Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rotihoz és óriás snacihoz...

Rotihoz és óriás snacihoz erősebb vezetés kell mint egy német juhászhoz?

Figyelt kérdés

Gondolom kicsit jobban kell rájuk figyelni a neveléskor és jobban kell őket szocializálni,de kutyasuli mellett egy határozott és következetes gazdának aki egyértelműen tanítja a kutyát(pl ha egyszer nem engedek neki valamit akkor máskor sem fogom) lehet gond?

Kuvasz és keleti pásztor kutyák általában nehezebben kezelhetők még a rotinál is nem?

óriás snacihoz nagyon erős vezető kell?


2012. júl. 9. 20:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem minden kutyát erősen, és következetesen kell nevelni, nem szabad engedni olyat, amit később sem engednénk. Nem feltétlenül könnyebb a juhászkutya, mint a rottweiler. Egy kuvasz is lehet kezesbárány megfelelő gazda mellett
2012. júl. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kuvasz és keleti pásztor kutyák általában nehezebben kezelhetők még a rotinál is nem?


Nekem ez egyértelmű, a rotit ugyanis egyáltalán nem tartom nehéz esetnek. Szerintem elég gazdi mániás, legalább is amikkel én találkoztam, a gazdáik számára könnyen irányíthatóak voltak, nem önfejűsködtek...

A schnacikat én inkább úgy ismertem meg, hogy temperamentumosabbak, pörgősebbek, aktívabbak, agyilag legalább annyira le kell fárasztani őket, mint testileg!

Ha ez megvan, és tényleg határozott és következetes a gazdája, akkor velük sincs gond, végül is munkakutyák, azokkal nem olyan nehéz bánni.

2012. júl. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

értem,én pont a rotiról hallottam hogy nagyon kemény dió és csak akkor vállaljam be,ha nagyon erős vagyok fizikailag is ....meg nagyon kemény nevelése van..

snaciról meg azt hogy kicsit makacs,de nem kifejezetten nehezen kezelhető,sőt...

2012. júl. 9. 20:43
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezt nem osztom. Egy rotival nem birkózva kell tisztázni a falkasorrendet. (más kutyával sem)

Nekem a következetesség nem csak annyi, hogy amit nem engedek, azt máskor sem.

Hanem pl következetesen elébe megyek annak, hogy egyáltalán kérdés legyen, hogy ki a góré.

Mondok egy idióta példát

Pl túszejtő akcióban a közvetítő tárgyalással éri el, hogy a tússzedő megadja magát, mindezt úgy tálalva, hogy ez az alku a túszejtőnek is jó.

... hát tényleg hülye példa lett. :)


A lényeg, az agresszió nélküli pszihés irányítás.

Mondjuk skálázzuk be a dominanciát. 1-2-es szinten lehet így irányítani egy kutyát.

E fölött, már lehet, hogy kell a fizikai kontaktus is, a dominancia kinyilvánításában. Ezt, egy yorkinál meg lehet tenni, mert 2 kiló. Egy rotinál nem.


De erre nem az a megoldás, hogy akkor kezdjünk el gyúrni, hogy elbírjunk a kutyával, hanem hogy az 1-es szinten leszereljük, és a 2-esig se jusson el.

Erre mondják azt, hogy "tapasztalt gazdinak való!" :D

A kemény nevelés az igaz, de ez mind pszichológia!!!

És minél nagyobb egy kutya, ez annál inkább igaz!

A harci kutyákra, más túltenyésztett labilis kutyákra ez hatványozottan igaz!

Nem is szabad bevonni a nevelésükbe a legcsekélyebb agressziót sem, nem kell, hogy megtapasztalják (a másik oldalról sem) hogy ki az!


Egyébként amikkel nehezebb bánni, azok a függetlenebb, ösztöneiket használó kutyák, mint a vadászkutyák, pásztor kutyák (nem terelők, hanem a védők).

Egy roti-t egy baset-hez képest kenyérre lehet kenni.

Nyilván nem tud akkora kárt okozni, ha baj van, de mondjuk vért izzadsz egy ül parancs megtanításához. :)

2012. júl. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

(a másik oldalról sem) hogy ki az!


...hogy MI az. (mármint az agresszió)

2012. júl. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Rotiról tudok nyilatkozni,és igen erősebb vezetés kell.Főleg a kanok kemény diók,mert szeretnek balhézni,másik kan kutyának nekiesni,emberre kitámadni.Ezt nem lehet szépen suttogva kérve letiltani, mint ahogy a kamaszkori gazda elleni bepróbálkozásokat sem(morgás,odakapás) Meg kell rángatni úgy erősen fojtóval és /vagy leszorítani a nyakánál .Jó esetben néhány ilyen alkalom elég és nem fog többet próbálkozni. Nem kell lelkizni ennél a fajtánál fel se veszi azokat a büntetési módszereket amitől egy németjuhász vagy egy belgajuhász már megtörik lelkileg.Bunkó de nagy szíve van kutya ,ez benne a jó is.
2012. júl. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!