Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek milyen kutyát...

Szerintetek milyen kutyát vegyek első kutyának?

Figyelt kérdés

Faterom egy menhelyi kutyát akar de valami nagyobb fajtát mint PL. kau, vagy bernáthegyi,vagy ami nagyon nagy testű.


Én viszont egy kisebb gyorsabb kutyát akarok mint Foxi azok tetszenek nagyon,meg nem nagyon mernék egy nagy kutyát bevállalni de azt monda Fater hogy ő vagy segít csak ne az legyen hogy 1 hétig törődök normálisan vele.


De nem tudom hogy merjek e még így is egy nagy kutyát bevállalni vagy maradjon a kisebb kutya igaz én menhelyről nem akarok kutyát. KÉRLEK SEGÍTSETEK nekem lesz első kutya fateromnak voltak már kutyái.



2012. júl. 9. 16:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Egy egészséges kutya, ha nem menhelyről származik, minimum 80-100e. Hidd el, egy menhelyi kutya is ugyan annyit ér.

Kau-t ne vállalj be, túl kemény kutya. A bernáthegyi jó első kutyának, de még amik könnyebb esetek, azok a német dog, több masztiff, leonbergi, újfundlandi, stb. Fajtamentőknél is lehet érdeklődni utánuk.


A foxi elég nehéz eset, ez sem első kutyának való igazán. Inkább egy collie, bearded collie jellegű kutyát, esetleg spánielt lenne érdemes választani. Mennyire kistestű kutyára gondolsz egyébként?

2012. júl. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

kistestű kutyák akik aktívak : tacskó,bichonok,uszkár,whippet ezek első kutyának jók ,bár a tacskó nem biztos..


de a fajtamentőknél és a menhelyen is szép kutyák vannak, ha nincs konkrét elvárásod akkor a fent említett két hely a legjobb ahol keresgélhetsz,megmondom milyen kutyát szeretnél és mutatnak több kutyust és kiválasztod amelyik legjobban tetszik..

2012. júl. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
*megmondoD
2012. júl. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
menhely nem rossz választás. Első kutyának én labradort mondanám, mert nagyon kedves, és könnyen kezelhető. Ne ijedj meg a nagyobb fajtáktól, a kicsik néha sokkal vadabbak. Ha mindenképp kis testű kutyát akarsz, akkor vegyél egy spánielt, vagy egy törpe uszkárt, bolognese-t. nagyobb mérethez mehet még a magyar vizsla, vagy esetleg egy boxer?
2012. júl. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

[link]


Itt tudsz keresgélni.

2012. júl. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Minden a kutya jellemétől függ. Menhelyen meg tudjátok kérdezni, milyen a kutya természete, mekkora a mozgásigénye, emberekkel, kutyákkal hogy jön ki. Elvihetitek sétálni többször is, így jobban megismerhetitek, mielőtt megszületik a végleges döntés. Vigyetek ki sokféle kutyát, ne a fajta vagy a méret döntsön, hanem hogy melyiknek a jelleme tetszik meg igazán.
2012. júl. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség hogy való vagy nem való első kutyának!A foxi a legjobb kutya a világon!(nekem simaszőrüm van)
2016. nov. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!