Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Legközelebb hogy kezeljem az...

Legközelebb hogy kezeljem az ilyen helyzetet?

Figyelt kérdés

A kutyám (9 hónapos havanese) mostanában megtalálta a hangját, ami nem is zavarna, mert kutya, hát ugasson. Viszont vannak helyzetek, amikor nem örülök neki, pl. este, vagy ha ezzel megijeszt valakit. Az a baj, hogy ilyenkor nem tudom leállítani.


Egyik este a szokásos helyünkön játszottunk, mikor a földszinten kijött valaki az erkélyre. Na az én kiskutyám olyan mérges ugatásba kezdett ettől, mintha legalábbis az élete múlna rajta.:S Bármit csináltam, folytatta tovább, bármerre fordítottam mindig arra fordította a fejét. Már kínomban felvettem (pedig nem szokásom) és a hátára fektettem, mert ha otthon vagyunk, ilyenkor mindig figyelni szokott rám, mivel kénytelen, de csak az erkély felé fordult és az ölemben is folytatta, szóval kénytelenek voltunk elmenni, de egészen hazáig vakkantgatott néha-néha, miközben vissza-visszafordult a helyszín felé. Elég kellemetlen volt, mert egyrészt felverte az egész környéket, másrészt mindenki úgy tudja a környéken, hogy milyen jól nevelt kutyánk van, aztán most ilyen csúnyán leszerepeltem több ember előtt is.:(


Másik eset az volt, amikor egy nagy játék után, leültem egy padra, ő pedig régcsált előttem egy botot. Aztán megjelent egy arab nő csadorban (vagy nem tudom pontosan, hogy így nevezik-e, mert az arca szabadon volt, szóval nem csak a szeme látszott) és a kutyám mikor meglátta, akkor felpattant odaszaladt a közelébe (kb 2-3 méterre volt tőle) és elkezdte szintén nagyon mérgesen ugatni. (Ja és nem tudom mennyire számít, de úgy szokott ugatni, hogy vakkant kettőt-hármat és utána olyasmi hangot ad, mintha vonyítani, megint vakkant, megint vonyít.) Sűrű bocsánatkérések közben próbáltam leállítani a kutyát, de mindig elugrott előlem, mielőtt megfoghattam, aztán megjelent a párom és lespriccelte, amitől megtorpant és el tudtam kapni, de még sokáig ugatott a nő után.:S


Nem tudom igazán hogy kellene kezelnem az ilyen helyzeteket, mert ilyenkor nem hall, nem lát, csak ugat. Hogy kellene lereagálnom legközelebb az ilyen helyzeteket?


Egyébként amióta tüzelt, nagyon nehéz vele, mert már azoknak is az ellenkezőjét csinálja sokszor, amit előtte már tudott és végrehajtott. Amikor leültetem vagy lefektetem, akkor csak második vagy harmadik felszólításra csinálja meg, közben pedig "reklamál" hozzá, szóval olyan mérges nyöszörgő hangot ad (nem tudom jobban kifejezni:)) Azon döbbentem meg a legjobban, amikor hágó mozdulatokkal elkezdett ledominálni 2 másik kutyá. Mindkét esetben, leszedtem a kutyákról és a földhöz szorítva mérgesen mondtam, hogy NEM! Azóta láttam rajta, hogy megint gondolkodott rajta, hogy meg megrje-e csinálni, de mikor rámnézett és látta, hogy figyelem, inkább nem kockáztatta meg. Szóval van min dolgoznunk, de az ugatást a legnehezebb kezelni.


2012. júl. 8. 09:14
 1/4 anonim ***** válasza:
ilyenkor fél, furcsának találja a helyzetet, megijed. Én ilyenkor, ha lehetséges, odaviszem ahhoz a dologhoz, emberhez, akitől fél (már ha lehet), és megszagoltatom vele, odamegyünk a közelébe, hogy lássa, hogy nem kell félnie. Ha nem lehet, akkor viszont határozott, nyugodt lépésekkel elsétálunk onnan.
2012. júl. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A kutyád kamaszodik. Azt nézi meddig mehet el. Mielőtt még elkezdene ugatni (látod rajta a jeleket, hogy ugatni készül) állítsd le. Szerintem most a kutyád a falka vezért és meg akar védeni téged. Ezért ugat mindet és mindenkit.

Azt, hogy 2 kutyánk is hágú mozdulatokat végzett az azt jelenti, hogy ledominálta a másik 2 kutyát. Vagyis ezen is változtatni kell mert a kutyád más kutyákkal domináns. Ezt is kézben kell tartani.

2012. júl. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy dominálni próbál, ahogy írtam is.:) Nem értem, hogy miért akrja, vagy vette át a falkavezér szerepét mikor minden ugyanolyan, mint ezelőtt és eddig nem volt ilyen probléma. Dominancia gyakorlatokat is folyamatosan végzünk, úgyhogy tényleg nem tudom hol a hiba. Sajnos kutyasulira nincs pénzünk, de szeptembertől vidékre költözünk, hátha ott olcsóbb és el tudunk menni, de addig is jó lenne orvosolni ezeket.


Van olyan is, hogy ha meglát messziről egy kutyát, akkor megmerevedik és utána elkezd ugatni rá. Aztán odaszalad és minden oké, játszanak, csak előtte megugatja. Ezek szerint ez is a félelemtől van?


Köszönöm egyébként a válaszokat!:)

2012. júl. 8. 10:31
 4/4 lakle ***** válasza:
68%
Szerintem nem kell túllihegni a dolgot, hogy nem te vagy a falka vezér meg ilyenek. Az enyém is ezt csinálta ennyi idős korában, folyton a határait feszegette. Amikor már nagyon felbosszantott vagy sehogy sem tudtam leállítani akkor én a nyakbőrénél ráncigáltam meg egy kicsit, ez mindig hatott. 1x vagy 2x történt ilyen és rögtön helyre rakta. Nyugi pár hónap és okos, szófogadó kutyád lesz, csak most ne engedj neki!
2012. júl. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!