Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a baj a yorksire terrier...

Evike nagyová kérdése:

Mi a baj a yorksire terrier kutyamnak kakilás kozbe nehez tud kakilni?

Figyelt kérdés
2012. júl. 7. 21:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Bővebben? Milyen ételeket kap?
2012. júl. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
hat most már nem kap etelt edig hust evet de szerintem atol megromlot a hasa es azt nem adjunk neki most ojat eszik ojan huszu pálcika eledelt azt szereti eni a száraz eledelt nem eszi, de multkor már szepen tudod kakilni kentem a feneket testápoloval es akor szepen tudod most meg tegnaptol megint nehezen tud kakil de ojan kicsiket es látni hogy erolkodik :(
2012. júl. 7. 22:11
 3/9 anonim ***** válasza:

Uhh.. :#


Szóval, kérdésedre válaszolva. Adjatok neki rostban gazdag dolgokat. Főzeléket például. A fenekét meg ne kenegesd testápolóval, mert nem tesz neki jót. Maximum olajos vattapamaccsal. Mennyi idős a kutya és mióta van nálatok? Ha tényleg szorulása van vigyétek orvoshoz, mert bele is halhat a bélcsavarodásba.

2012. júl. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Úgy tűnik, szorulása van.


Főzz neki egy kis tasakos rizst, de csak sima vízben, ne sózd meg. Kicsit tovább is lehet a ráírt időnél, hogy jó puha legyen. Locsold meg neki egy kis húslevessel (vagy borsóleves levével, lehetőleg az se legyen túl sós) és reszelj bele neki egy jó adag répát (nyerset vagy főttet).


Mást ne adj neki. Ezt szerintem szívesen megeszi és könnyen is emészthető, könnyen fog tudni kakilni.


Ezt utána megtoldhatod egy kis husival is (főtt csirkemell, comb, szárny, nyak, lényeg, hogy CSIRKE legyen).


Ha rendbe jött az emésztése, adj neki valami normális kutyatápot, a korának megfelelőt (ha kölyök, akkor 'junior', ha felnőtt, akkor 'adult', ha öreg, akkor 'senior' verzió kell neki). Ajánlom pl. a Happy Dog tápokat, ez megfizethető középkategóriás táp és ízleni szokott a kutyáknak, megpróbálkozhatsz a 'sensitive', azaz érzékeny gyomrú kutyáknak való változatával is. Itt megnézheted a kínálatot a tápokból: webkutya.hu


Ha szereti a répát, akkor azt időnként önmagában is adhatod neki, lereszelve, segíti az emésztést, de ez a leveses rizses keverék azért jó, mert ettől energiája is lesz a kutyusnak.

2012. júl. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
koszonom a segitseget remelem jo lesz minden mert agodok erte de ha tutok meg valamit nyugodtan irjatok jou?
2012. júl. 7. 23:12
 6/9 anonim ***** válasza:

az előző rosszul írta rizst ne adj neki az csak jobban meg fogja a hasát. Nekünk a doki adta ezt a diétát mikor a mi kutyunknak ment a hasa.


Én nem tudom ilyenkor mit kell tenni mert régen anyumék kutyája szenvedett így de ők egyből mentek vele a dokihoz és ő ott megoldotta a problémát.

2012. júl. 8. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Össze-vissza etetitek a kutyát. Mit jelent az, hogy a hústól megromlott a hasa? És mi az a pálcika eledel?

Amíg nem rendeződik a széklete, adjál inkább konzervet, de nagyon jó minőségűt neki.

A legjobb lenne neki való száraz táp, amibe pl. yoghurtot keversz.

Kaphat egy mokkáskanálnyi praffin olajat is.

2012. júl. 8. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
az a száraz bogyot nem akarja eni de tegnap bekentuk neki a feneket olajal es már regelre joban kakált már
2012. júl. 8. 11:00
 9/9 anonim ***** válasza:

A száraz bogyót azért nem eszi, mert:


1. válogat

2. túl nagy szemű neki és nem tudja rendesen megrágni (kicsit összetörheted mozsárban)

3. vagy baj van a fogával (mozog valemelyik, gyulladt az ínye, stb, stb.)


Az enyém is szórakozott egy ideig azzal, hogy inkább koplalt és nem akarta megenni a száraz tápot (sutyiban adtak neki a többiek finomságokat, na ná, hogy inkább az kellett neki). Akkor azt mondtam stop, semmi nasi, és ugyanabban az időben minden nap kapott tört száraz tápot felöntve egy pici húslevessel. Utána már elhagytam a levest és láss csodát, most is megeszi, mint a kisangyal.


Konzer tápot is adhatsz neki, csak az önmagában nem túl tápláló, kb. a fele víz...

2012. júl. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!