Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » TE melyiket választanád?...

TE melyiket választanád? Közvélemény kutatás?

Figyelt kérdés
Amerikai bulldog, vagy Német rövidszőrű vizsla? A két fajta közül választunk, de nem tudjuk melyiket, mindkettő nagyon tetszik, Ti hogyan döntenétek? Kertesházba, vidékre, kint-benti kutya lenne, gyerek MÉG nincs, de majd szeretnénk, van cicánk és kutyánk is már, de ez nem hiszem hogy befolyásoló tényező, mert ez csak a szocializáción múlik. A kölykök 2 hónaposak minkét fajtából. A miértekre is kíváncsiak vagyunk! :) köszi

2012. júl. 10. 12:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%

Vizsla.

Szerintem okosabb állat. Meg szebb is.

2012. júl. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Mennyi időtök van a mozgatásra?
2012. júl. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

én a vizslát választanám,a turcsi orrú kutyák nem annyira tetszenek,amit leírtál mindkét kutya megfelelne :)

szerintem a vizslának több mozgás kell..

2012. júl. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

amerikai bulldog:)

nekem jobban tetszik küllemre,bár hozzáteszem bulldog b*zi vagyok,mindegyik bulli a szívem csücske:)

Angol bulldog főleg..

2012. júl. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia! a két fajta közül közelebbről csak az egyiket ismerem /vizsla/, a bulldogot csak annyira, amennyire a bulldogokat általában. Szóval én mindenképp a vizslára szavaznék, mert rettenetesen szelíddé tud válni, annyira gyerekbarát, és ha te pihenni akarsz, akkor órákig tud veled lustizni, de ha kirándulni van kedved, akkor napokig is veled megy túrázni ! Sajnos mindkettőnek problémai vannak a hőmérséklettel, de ez a vizslánál azért is könnyebb, mert télen beengedhetitek, s akkor nem fog fázni. A bulldognak viszont mindenképp melege lesz, és azt nehezebb orvoslni. Végezetül pedig, egyszerűen azért, mert a vizsla egy igazi kutyás kutya, testalkatilag, nagyon esztétikus. Bár gondolom ez nálad nem mérvadó, mivel mindkét fajtát szépnek találhatod, ha már kettejük közt válogatsz.
2012. júl. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Hozzám a vizsla jobban illik, pörgősebb, így azt választanám (meg kis koromban volt is egy, nagyon szerettem).

Választáskor azt vegyétek figyelembe, hogy mi az amit be tudtok vállalni, a vizsla nagyon pörgős, de kicsit könnyebben kezelhető, a bulldognak kisebb a mozgásigénye, de erősebb kezű, következetesebb gazdára van szüksége. A többi meg tényleg a szocializáción múlik.

A kettő közt jelentős különbség még az, hogy a vizsla örökmozgó és szinte örök gyerek, bármikor kapható lesz a játékra, a bulldog idővel megkomolyodik.

2012. júl. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Amerikai bulldog, de csak ha nem hízlalod el. És akkor szép izmos. Vizsla rengeteg van, am.bulldogból meg nem jön szembe sok veled. Én nem szeretem a vizslákat. Nagyon ugatósak is.
2012. júl. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Én vizslát választanék, sportosabb fajta, univerzálisabb is, komolyan lehet vele sportolni, versenyezni, dolgozni. A bulldog sajnos nagyon beteges, ha nem valami igazán jó helyről van, rövidebb életű is, viszont az biztos, hogy mindegyik igazi egyéniség. :)
2012. júl. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 dj borsoszem válasza:
0%
vizslát , mert a bulldog agresziv kutya
2012. júl. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Engem gyerekkoromban szabályosan levadászott egy vizsla, biciklizés közben, azóta nem szeretem őket, és amúgy is, a bulldoghoz hasonló keverék kutyánk van nekünk is, szóval én azt választanám.
2012. júl. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!