Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan "hallgattassam el"?...

Szilvi & Argos kérdése:

Hogyan "hallgattassam el"? (nem a szokásos probléma)

Figyelt kérdés

4 éves roti-nj keverék kanom ebben a kánikulában éjjel kint alszik az udvaron a hűvös gödrében. Két házzal odébb söröző üzemel, ezért főleg hétvégén állandó a kocsiajtók csapkodása, kiabálás, utcán jövés-menés a kapunk előtt. Nappal Argos tényleg csak okkal ugat, sőt sokszor még akkor se :) De éjjel nagyon éles és éber: egész éjjel ugatott a szomszéd kutyákkal egyetemben, reggel pedig kölcsönösen szidtuk a szomszéddal az összes kutyát :)

Nem tagadom, párszor csak egymásnak feleltek a kutyák és heccből vakkantottak, de jórészt "legálisan" őrjöngött!


A hagyományos válaszokat kérem kerüljétek:

- én vagyok a falkavezér, Argos maximálisan tisztel és szót fogad

- házba nem akarom bezárni: elég, ha én döglök meg a melegtől, legalább a kutya hadd hűsöljön

- fizikailag és szellemileg bőven ki van fárasztva: tegnap este 3 órát voltunk távol, 10 km-ert mentünk bringával erős tempóban, közben sok helyen rengeteget úszott a Duna közepéig tempósan...ja, itthon a "séta" után negyed órás klikkerezés, majd hatalmas adag vacsi következett...de nem aludt, hanem ugatott eztán :(((


Ötletek? Nincs szívem leszidni...és nem is lenne túl praktikus, mert éjjel azért nem árt, ha jeleznek a kutyák, ha incidens van előttünk


2012. júl. 8. 11:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nem tudsz mit tenni mivel a többi kutya is ugat.. max a kocsmát kérhetitek meg hogy kérje meg a vendégeket hogy csendesebbek legyen kint a lakók nyugalma érdekében
2012. júl. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
Mi az, hogy nincs szíved leszidni? Akkor felejtsd el az egészet és tűrj. Ha ilyenkor lelocsolod vízzel vagy megijeszted mondjuk egy üres műanyag üvegbe rakott kő hangjával, akkor leszokik róla, csak az a baj, hogy teljesen...
2012. júl. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Főleg az én Kreténkém kezdi, aztán folytatja a többi is :D

A söröző tulajának már többször szólt a szomszéd, pár napig hatásos csak a dolog...

Lehet, hogy ha csak vakkantgat, akkor kimegyek és kicsit leszidom...megpróbálom rávezetni, hogy csak nagyobb történésnél ugasson

2012. júl. 8. 11:21
 4/11 A kérdező kommentje:
Ha ok nélkül ugat, akkor le szoktam szidni természetesen. De attól tartok, hogy ha most a kutya szemmel nézve jogos ugatást tiltom, akkor ősszel-télen, mikor nincs jövés-menés, nem fog jelezni akkor sem, ha szükséges :( Márpedig volt már, hogy akkor jelzett, mikor verekedés volt az utca túloldalán!
2012. júl. 8. 11:23
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az életben nem tudod megoldani, hogy a kutya csak akkor ugasson, amikor te úgy véled, jogos az ugatása.

Nem tud válogatni, hogy most nyár van, nem ugathatok, tél van, ugathatok.

2012. júl. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Igen, nagyon mélyen tisztában vagyok ezzel...csak az ember szeret gondolkodni, hátha...:)))

Most jöttünk haza 3 órás tavi úszásból...kíváncsi vagyok, mennyit fog ugatni :D

2012. júl. 8. 21:51
 7/11 A kérdező kommentje:

Éjjel csend volt!!!

3-4 alkalommal ugatott késő este, de akkor tényleg okkal...de hajnalban aludt :D elfáradt tegnap

2012. júl. 9. 09:28
 8/11 anonim ***** válasza:
20%
Hat nem tudom, nalunk siman mukodott, hogy amikor engem zavart az ugatas, parszor megvertem a kutyat (ergo: falkavezerkent viselkedtem), es most csak akkor ugat, amikor hozzank jon valaki, maskor viszont nem! Nem is ertem, minek tart kutyat olyan, aki nem erti meg, hogy az is csak egy allat, es igenis oda kell neki csapni, ha idiota. Plane, hogy a kutya falkaallat... Csak abbol ert, ha a vezer "megmarja"... Neked nem valo semmilyen allat, ha nem tudod megnevelni azert, mert "sajnalod". (Ha valakit halalra harapna, akkor is "sajnalnad"? Vagy mi?) Ide is kellene olyan torveny, mint Nemetorszagban van... Ha a kutyad nem kussol este 10 utan, a rendor kimegy 1x, 2x, es harmadjara koszonhetsz el tole, viszik "csicsikalni". :D
2016. aug. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%

Utolsó, most sírjak vagy nevessek? Sírok, mert szegény kutyád sajnálom, és nevetek, mert ritka buta vagy. pont az olyanok kutyái szoktak széttépni gyerekeket és nekimenni a saját gazdájuknak, mint amilyen te vagy.

A "vicces" pedig az, hogy ha megfigyelsz egy kutya vagy farkasfalkát, azt látod hogy a kutyák/farkasok a lehető legbékésebb úton döntik el, ki a vezér, és a vezér is elkerüli a testi fenyítést, ahogy csak tudja. Morgás, hörgés - ennél tovább nem jutnak, és miért? Mert az esetleges sérülések hátráltatják a falka életbenmaradási esélyét. Veréssel pedig nem falkavezér leszel, hanem zsarnok, és ugyebár agresszió agressziót szül. A veréstől a kutya vagy félénk, vagy agresszív lesz, de egy biztos: frusztrált. A frusztráció pedig előbb-utóbb robbanni fog, és nagyon remélem, hogy rajtad és nem egy ártatlan kisgyereken keresztül.

2016. aug. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A mi utcánkban is folyton megy az ugatas, amikor a cigányok végigvonulnak. Nekem is németjuhász kutyám van, ha unom már, hogy ugat rászólok de ha a khm khm azok jönnek az utcában, akiket az előbb említettem soha. Tudja ő is kit kell ugatni. A tied is így lehet ezzel nem bírja a részeg embereket. Sőt még a szomszéd kutyára is rá tudok szólni, elég néha hogy csak az ablakból mondom q nevétes tudja.Ehhez nem kellett őket megverni elég ha egy kis színlelt haragot csempészel a hangodba és tudják. Mondjuk a szomszéd kutyust nem is gondozza a gazdája azért van az üres telken hogy azt védje azoktól akiket fent említettem. Én foglalkozok vele, etetem lehet ezért fogad szót. Mindenesetre nekem bevalt hogy csak rájuk szólok.
2021. márc. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!