Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyetértesz Cesar Millan...

Egyetértesz Cesar Millan módszereivel?

Figyelt kérdés

#Cesar #milllan
2012. júl. 11. 08:11
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
53%
Biztos célravezető, de én nem alkalmaznám a kutyáimon.
2012. júl. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
80%
hát én nem néztem meg az összes részt csak párat (5-6) de nem értem hogy konkrétan milyen "módszerekre" gondolsz. én eddig tanulta belőle és nem találom rossznak. lehet azért mert még nem láttam az összes részt és ezekbe semmi rosszat nem csinál. azért kérdezem hogy mire gondolsz.
2012. júl. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
A lenyomós módszer, megbökni a kutya oldalát, pórázt rántani stb. Tehát mindennel a dominanciát kimutatni.
2012. júl. 11. 08:25
 4/22 anonim ***** válasza:
52%
Nekem nem tetszik...
2012. júl. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
75%
Egyetértek azzal, hogy folyamatosan a gazda dominanciáját kell kommunikálni a kutya felé. Azzal már nem feltétlenül értek egyet, hogy minden esetben az ő fizikai módszerei a legjobbak, és egészen biztos vagyok abban, hogy ezeknél lényegesen több és hatékonyabb eszköz lehet a gazda kezében, ha megtanulja alkalmazni azokat. Persze léteznek eleve követő jellemű egyedek, akiknél nem kell ilyen látványosan dominálnia a gazdának, mert a kutya magától is beáll mögé. Ezekkel általában ilyen TV műsorokban nem találkozunk, hiszen nincs velük gond, nincs rá semmi ok, hogy bemutassák őket. Amelyek ilyen szempontból érdekesek, azoknál általában a már rangsor probléma van. Amit én hiányolok CM műsoraiból, az a fizikai lefárasztás mellett a szellemi lefárasztás, amit egy futópadon nem kap meg a kutya. Nem kap elég handsúlyt a szabályok felállítása és következetes betartása. Inkább ilyen csittegős, böködős varázslásokkal kábítja a népet, mert jó show elem a műsorban. Úgy látom, hogy túlontúl a fizikai ráhatásra és az "ezoterikus" megközelítésre helyezi a hangsúlyt, de lehet, hogy az amerikai népnek ez kell...
2012. júl. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 teszterka ***** válasza:
75%
a tv műsor sosem érdekel. a könyvei nagyon érdekesek és célravezetők. most egy éves a kutyám és a világon semmi baj vele. nekünk bevált!
2012. júl. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
52%

Nekem nagyon nem szimpatikus. Egyre többen csinálják ezt a lenyomós módszert a környezetemben is, sokszor agresszív kutyáknál "büntetésként" és náluk is azt látom, hogy semmi haszna nincs, csak fölösleges stressz az ebeknek. És rengeteg hatalmas hibát szokott elkövetni a pasi a műsoraiban is, amit a nézők, a rajongók figyelmen kívül hagynak, megint csak nekik lesz nehezebb a kutyáikkal.


Nem mellesleg már Amerikában sem tartják sokra Millant, már kezdenek rájönni, hogy ezerszer jobb módszerek is léteznek. Nem is adják már nagyon a műsorát se az USA-ban, se a nyugati országokban.

2012. júl. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
2012. júl. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
75%

nekem nagyon sokat segített a módszere,helyre állt a falkasorrend és sokszor elég egy "cst" ahhoz ,hogy helyre tegyem a kutyámat, sokkal jobb is a kapcsolatunk..én is ajánlom, én sose nyomtam le a földre ,mert nem volt rá szükség,de az oldalba bökést és a pórázon egy pici rántást viszont használom..


de mivel sokféle kutya és gazda van,ezért lehet,hogy vkinél nem válnak be,vkinél meg igen..

Ceasar is mindig mondja ,hogy minden kutyánál mással lehet elérni dolgokat..én viszonylag sokat néztem és még nézem is és mindig tanulok belőle újat!! :)

2012. júl. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
79%

Én is sokat tanultam belőle. A valóság tükrözi a legjobban,mennyire hatásos,és mivel ezt a 2 szememmel látom,nem egyetérteni kell vele,mert az eredmény magáért beszél.

Sokaknak azért nem szimpatikus,mert kiragadnak egy módszert és azt hiszik így kell elintézni minden,én baromi sok részt mengéztem és talán 2 részben alkalmazta ezt a földrenyomós módszert.Mégis mindenkinek ez maradt meg a fejében,mikor világos hogy ezt ritkán és a megfelelő helyzetben kell /lehet alkalmazni . Az meg,hogy folyamatosan jelzéseket kell adni a kutya felé szerintem tök egyértelmű józan paraszti ésszel,hiszen ha nem kap visszajelzést a kutya,hogy jó vagy rossz e amit csinál,akkor nem is lehet javítani vagy változtatni a viselkedésén.

2012. júl. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!