Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám lesz, hogy kezdjem...

Kutyám lesz, hogy kezdjem következetesen nevelni hogy ne ugasson mindenért és ha otthon hagyjuk?

Figyelt kérdés

Chihuahuáról van szó, már volt egy, neki jól elrontottam a nevelését, de tanultam belőle. Most már az elejétől fogva úgy akarom kezdeni hogy minden ok legyen. Az albérletünket is ott kellett hagyni miatta, mert végig ugatott mikor magára hagytuk.


Most megint nagyon szeretnék egyet, szintén panelba lesz, és nagyon nagyon félek..nem akarok vitát a szomszédokkal és rettegni hogy mikor kopognak be hogy takarítsam el a kutyát.


Linkelhettek oldalakat is, de jobban örülnék egyszerű saját tanácsoknak is, mert nem akarok én semmi egyebet, csak hogy ne ugasson senkire még a neszre sem!!

Mindent megteszek ennek érdekében, de örülnék ha nem valami nagyon túlbonyolított dolog lenne ez a falkavezérség dolog, hanem az alapvető dolgok amik elegek ehhez és kíváncsi lennék ti hogy neveltétek meg a kutyátokat erre?



2012. júl. 10. 18:15
 1/5 A kérdező kommentje:
Röviden megfogalmazva: Ti hogy értétek azt el, hogy az alapjába véve ugatós kutyátokat leszoktassátok az ugatásról?
2012. júl. 10. 18:18
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én a saját tapasztalataimat tudom elmondani.

10 hetes volt Mandula (skót juhász) bébi. Hazahoztuk, kicsi simi, evés után az egész család kivonult a lépcsőházba. 5 perc volt az egész, de semmi elköszönés (mindjárt jövünk, légy jó stb.) nélkül. Mikor visszamentünk, 5 percig senki nem szólt hozzá. Szépen lassan hozzászokott, hogy mi gazdik akkor jövünk megyünk a lakásban, amikor csak kedvünk tartja. Ha kimegyünk nem szólunk hozzá, ha hazaérünk akkor sem. Elég nehéz, de már ő sem jön üdvözölni, megtanulta, hogy úgyis megsimogatjuk. Egyébként ha kellően le van fárasztva, akkor a nap nagy részét alvással töltik a kutyák. Egy csivavát - gondolom - nem nehéz lemozgatni. Próbáld ki. Majd biztos jönnek a "nagyobb tudásuak"....

2012. júl. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen ezt elég nehéz betartani..Akkor ez megoldás lehet? hogy nem köszönök neki? Vagy vajon elég ha mindig magára hagyom. Olyan aranyos volt mikor mindig jött köszönni..De ha ez az ára, akkor ez. Köszi.
2012. júl. 10. 19:09
 4/5 Tyler913 ***** válasza:

Ne feledd el,hogy ő nem ember,hanem kutya.Nem szabad tőle elköszönni,ha elmész,és mikor visszajösz,se ő legyen az első.Először leveszed a cipőd,teszel-veszel,köszöntöd a családtagokat,és legvégül jöhet ő,ha hívod.Ha közben nyüszít,ugrál,próbálja magára vonni a figyelmet,egyszerűen ignoráld,akármennyire aranyos.

Mielőtt elmész otthonról hosszabb időre,fáraszd le sétával vagy játékkal,utána úgyis pihenni fog.

Ahogy előttem írták,jó ötlet fokozatosan szoktatni,először csak a folyosó végéig menj el,aztán ha elcsitult,menj vissza,dícsérd meg.Utána 1,5,1O percre hagyd magára.Gyorsan meg fogja tanulni,hogy ne pánikoljon,mert teljesen természetes,hogy falkavezérként akkor jössz és mész,amikor akarsz,és ezt neki el kell fogadnia.

A falkavezérséggel kapcsolatban olvasd el a Cerberos Kutyaiskola tippjeit,szerintem elég egyszerűen betarthatóak.

2012. júl. 11. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nemtudom h mi bajuk az embereknek... a csivava ilyen kutya, ugat ha elmész, ugat ha hazajosz, de meg akkor is ugat ha nem az oledben simogatod. Ha ezt nem birod elfogadni, ne csivavat tartsal! Mellesleg anyukadat se lokod le magadrol ha hazaersz és a nyakadba ugrik, szeretetből csinálja ő is, a kutya is...
2012. szept. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!