Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet tunetmentes a mehgyullad...

Lehet tunetmentes a mehgyulladas? Hogy lehet felismerni?

Figyelt kérdés
Kutyusom 3 hete tuzelt,es azt mondta akkor a doki,hogy kicsit meg varjunk az ivartalanitassal jovo honapig.Mennyi az eselye hogy lehet addig mehgyulladas?Es lehet e tunetmentes?Mert mar elkezdtem felni,ugyanis szukamnak mult heten ment a hasa,aztan ahogy az elmult,hanyt 2 napot.A doki azt mondta gyomorrontas,dietaztassam,...aztan dieta utan jol lett,se hasmenes azota,se hanyas.Jo etvagya van,ugat,jon megy,nincs laza,viszont amit eszrevettem hogy nincs kedve a masik kutyammal jatszani,pedig eddig mindig jatszott sokat,de most olyankor inkabb elmegy.Nem mondom,lehet a melegtol,de mar a mehgyulladas is megfordult a fejemben.

2012. júl. 11. 08:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Tünetmentes méhgyulladás nincs!

Mint minden gyulladásnak vannak jelei !

A meleg is közbeszól, hogy nincs a kutyáknak kedve mindenhez amihez eddig volt, meg enni sem nagyon akarnak ebben a melegben.

Az ivartalanítást is simán meglehet csináltatni :-)

2012. júl. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
a méhgyulladás nem törvényszerű velejárója az ivaros szukáknak. van akinek lesz, van akinek nem. tüzelés után 2 hónappal ajánlatos műteni, mert akkorra már nem vérzékeny a kutya.
2012. júl. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szia!

Tegnap előtt észrevettem, hogy spánielem vérzik, de nem úgy mintha tüzelt volna (mellesleg tavasszal túl volt rajta) sokkal több volt. El is rohantam vele állatorvoshoz, aki rögtön megállapította hogy méhgyulladása van. Én úgy értettem, hogy azért vérzik, mert nyitva van a méhszája( elnézést, nem akarok hülyeségeket beszélni..). Kapott egy jó erős kis antibiotikumot, és reménykedtem hogy meggyógyul (20% esélye volt), tegnap délután rohannom kellett vele az állatorvoshoz (levertség, még több vér, nem iszik, nem eszik, nyüsszög). Megműtötték, 8x-osára volt dagadva a méhe és 6 db cisztát szedtek ki belőle.... :(

Ma reggelre már jobban volt, de javaslom, aki teheti ezúton is üzenem neki, ha nem tenyésztő, ne várja ezt meg, és ivartalanítsa a kutyusát, minél hamarabb csak teheti!!!

2012. júl. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!