Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német vizslát ki ismeri? SOS...

Német vizslát ki ismeri? SOS Tudtok gyorsan segíteni?

Figyelt kérdés
Ma láttam egy csodaszép német vizslát kutyasétáltatás közben. Már régóta szeretnék még egy kutyát, de eddig vacilláltam a fajták között. Ez most nagyon megtetszett, de elég szegényesen írnak róla netes oldalakon. Esetleg valaki ismer személyesen ilyen kutyát? Milyen a jelleme a kutyusnak?

2012. júl. 9. 22:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Én ismerek kettőt. Az egyikkel nem foglalkoznak, nem nevelik - ő egy örökmozgó rosszcsont. A másikkal rengeteget foglalkoznak, tanítják - ő munkavizsgás, nagyon okos és emberközpontú. Szerintem jellemre semmiben sem különbözik a magyar vizslától például.
2012. júl. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Jellemben tényleg hasonlít a magyar vizslára, mozgásigénye is kb ugyanaz, de azért vannak különbségek a 2 fajta közt. Később érő típus és több védő ösztön is van benne.

Nagyon családcentrikus, kifejezetten mozgásigényes és a szellemi fárasztása sem elhanyagolható. Mindenképp érdemes vele sportolni, agility, flyball, frizbi...

2012. júl. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A Futrinka Egyesület Magyar Vizsla Fajtamentő csoportja biztosan tud segíteni a kérdésben és talán megfelelő kutyust is találsz náluk:


30/986-7202 (du.5 óra után!)

[link]

[link]

magyarvizslasos@gmail.com

2012. júl. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2012. júl. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Nekem van egy három hónapos kis német vizslám.

Csak ajánlani tudom, először magyar vizslára gondoltam, de ez a kutya sokkal masszívabb.

Kertes házban nagyon jól érzi magát, lakásba nem való, alapvetően vadászkutya, nagyon jól mozog terepen.

Gyakran kirándulok vele, már most nagyon ragaszkodó.

Nagyon gyorsan tanul, ül, fekszik, marad, gyere, helyedre.

Mintha értené amit mondok. A cipőket szereti rágcsálni, de inkább elrakom őket, minthogy ezért csesztessem.

Hihetetlen jó orra van, és imádja a vizet.

2012. szept. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!