Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehetne erről leszoktatni...

Hogy lehetne erről leszoktatni? (yorki) Többi lent

Figyelt kérdés

Van egy 1éves fiu yorkim. Panel lakásban élünk már 2 éve. Szobatiszta nincs vele semmi gond viszont amikor megyünk sétálni annyira izgatott lesz (amint meglátja a pórázt a kezemben) hogy elkezd engem kicsit csipkedni,nyüsszög,ugat,ugrál rám. Szerintetek le lehet erről szokatni valahogyan?

Séták:

reggel: 9 óra

dél: 12-13 óra között

d.után: 17-18 óra

Este: 22-23 óra


2012. júl. 8. 14:04
 1/6 Bagi Doroti válasza:
nem kell leszoktatni kinövi
2012. júl. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz ilyenkor vele, üljél le ameddig meg nem nyugszik. Lehet 10 percbe is telik, de próbáld ki. Csak akkor kezdődhet a séta, amikor jól viselkedik. :)
2012. júl. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A kutyád izgatott állapotban van, ami nem jó. Ha egyből ráteszed a pórázt és nem várod meg míg, nyugodt, megadó állapotban lesz, akkor összeköti az izgatottságot a pórázzal és a későbbiekben sok gond lesz vele. Nem tudom hány éves, de az nem is lényeg. Akár kölyök, akár felnőtt akár öreg, mind1, ők a jelenben élnek és még a 12 éves öreget is meg lehet tanítani normálisan viselkedni (tapasztalat:)). Amíg izgatott és nem nyugszik meg ne foglalkozz vele, ne vegyél róla tudomást. Lehet, hogy az első pár alkalommal sokáig fog tartani míg rájön, hogyan is kéne viselkednie, de rá fog jönni. Légy, nyugodt, higgadt, határozott, magabiztos, olyan egy igazi falkavezér :)
2012. júl. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: És az első nem mond jót, igenis foglalkozni kell a problémával. Azért van annyi neveletlen, viselkedni nem tudó kutya, mert sajnos az ember nem foglalkozik a problémával, hisz könnyebb leszarni mint orvosolni:)
2012. júl. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :') amugy irtam is hogy 1 éves
2012. júl. 8. 17:00
 6/6 VBeata81 ***** válasza:
Ez nem múlik el, foglalkoznod kell vele. Vedd a kezedbe a pórázt, és állj meg egy helyben, nyugodtan, húzd ki magad, és ne nézz az őrjöngő kutyára. Első alkalommal tuti sokáig fog tartani, mire leáll, de leáll, mert nem pöröghet a végtelenségig. Mikor lenyugszik, kap egy laza " jó kutyát", rárakod a pórázt, és indultok ( te mész elsőnek!). Legközelebb ugyanígy. Egyre rövidebb ideig fog hisztizni, mert rájön, hogy addig nincs séta. Fontos, hogy a te türelmed legyen nagyobb!
2012. júl. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!