Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül havonta egy...

Mennyibe kerül havonta egy Golden Retriever tartása?

Figyelt kérdés

2012. júl. 10. 16:20
 1/9 anonim válasza:

Az attól függ.

pl. vehetsz neki méregdrága, de egészen olcsó tápot is.

Ezt te tudod eldönteni, hogy havonta mennyi pénzt adsz ki rá.

A tartása szerintem semmivel nem kerül többe, mint bármely más kutyáé, viszont ha a kutyus fajtiszta, akkor sokba is kerül :)

2012. júl. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

Had pontosítsam a kérdésemet: Nektek mennyibe kerül havonta egy Golden Retriever tartása.

Kérlek, ha válaszoltok, írjátok le, hogy drága vagy olcsó kutyatápot vesztek és hogy elhalmozzátok-e mindenféle aprósággal.

Előre is köszönöm.

2012. júl. 10. 19:42
 3/9 gabrielli ***** válasza:
0%

Én csirkenyakkal, farháttal, marha aprólékokkal tartottam nagyjából. Most 9 hónapos a goldenem. Időnként kapott száraz tápot is, a legjobbtól a gyengébb minőségűig minden félét, konzerveket is. A legkevésbé a száraz tápot kedveli, de ha egy nap jól eszik a konzervjéből, másnap már rá sem néz. Eléggé válogatós, ezért is cserélgetem a kajáját.

Szerintem egyáltalán nem kerül sokba ha nem beteges. Amíg intenziv növekedésben volt addig többet evett, most kevesebb kaja fogy. Lehet ez a nagy melegek hatására is.

2012. júl. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

hasonló méretű,és alkatú kutyánk ,sokba van :)

az oltások az első 16 hétben cc: 20 000.-ft

esetleges ivartalanítás : kan : 15 000, szuka: 20-25000.-ft,

kaja : az első évben napi 20-30-40 dkg jó minőségű táp, illetve házikoszt ,( persze ahogy nő a kutya,úgy nő a mennyiség).

esetleg táplálékkiegészítő kb: 1 500-2000.-ft/ 3 hónap.

póráz,nyakörv,etető-itatótál ?? amire futja,

kutyasuli 8-9 hónapos kortól, vagy kutyaovi korábban ??

ha telik rá ??

kutyaovi : 800-1000.-ft/ alkalom

kutyasuli is hasonló árban .

persze van drágább is,olcsóbb nem igen :)

de különben ,cc: havi 3 500 - 5 000 .-ft ,plussz a rengeteg sok idő ,amit ráköltesz !!!

2012. júl. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszi, sokat segítettetek
2012. júl. 13. 19:38
 6/9 anonim ***** válasza:

Már volt ehhez hasonló kérdés, igaz az labradoros volt, lusta voltam így a válaszomat onnan csak átmásolom:

2 labis ismerősöm van, ők kajára kb 10e Ft-ot költenek havonta, amíg pici volt kevesebbet. RC club HE, ecopet illetve team breeder tápokkal etetnek.

Erre rájön az élősködők elleni védelem a cseppek havi min 2500Ft-ba kerülnek, nyakörv ha hónapokra bontjuk le 6-700Ft (scalibor ill. kiltix)

Oltásokra kezdésnek kb 20e FT-ot számolhatsz, utána évi 6, ha nem beteg. 3havonta féregtelenítés max 1500Ft.


Nekem nem labim van, de súlyban kb megegyezik a kutyám egy standard -nem elhízott- labradorral. A táp havi 5-7e Ft-ra jött ki mikor kölyöktápot kapott, most felnőttet kap és így is napi max 200 forintunkba kerül, de inkább 180 ami reális. Igaz nem orijent kap, mert azt nem tudnánk megfizetni a többi mellett, de jó minőségű, superpremium tápot eszik és az izületvédőn meg némi csonton kívül nem kap mást mellé.

Akkor gyors számítás szerint nekünk havonta a következő költségek merülnek fel a felső összeghatárt nézve és a váratlan orvosi kiadásoktól eltekintve:

táp 6eFt, scalibor 600Ft, csont 150Ft, izületvédő 900Ft, féreghajtó 150Ft (3havonta 450), oltás 500Ft (éves oltás max 6e Ft), kutyaiskola 7500Ft, jutalomfalat kb 300Ft

az összesen: 16100Ft

2012. júl. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon hasznos volt
2012. júl. 13. 22:53
 8/9 anonim ***** válasza:
1,5 éves goldim van, egyáltalán nem beteges. Kajára költök kb havi 10.000 Ft-ot, prémium tápot kap. Képzés havi 8.000, egyebek változó. Szerintem éves átlagban havi 20.000 körül jön ki.
2012. aug. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi pro plannal etetjük, kb 10.000Ft környéke. Mi képzésre nem költünk. Havonta a kullancs és bolhairtás 2000Ft (advantix) + 3 havonta féregtelenítés ami minimális összeg 500Ft.
2012. aug. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!