Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám megevett egy óvszert,...

A kutyám megevett egy óvszert, lehet tőle baja?

Figyelt kérdés
A barátnőmmel szeretkezni készültünk, kibontottunk egy óvszert, a másfél éves sharpei kutyám kikapta a kezeből,és némi rágás után egészben lenyelte. Távozni fog széklettel,kihányja, vagy lehet tőle valami baja? Ez kb du 5 fele történhetett,azóta semmi jelét nem mutatta hogy rosszul lenne.. Kérném hogy normális válaszokat írjatok!
2012. júl. 11. 03:40
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%
Talán meg tudja emészteni, ha apró jeleket láttok rajta; zihálás, remegés akkor egyértelműen azonnal vigyétek orvoshoz. Hosszútávon szerintem, nem lesz baja tőle.
2012. júl. 11. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Ugyanúgy, mint pl. a műbeles virsli csomagolásától.

Persze kétesélyes, lehet, hogy szerencsétek lesz és simán távozik a széklettel.

Ha kedvetlennek látod, vagy úgy tűnik fáj a hasa, vagy bármi furcsát veszel észre rajta, akkor azonnal vidd orvoshoz (előfordul, hogy meg kell műteni, különben elpusztul).

2012. júl. 11. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

én felhívnám az orvost, még ha ciki is a helyzet!

lehet nem kell műteni, hanem ad valamit ami meghajtja

2012. júl. 11. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Hát szerintem kimegy belőle. De ha mégsem, akkor legalább egy röntgent csinálni kellene, hogy meglátszódjon, hol van az idegen test
2012. júl. 11. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Elvileg sós meleg vízzel kell hánytatni, hogyha számára nem megfelelő dolgot evett, de azért hívj fel egy állatorvost.
2012. júl. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem simán kijön belőle, ne izguljatok :) Az enyém nagyobb dolgokat is nyelt már le, (na nem erotikus kategóriában..) :) pl labda, és kijött egyben, kicsit vesztett a színéből.:)
2012. júl. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

szia!


A spánielem régen egy egész felfújatlan lufit nyelt le. 1 napig néztük a székletét, mire kijött :)) Amíg nem kedvetlen, addig nincs baj.

2012. júl. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Szerintem kijön. De azért figyeld. Az enyém a mobilom billentyűzetét ette meg.
2012. júl. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Az enyém meg a mobilomat....
2012. júl. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
39%

Persze, nekünk meg a házimozi-rendszert...


Nem értem, hogy tud "véletlenül" megenni ilyen tárgyakat a kutya (az óvszer még talán hihető, de kemény és műanyag, tehát ízetlen mobilbillentyűzetet és hasonlókat? A mobilban ráadásul ott az aksi tele veszélyes anyagokkal...


Nekem volt egy órám gyerekkoromban, amit fel lehetett nyitni és cukorka volt benne. Egyszer levettem és kint hagytam, mire visszamentem a kutya teljesen megrágta (hetekig sírtam, mert kb. aznap kaptam), de mégsem nyelte le!

Ráadásul a nem "kajaszerű" tárgyakat csak rágcsálni szokták, eszükben sincs lenyelni. Elég kicsi az esélye, hogy véletlenül mégis leszalad a torkán. Érdekes, hogy pont mindig összegyűlnek az ilyen kérdéseknél azok, akikkel mégis megtörtént.

Na mindegy, azért mindenki próbálja óvni a kutyája egészségét, ha egy mód van rá.

2012. júl. 12. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!