Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cavalier king charles spániel...

Cavalier king charles spániel fedeztetés?

Figyelt kérdés
Vagy egy szukám és szeretném pároztatni, de nem találtam még neki párt. Mennyibe kerül manapság egy ilyen fajta kutya pároztatása?
2012. júl. 10. 09:44
1 2
 1/11 petrusi ***** válasza:
53%
NE SZAPORÍTS!!!!!!!!!!!!!!
2012. júl. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%
ne szaporíts, szakértelmetlen gazdák ténykedése miatt gyakran születik beteg, ideggyenge kutyus. Aztán ha sok, akkor mennek menhelyre (jó esetben)
2012. júl. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%

[link]


ezt olvasd el és utána mérlegelj,mennyire szeretnéd tovább növelni a zsúfolt menhelyek,sintértelepen elpusztított kutyák számát..

2012. júl. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
8%
több millió forintba kerül, szal maradj a seggeden
2012. júl. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
64%
attól függ. ha csak egy sima másik spániellel pároztatod 10-20 ezer de olyat is szoktak ,hogy az egyik kölyök az övé.
2012. júl. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, ehhez két hozzáfűzni valóm lenne, én tényleg nem vagyok gyakorlott a dolgokban, de gondolom mindenki profin kezdte el szaporítani kisállatát. A kutyámat rendesen ápolom, gondozom és etetem, sosem hagyom magára sok időre, a szükséges oltásokat megkapja. Ezen felül viszem állatorvoshoz rendszeresen.

Másrészt drága kutyának tartom úgy, hogy csak úgy kirakja bárki is.

2012. júl. 10. 11:54
 7/11 anonim ***** válasza:
79%

kérdező normális ember aki szereti a kutyákat nem szaporít.

És a gazdátlan cavalierekről annyit hogy attól hogy drága,bár szaporítónál semmi se az csak follyon a pénz,attól még igenis megunhatják,kidobhatják őket.

itt van pár példa:


[link]


nézd meg a gazdisokat,5 cavalier is van fent és hiába voltak szegények drágák... de már szerencséree jó helyen vannak.


[link]


ha annyira szereted ezt a fajtát,akkor ivartalanítsd a kutyádat hogy ne kelljen a fajtementőket terhelned neked is!!

Az oltások,féregtelenítés,etetés árát amit a kölykökre költenéd azt meg utald a fajtamentésnek már is nyugodtan nézhetnél tükörbe!

2012. júl. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A tenyésztés a tenyésztő dolga.

Te csak egy szaporító vagy addig, amíg nem tudod biztosítani a szükséges feltételeket ahhoz, hogy egészséges, fajtatiszta kutyát tenyéssz.

A tudás is feltétel. Mit szólnál hozzá, ha olyan orvos kezelne, akinek nincs diplomája vagy nem értene ahhoz a szakterülethez, ami a betegségedhez köthető?

Vagy ahhoz az ügyvédhez, aki nem ismeri a jogait?

Szerintem ezt te sem gondolhatod komolyan...


Másrészt tisztázni kéne magadban néhány kérdést:

- A kutyák érdekeit tartod szem előtt, nem pénzszerzés miatt tartod a kutyákat?

- Kiskutyát csak chipezve, féreghajtva, kétszer oltva adod ki?

- Szerződést írsz az adás-vételről?

- Előjegyzést veszel fel a kölykökre, így nem hozol le felesleges almokat, szaporítva ezzel a menhelyeken sínylődő kutyák számát?

- Felméred, hová kerül a kiskutya - nem megfelelő körülmények közé nem adsz kutyát, inkább megmondod a gazdijelöltnek, hogy számára inkább egy másik fajta lenne megfelelőbb, vagy hogy esetleg az adott körülmények közé te egyáltalán nem javasolsz kutyát? Tanácsokat adsz a fajtával kapcsolatban, elmondod pozitív és negatív tapasztalataidat is?

- A kiskutya sorsát a hazavitel után is figyelemmel kíséred, a kutya egész élete során kapcsolatban maradsz a gazdikkal, segíted őket, ha bármilyen kérdés, probléma merülne fel?


A felelős állattartás ezeknél a minimális követelményeknél kezdődik!

2012. júl. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is szeretnék egyszer tenyésztő lenni, de nem a bizonytalan származású első kutyám elletésével, ő megmarad kedvencnek. Addig gyűjtöttem, míg összegyűjtöttem egy törzskönyves kölyök árát. Hamarosan kiállításra járunk, szeretném kiképezni arra, amire eredetileg a fajtát tenyésztették, örökletes betegségekre szűretném és tenyésszemlére vinném. Az lenne a célom, hogy egészséges, jó idegzetű és küllemű, munkára is alkalmas kutyák szülessenek nálam, akik teljes jogú családtagok és sportkutyák lehessenek. Ehhez még sokat kell tanulnom, de nagyon igyekszem.


Hogy éreznéd magad, ha kiderülne, valamelyik kölyök epilepsziás, allergiás, diszpláziás, emiatt pedig szenvedés az élete, a gazdái rengeteget költenek rá vagy már meg is szabadultak tőle? Vagy ha ideggyenge lenne, és megtépné a család gyermekét? Szaporított spánieleknél ezek gyakori esetek! Két, egészségesnek látszó szülőtől is születhetnek beteg kölykök, ha a szülők hordozzák a hajlamot okozó gént. Mint a puzzle két darabja, összeáll a kölykökben.


Az össze-vissza fedező kantól pedig elkaphat herpeszt, ami gyógyíthatatlan, és a kölykök még a méhben elpusztulnak, a hullamérgezésben a szuka is elhullik, ha nem műtik meg sürgősen.


Ha tenyészteni akarsz, csináld rendesen! Sőt, ha nem akarsz annyira belemenni, a tenyésztőtől vett kutyus lehet társtulajdonban is, a tenyésztő viszi szűrésekre meg egyebekre és hoz le almot, te csak kiskutyázol.

2012. júl. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
59%

"A kutyámat rendesen ápolom, gondozom és etetem, sosem hagyom magára sok időre, a szükséges oltásokat megkapja. Ezen felül viszem állatorvoshoz rendszeresen. "


Tyűha, ezek aztán a kiemelkedő eredmények. Kár is lenne veszni hagyni egy ilyen fenomenális képességekkel rendelkező kutya vérvonalát.

Istenem! Gondolkozz már egy kicsit. A kutyádból 12 egy tucat. Miért tennéd ki önző módon szaporításnak. Ja mert, hogy "drága kutyának tartod". Jól jönne a pénz, mi? Vállalj plusz munkát, túlórázz, ne azt a szerencsétlen kutyát zsigereld ki.

2012. júl. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!