Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bichon Hevanasse kutyám...

Bichon Hevanasse kutyám harap. Hogy lehetne leszoktatni?

Figyelt kérdés
1 éves, és ha elveszem a játékát harapja a kezemet, meg játék közben is. Mikor hazaérek ugrál és harap, pólóimat szakítja (De csak szeretetből) Mikor mérges valamiért és lelógatom a kezemet, ugat és támad, harap.Fésülésnél is ugyan ez van, nem hagyja magát, csak ha felteszem asztalra. Hogy tudassam vele hogy én vagyok a falkavezér? 1 éve.
2012. júl. 10. 23:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

ez van ha egy kis vakarcsot mert cuki elkényeztetünk..Mostantól tényleg állj a sarkadra, kutyád nagyon elkanászodott biztos nem tűrném el neki.

amúgy ezeket tartsd be mindenképp,nagyon fontos ha legközelebb megharap falkakizárás de erről olvashatsz bővebben:

[link]


Te mit szoktál reagálni ha megharap?

2012. júl. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát, az nem jó ha megütöm a fenekét, mert játéknak hiszi. Az állatorvos szerint egy papírral kell megcsapni az orrát. Szerinted? Köszi a választ
2012. júl. 10. 23:25
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha támad akkor finoman vágd orrba és amikor meghátrált a nyakánál nyomd le a fejét (ezzel azt jelzed hogy át tudnád harapni a torkát ) és mikor már lenyugodott engedd el .
2012. júl. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

ki mondta hogy csapj a fenekére? Azt mondtam zárd ki a falkából ha nem játékból harap. Ha meg igen akkor ahogy előttem írták,drasztikus,de szorítsd le.

Egyszer harapott meg a kutyám kölyökként,pedig véletlenül,de akkora pofont kapott hogy szégyenlem is magam érte,de használt.

Aztán akire most vigyázok kutyára már 2 hónapja ő meg úgy belemart a kezembe hogy belilult. 2 napig kizártam a falkából ahogy a fenti linkbe le van írva,azóta nem próbálkozott vele.

2012. júl. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Az orrba vágással komoly sérüléseket is okozhatsz egy ilyen kicsi kutyának és abból nem is fogja érteni, hogy valamit rosszul csinált, a kutyák egymás között sem orrbavágással rendezik a konfliktusokat.

Amikor hazaérsz ne vedd észre addig, amíg le nem nyugszik, ez nagyon fontos. Tedd a dolgod, rá se nézz addig amíg hisztizik, ugrál, stb. Ha látod, hogy lenyugodott, nem ugrál, elvonult, akkor oda lehet menni hozzá és szolidan üdvözölni. Ha valami rosszat csinál, elkezd akaratoskodni, harapni, neadjisten támadni, akkor megfogod a grabancát és határozottan lenyomod a földre és a hátára fordítod, fölémagasodsz és rettentő mérgesnek és fenyegetőnek kell tűnnöd. Ebből fog érteni.

Nagyon elkapattátok, nem ártana elkezdeni kutyaként kezelni, mert ez így nagyon nem jó, hogy a kutya irányít titeket.

2012. júl. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Amikor az én kutyám nem megfelelően viselkedik, én elkapom a grabancát, kicsit megrázom, és mély hangon, szinte morogva mondom, hogy "mit csinálsz?", vagy "nem szabad". Ha ez nem használ, mert ilyen is van, akkor egy időre elküldöm a helyére.

Sajnos anyum elkényezteti, és míg ő azt hiszi, hogy morgás közben megnyugtatja, valójában dicséri, és mondhatni neveli az agresszióra. :/

16/L

2012. júl. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én legfőképpen azt javasolnám, hogy vidd el egy jó kutyaiskolába, vagy keress szakembert, aki kimegy házhoz és megmutatja, hogyan ne hagyd, hogy a kutya uralkodjon rajtad. És persze olvass sokat a falkavezérségről, a Cerberosos cikk nagyon jó, de ott vannak még Cesar Millan meg Jan Fennel könyvei, szépen sorban haladhatsz rajtuk, a túl sok tudás még senkinek nem ártott meg. De semennyi írott információ nem helyettesíti a személyes találkozást egy szakemberrel, nem fogod tudni, hogyan nyúlj a kutyához csak azért, mert tudod, hogy miért kéne megtenned.
2012. aug. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Te szeretetből szoktál pofozkodni? A kutya csak azért harapdál,mert megteheti,mert Ő van felül a rangsorban...Az enyém kapott néhány maflást, meg leszorítottam a földre miközben morogtam rá, addig nem kelhetett fel míg Én nem engedtem...azóta helyre állt az értékrendje, tudja hol a helye.
2012. aug. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szia! van itt egy oldal a kutyák neveléséről, szerintem elég érdekes, olvasgass :) [link]
2012. aug. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Azért ugrál mert örül te barom!
2012. aug. 21. 16:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!