Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy leonbergi kutyám és...

Van egy leonbergi kutyám és vinném sétálni csak fél és vissza akar menni (vagy leül de egy idő után vissza akar menni igy is úgyis) MIT TEGYEK HOGY VELEM JÖJJÖN!?

Figyelt kérdés
KB. 50m tudok vele sétálni.De szerintem azért nem jön velem mert fél a kutyáktól ahogy ugatnak (persze a kerítés mögött)
2012. júl. 10. 20:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Időnként adhatnál neki jutalomfalatot!
2012. júl. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kutyákhoz hogy viszonyul, mikor szembe találkozik velük? Mennyire jól szocializált? Mennyi idős?
2012. júl. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

szia

Gyakoroljál vele az udvaron és ha szépen sétál jutalomfalatot adhatsz neki,de még lehet úgy is hogy játékát lóbálod előtte és úgy nem figyel annyira a többi kutyára és közben meg bátorítod,dicséred már ha szépen megy.

Remélem segítettem)Sok sikert.

2012. júl. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek a jutalomfalatot kipróbálom egyébként áprillis 3 lett 1 éves és amikor kutyákkal szembe van csak figyeli aztán berezel és elrohanna.Amúgy nagyon okos és játékos (kifejezeten).
2012. júl. 10. 20:40
 5/10 anonim ***** válasza:
Szépen, óvatosan kell hozzá szoktatni és fontos, hogy ne kényszer legyen a számára, hanem örömteli esemény. Jó lenne, ha össze tudnál jönni más kutyásokkal, hogy szocializálódjon. Ha kinyílna a világ felé, akkor sokkal könnyebb lenne vele a továbbiakban, és ebben a kutya-barátok sokat segíthetnének. Amúgy ez a viselkedés nagyon nem jellemző a fajtára, úgyhogy igencsak furcsállom, hogy ő ilyen. Az enyém majd' kiugrik a bőréből, ha kimondom, hogy "séta". Persze én már kicsi korától kezdve sétáltatom és tanítom. Te eddig mit csináltál vele, hogy csak most jött elő ez a probléma? Beszéltél már erről a tenyésztőjével? A testvérei milyenek? Én arra tipelnék, hogy súlyos szocializációs hiányosságok vannak a kutyádnál.
2012. júl. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

azért csodálkozok én is mert régen 4hónaposan már jött velem

és semmi próbléma nem volt a kutyákkal régen nekünk az volt a séta hogy be városba ami 2km meg vissza magyarán 4km sétáltunk onnantól volt baj hogy télen amikor nagy hó volt szinte alig vittem ki talán egyszer kétszer

és amikor elolvadt a hó aztán jöttek a bajok hogy nem akar jönni velem sétálni.De most már beszélek a szomszédommal hogy esetleg együtt elmenjünk sétálni mert neki egy bernádhegyije van és az én kutyám elégé jóban vele.

KÖSZI MINDENKINEK A KOMENTEKET, MAJD PRÓBÁLKÓZUNK

2012. júl. 11. 08:39
 7/10 anonim ***** válasza:
Pedig pont télen kellene minden nap sétálni vinni, imádják a hideget és a havat. Télen sokkal élénkebbek és felszabadultabbak. Nyáron az enyém is tunyább és inkább úszni szeret, nem a 38 fokban sétálni.
2012. júl. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
igen csak tudod télen -12 fokban nincs kedvem kivinni de persze párszor ne hogy fére értsd.Egyébként a fürdéssel is igy volt régen ahogy idekerült hozzánk imádott fürödni csak a hátára feküdt és élveszte ahogy suroltam a hasát a szivaccsal, csak hát az az időszak is elmúlt tavasz lett és már a vizet se szereti.
2012. júl. 11. 10:57
 9/10 A kérdező kommentje:

"de párszor kivittem sétálni "

bocs helyesírási hiba

2012. júl. 11. 11:01
 10/10 anonim ***** válasza:
Jó, a kutyatartáshoz való hozzáállásodat inkább nem minősítem (legjobb, ha a tenyésztőjének se dicsekedsz el vele), mi -19 fokban (megmértük) is sétáltunk nem csak a leonbergivel, de szobakutyaként tartott uszkárokkal is. Pont a -10 a legjobb a leonberginek. Viszont ahhoz, hogy az alap helyzet, ami miatt feltetted a kérdést megváltozzon, neked is meg kell változnod. Naponta séta, naponta kutya társaság és játék más kutyákkal. Eső, szél és hideg nem akadály. Tűző napsütés igen. Akkor csak árnyékba és vízparton sétáltasd, mert a kánikulát tényleg nem szereti.
2012. júl. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!