Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyának multivitamint lehet...

Kutyának multivitamint lehet adni?

Figyelt kérdés

Kutyáknak reklámoznak olyan tápokat amik vitaminnal dúsítottak ez szép és jó csak drágább.

Lehet a kutyának adni kiegészítés képpen multivitamint?

Emberi fogyasztásra készültet de persze töredékét egy emberhez adagjához képest.

Teszem azt egy negyed pezsgőtablettát kapna naponta.

Mikor kicsi meg ennél is kevesebbet.

Szóval vélemények?

Csak értelmes hozzáértő véleményét kérném!

Köszönöm!



2012. júl. 10. 20:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Nemhogy lehet, hanem "kell" is!
2012. júl. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 JKaroly válasza:
24%
nyugodtan addhatsz a kutyámnak is adok meg csonterősitőt meg bőrtáplálót meg multit is de csak napionta eggyet kellene szerintem
2012. júl. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Az ember és a kutya nem ugyanazok. Ami vitamin az embereknek kell, az a kutyának nem való. Teljesen más vitaminokra van szüksége.

Megfelelő étrend és nincs szükség plusz vitaminra.

2012. júl. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
vannak külön vitaminok kutyáknak, tabletták
2012. júl. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Én is úgy gondoltam hogy naponta kapna.

A kölyök nagyon csekély mennyiséget kapna.

Pezsgőtablettát kapna én mindig iszom van többfélém és mikor melyiket iszom más az összetételük.

Míg kicsi egy tabletta kb 8adát kapná és ahogy nő egyre többet.

Szeretném később edzeni súlyhúzással futással ilyesmivel és szeretném ha megerősödne a cseppség adidgra.

2012. júl. 10. 21:04
 6/14 anonim ***** válasza:
Az embereknek készült vitamin drágább, mint az állatoknak készült, noha a minősége nem feltlenül jobb. Magyarul ha annyira az ár a lényeg, akkor ne a sajátod add neki, hanem edd te az állatoknak szánt vitamint.
2012. júl. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Ebben van valami hogy a kutyának mások az igényei.

Nos van többféle kombinációjú vitaminom azt kapná ami számára a legkedvezőbb ezt majd kiderítem.

A vitaminok nagyrésze vízben oldódik ha nincs szüksége rá kipisili.

2012. júl. 10. 21:14
 8/14 anonim ***** válasza:
Inkább megfelelő minőségű étel, táp, hús, mint a mű vitaminok. A tabletták nem valódi vitamin tartalmúak .A pezsgősek még inkább nem azok.
2012. júl. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Megpróbálom a pénztárcámhoz képest a legtöbbet nyújtani a kutyának ez meg csak egy kis + lenne.
2012. júl. 10. 21:19
 10/14 anonim ***** válasza:

Megfelelő táp mellé nem kell semmi. A kutya igényei merőben mások, mint az emberé, így a c vitaminon, zöldkagylón, b-vitamin komplexen... kívül az összetettebb vitaminok nem biztos, hogy használnak, sőt néhány mér árthat is nekik. A felsoroltakat is állatorvossal kell megbeszélni, hogy mikor (általában betegségekkor, szőrváltásnál), mit, miért és legfőképp mennyit szabad nekik adni.

Etesd megfelelő táppal és nem kell ilyeneken törni a fejed. Egy olcsóbb táp kiegészítve vitaminkészítményekkel többre jön ki, mint egy a kutya igényeinek megfelelő, amit már nem kell semmivel kiegészíteni.

Ha házi koszttal etetsz, akkor lehet kapni direkt ahhoz kiegészítő vitaminkészítményt, olcsóbb, mint az emberi.

2012. júl. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!