Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a Szársomlyó...

Mi a véleményetek a Szársomlyó-hegyi magyar agár kennelről?

Figyelt kérdés
Minden érdekel. Kiskutyát szeretnék majd venni.

2012. júl. 10. 16:58
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
65%
Hát ha jó magyar agarat akarsz, akkor csak ajánlani tudom. Vadászvonalas, gondosan szelektált kutyákat tenyésztenek itt. Viszont nem MEOE által elismert TK-t ad, így kiállításra nem tudsz velük járni.
2012. júl. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Nem akarok kiállításra járni. A coursing érdekel. Egy ismerősömtől hallottam jó dolgokat erről a kennelről. Majd csak 1-2 év múlva akarok agarat, de addig szeretnék mindent megtudni róluk.
2012. júl. 11. 10:55
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól tudom (ebben nem vagyok biztos), a legtöbb coursing versenyre kell a MEOE TK. Vagyis amit ők rendeznek, arra biztosan. Mások pedig elég ritkán rendeznek coursing versenyeket.

Szóval itt is kérdés, hogy mennyire akarod komolyan űzni, mert ha nagyon, akkor MEOE kennelt keress. Ha csak néha-néha hobbi szinten akarod űzni, akkor persze nem gond, ha nincs MEOE TK.

2012. júl. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Hm, ez érdekes. Akkor ezek a kutyák akármilyen jók, gyorsak, stb. ki vannak zárva eleve az ilyen versenyekről? De miért? És miért van többféle törzskönyv? Az egyik csak kicsit fajtatiszta? A másik meg nagyon? Jó ez csak vicc akart lenni. De ez kicsit zavaros nekem.
2012. júl. 11. 15:40
 5/24 anonim ***** válasza:
66%

Üdv Magyarországon! :-)


Van a MEOE, ami eddig adhatott ki törzskönyvet, de nem államilag elismert, viszont az FCI-vel (nemzetközi kutyás szervezet) ők vannak kapcsolatban. A MEOE kb. nagy ívben szarik az összes magyar fajtára, így a magyar agárra is. A kismilliószor módosított standardot használják, ami kb. 15 éves. Megszakértették, hogy a magyar és az angol agár abban különbözik, hogy a magyar agár robusztusabb, erőteljesebb, vaskosabb. A MEOE-s küllemagarak a rossz nyelvek szerint német dog és doberman vért is tartalmaznak, de egyszerűbb ha meggyőződsz róla a saját szemeddel. A standardnál néha 6-8centivel is nagyobb kutyák, túlságosan erős stopvonallal, dogos szájszéllel. És sajnos az idegrendszere soknak romokban, a zsákmány és űzőösztönük pedig elveszett valahol az évek során. Én az ilyet nem nevezem magyar agárnak.

A MEOE versenyagarai között vannak nagyon jó kennelek, de itt is vannak anglikán vérvonalúak, mert ugye túl sok pénz van ebben is és az akkor jön be, ha gyors az agár. Az angol pedig ugye gyorsabb mint a magyar, ezért máris adott a lehetőség egy kis szélhámosságra. De ismétlem, vannak itt nagyon jó kennelek.


Van a MATOE, ami az államilag elismert TK-t adja, viszont nincs kapcsolatban az FCI-vel (ha jól tudom). Ők a legrégebbi ismert standardot használják (1904-es). A kutyák küllembírálat és vadász teljesítmény vizsga után tenyészthetőek tovább, nem csak úgy ukkmukkfukk. Elvégre a magyar agár vadászkutya.


És van még az OAE (Országos Agarász Egyesület). Évek óta próbálják elintézni, hogy törzskönyvet adhassanak ki, de hát a bürokrácia... Jellemben, küllemben, űzőösztönben ugyanazt tudják, mint a MATOE kutyák. Tehát magyar vadászagarak.

2012. júl. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a felvilágosítást. Most már biztos vagyok benne hogy nekem MATOE TK-s agaram lesz. Semmi komoly dolgot nem szeretnék vele, csak hobby szinten, de a magyar agár az legyen magyar. Mindenben ragaszkodom a magyarhoz, pl. élelmiszer vásárlásnál, szóval pont a kutyám ne legyen az. :)
2012. júl. 11. 17:25
 7/24 anonim ***** válasza:
69%
Nem minden arany, ami fénylik. Azért az OAE kutyákat, mint pl. a kérdésedben szereplő kennelt is nézd meg. Az SzH kutyák agaras berkekben a legjobbak közül valóak. MATOE-s küllembírálaton nem egyszer végeztek a legelőkelőbb helyen, a vadásztehetségük pedig megkérdőjelezhetetlen. Egy hibája van, nincs TK.
2012. júl. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Asszem kezd bonyolódni az életem. :) Szóval akkor ha onnan veszek kutyát, akkor lesz egy nagyon jó kutyám, de mivel nem lesz törzskönyve ezért a világ szemében egy keverék. Mert itt is mindenki azt mondja, hogy ha nincs törzskönyv akkor az csak egy fajta jellegű keverék. Tudom hogy az csak egy papír és a mostani kutyám törzskönyvét is megkaptam és beraktam a fiókba, azóta ott van. :)
2012. júl. 12. 15:00
 9/24 anonim ***** válasza:

Nem egészen. Az összes felmenő és rokon dokumentálva van.

Egyébként sok TK-s kutyánál sem azok a szülők, akik fel vannak tüntetve. :-) Van, hogy még az anya sem.

Nagyüzemű tenyésztőnél előfordul, hogy ide-oda pakolgatják a kölyköket. :-)

A TK a kultúrtenyésztés műve. Jó dolog lenne, ha mindenki becsületes lenne, de hát tudjuk, az emberek nem azok.

Mint írtam, van olyan TK-s magyar agár, aminek a vérvonalában nem magyar agár fajtájú kutyák is vannak. :-)

2012. júl. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Nagyon hasznos volt. :)
2012. júl. 12. 18:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!