8 hetes kutyusomat a házban a pelusra, egyébként meg az udvarra szeretném szoktatni. A pelusra csak akkor kellene pisilnie, ha éppen nem vagyok otthon, hogy kivigyem, hívjam. Ha kimegyünk szinte mindig pisil, ha látom, hogy keresgél ott bent, szólok neki és kijön velem pisilni. Ha nem fáradt akkor sokszor csak szórakozik wc-zés helyett. :)

A házban már párszor rápisilt a pelusra, de nem mindig találja meg és nem mindig keresi, ha ráteszem sem pisil oda, viszont ma délután, amíg pár órára elmentünk itthonról 1 kivételével a pelusra vagy közvetlenül mellé ment minden.

A baj, hogy még majdnem óránként pisil, meg a meleg miatt folyton iszik is, így nem olyan könnyű, de van, hogy egy órában többet is pisil.

Szerintetek ez így jó lesz? Másik kutyusomat is hasonló módszerrel tanítottam meg, de akkor sokáig tartott, viszont most már használni próbálom az akkor megszerzett tapasztalatokat is. :)


2012. júl. 7. 21:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kutyapelenka csak összezavarja a kutyát. Nem világos, hogy most akkor lehet bent vagy nem lehet? A pelus csak azoknak a pici kölyköknek jó akiket még nem lehet sétáltatni. Én az oltássorozat végén, tehát 3,5 hónapos korától sétáltattam, akkor 2 óránként vittem le és mindig nagyon megdicsértem ha lent végezte a dolgát. 5 hónaposan történt az utolsó baleset, azóta teljesen szobatiszta.
2012. júl. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

És a 3,5. hónapig mit csináltál? Addig hol pisilt?

Ti éjjelre "bezártátok" a kölyköt?

2012. júl. 7. 22:31
 3/8 anonim válasza:
nálunk úgy volt hogy 1 óránként kivittük levegőzni, akár kellett neki, akár nem... ha pedig rajta kaptuk hogy bent akarja elvégezni, de még nem volt késő, gyorsan meg fogtuk, rohantunk ki az udvarra, kapott egy kis fülest és aztán egyre csak leszokott róla...:D
2012. júl. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én 1 hónap alatt tanítottam meg szobatisztaságra a kutyusomat. (szintén nyáron) Ha a lakásban végezte a dolgát, akkor odanyomtam a fejét (véletlenül sem bele!... durván hangzik, de nem az) és jól leszidtam. Ha időben láttam, hogy kakilni/pisilni akar, megfogtam és rohantam le vele. Ha lent elvégezte a dolgát, akkor nagyon meg lett dicsérve. Bár sokat kellett vele rohangálnom akárhányszor észrevettem, hogy pisilni készül, de szerintem megéri, mert egy hónap nem sok idő. Utána egy nap 3-4 x vittem le, és semmi gond nem volt.

Sok sikert! :)

2012. júl. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kb másfél-2 hét alatt. Amíg nem lehetett levinni, addig újságpapíroztunk (utálta, mindenhová csinált csak rá nem), aztán 2 óránkén vittem is le, lent nagy dícséret majd irány fel.
2012. júl. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A kutyapelenka szerintem nem túl jó megoldás. Nem fogja érteni. hogy most lehet-e bent pisilni, vagy nem. Én kétóránként vittem le, hihetetlenül megdicsérve, ha lent végezte a dolgát. Ha bent pisil, akkor sem szabad nagyon leszidni, mert félreértelmezheti, és azt hiheti hogy nem szabad pisilni. Ebből pedig elég kellemetlen problémák adódhatnak. Egy ismerősöm ahányszor bepiszkított a kutya, mindig nagyon leszidta, és belenyomta az orrát. Hiába mondtam hogy így nem fogja megérteni, csak csinálta tovább. Ebből aztán az lett, hogy a kutya nem mert lent pisilni mert félt, fönt meg csak akkor ha a gazda nem látta, és minél eldugottabb helyekre. Pl. a kanapé mögött a falra fosva, ágy alá pisilva, stb...
2012. júl. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 kovacsemma válasza:
kb. 4-5 hónap kell hozzá 1-2 óránként szerintem mindenképpen ki kell engedni "wc-ni" nálunk is így volt
2012. júl. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Az én havanesem 2 hónap alatt lett anno szobatiszta, de akkor még nem nagyon ment nekem ez a téma...

A kiskutyával mostanra odáig jutottunk, hogy a pelusra pisil és kint egyszerre, ha kiviszem. Megkeresi a pelust, de nagy ritkán megy azért mellé is...

2012. júl. 11. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!