Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám lehet, hogy epilepsziás?

A kutyám lehet, hogy epilepsziás?

Figyelt kérdés

8és fél éves kutyám,10 törpesnauszer nagyságú.Séta közbe elkezdett nyüszíteni,úgy mint ha fájna valamije és utána eldőlt és pár percig eszméletlen volt.

Egyszer már volt ilyen akkor 3 éve csak akkor tutult és nagyon meg feszítette magát. Akkor elvittük dokihoz és ő mondta ,hogy lehet,hogy epilepszia,de ha nem sűrűn fordul elő,pld.havonta,, akkor nem adna gyógyszert neki ,mert akkor élete végéig szedni kell.

Ha valakinek volt ilyen kutyusa kérem írjon mi volt a tünete,mit csináltak vele,hogy jött elő stb.., Minden érdekel amivel tudnék segíteni a kutyámon és magamon,hogy ne aggódjak.

Mondják a hideg front elő hozza az embereknél is ezt a rohamot.És most hideg front van.



2012. júl. 10. 15:52
 1/10 A kérdező kommentje:
10****nélkül azt akartam írni 10 kilós a kutya.
2012. júl. 10. 15:57
 2/10 anonim ***** válasza:
Valószínűleg az, nekünk el kellett altatni a 14 éves tacskó-keverékünket emiatt, mert túl sűrűn jöttek a rohamok, de neki a meleg idézte elő. Eldőlt, nyüszített, remegett, legtöbbször bevizeztük, lehűtöttük, mire ideért az orvos már magánál volt, de hiába kapta utána is a gyógyszereket, ugyanez volt. Mindenképp vizsgáltassátok meg, és nagyon vigyázz rá!
2012. júl. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
nekünk epilepsziás a kutyánk. Ilyenkor eldől, megmerevednek az izmai, vergődik és csorog a nyála :/ ilyenkor igazából nagyon nem tudsz mit csinálni, simogatod, aztán egyszer csak lassacskán elmúlik, és fel tud állni. Legyen mellette víz, amit tud utána inni.
2012. júl. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Panelba lakunk,majd mostantól viszek magammal neki vizet.

Most volt másodszor ilyen rohama a 8 és fél alatt. Meg kérdezem a dokit is,de ő 17 órától rendel.

Remélem most megint 3 évig nem jön elő,,,

2012. júl. 10. 16:15
 5/10 A kérdező kommentje:
Sajnálom a tacsitokat,hogy el kellett altatni, remélem nekem ilyen döntést nem kell hoznom :(
2012. júl. 10. 16:16
 6/10 anonim válasza:
A mamám kutyusa is epilepsziás, de rá már nem jönnek, csak nagyon-nagyon ritkán a rohamok, mivel naponta asszem. 1-2szer kap gyógyszert, ami persze nem szünteti meg, de csillapítja ezt a betegséget.
2012. júl. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Általában akkor kap a miénk( 1. vagyok) ,ha petárdát, vagy tüzijátékot hall, vagy ha dörög az ég. De van amikor csak simán elkapja ilyen melegben .
2012. júl. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
vagyis a második voltam na
2012. júl. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az én kutyám három hónapja hunyt el, ugyanez a tünet, csak nem epilepszia, hanem agyvérzés.

Eldőlt, kimerevedett, remegett, nyüszített, majd elborult, zavaros lett a szeme. Aztán még felkelt, ivott is reménykedtem, hogy rendbe jön, de pár órával később újabb "roham" és meghalt. Az állatorvos se tudott segíteni. Folyamatosan vérzett az agya és újabb és újabb rohamokat kapott. Borzasztó volt nézni. Szerencsére csak pár órát szenvedett.

2012. júl. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Bocs, nem akartalak megijeszteni, csak közöltem, hogy különböző betegség okozhat hasonló tünetegyüttest.

Minden esetben állatorvos.

2012. júl. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!