Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megsértődött? Ennyire?

Megsértődött? Ennyire?

Figyelt kérdés
Úgy tűnik a kutyusom megsértődött rám. Tegnap kint voltunk sétálni a bnőmmel meg az ő kutyájával. Nem a legjobb haverok, de elvannak. Néha azért mondjuk durván játszanak. Többnyire ennek a levét mi isszuk meg, mert mi leszünk kék zöld foltosak. Tegnap játszottak, összevesztek és az enyém eléggé berágott rá. Utánna olyan furán ment, pedig sehol nem láttam rajta sérülést. Nem értem. Nagy nehezen jött csak oda,(nem szó szerint) nem adott puszit, pedig azt mindig szokott. Bnőm hiába hívogatta nem ment oda hozzá 1általán, pedig imádja az embereket. Más kutyákkal se foglalkozott, még köszönni se ment oda. Egyedül mikor bújocskáztunk abban vett részt vmennyire. Utánna már sétálgatott, magától is, de mikor hazajöttünk nem bújt hozzám, este se adott puszit. Pedig máskor imádja, ha dédelgetem puszilgatom. Puszit adni is alig akar. Mit tehetnék? Egyébként 2 éves kan Francia Bulldog.
2012. júl. 11. 09:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%

Először is: kutyád van, nem gyereked, tehát neveld is eszerint!


A kutyák nem szoktak megsértődni, ők ösztönlények.

Elképzelhetőbb, hogy mégis megsérül és fájdalmai vannak, azért kedvtelen.

2012. júl. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%

El kéne kezdeni kutyaként kezelni, mert azzal, hogy emberi tulajdonságokkal ruházod fel, és úgy is bánsz vele, csak ártani fogsz neki, és közvetetten magadnak is.

Alapjaiban kéne megváltoztatni a szemléletedet, mert ez így nem egészséges.

Pl: hogy mennyire durvulhat el egy játék, csak a gazdákon múlik, nem figyelgetni kell, hanem kontrollálni.

Az, hogy ti lesztek kék-zöld foltosak, teljesen nonszensz, ilyen fegyelmezés nem létezik!!! Gondolj bele, mi lenne, ha amerikai bulldog lenne, akkor is birkóznál, vagy az megenne reggelire?

Nem verekedni kell, hanem leállítani egy pillanat alatt, de olyan "erővel" (intenzitással) hogy komolyan vegyen, és meg se próbálja folytatni a verekedést.

Az ismerkedés irányítása szintén a te dolgod, azzal ismerkedik meg, akivel csak akarod, ez csakis abban az esetben az ő döntése, ha te úgy döntesz, hogy abban a pillanatban szabad kezet adsz neki, de alap esetben ez rajtad múlik.

A kutyák nem igen szoktak megsértődni.

Olyan sokkal inkább van, hogy ha érzi a kutya, hogy uralod, és irányítod az ilyen szitukat, akkor elveszíti a bizalmát veled szemben, amit a tisztelet elvesztése követ. És most sokkal inkább ez a helyzet.

Vigasztalással, odahívással, kedveskedéssel csakis ezt a lelkiállapotot, és viselkedést erősíted, tehát jelenleg erősen dolgozol azon, hogy ronts a helyzeten.

Azt tehetnéd, hogy rászánsz pár órát arra, hogy utánanézel a kutya-gazdi egészséges kapcsolatnak, sok ilyen cikk van, hogyan legyünk falkavezérek, hogyan neveljük következetesen kutyánkat, stb... ezekről könyveket is írnak, szóval részletesen ide biztos nem fogja ezeket senki leírni.

2012. júl. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Olyan sokkal inkább van, hogy ha érzi a kutya, hogy uralod, és irányítod az ilyen szitukat,


Jav.: Ha érzi, hogy NEM uralod és irányítod

2012. júl. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Megfelelően van nevelve. Utánna is olvastam a kutyanevelésnek. Természetesen nem csak figyelgetjük, ha durvák, hanem közbe is lépünk, de szétválasztani őket, nem zökkenőmentes. Tudom, hogy ráerősítek evvel, nem reggeltől estig dédelgetem, csak úgy ahogy mindig szoktam, se többet se kevesebbet. Nem hiszem, hogy elvesztette a bizalmát bennem, mert amikor durvák egyből levannak állítva, akkor egy ideig nem is játszhatnak. Lehet, hogy picit másként írtam le a dolgokat, félreérthetően, de egyáltalán nem nevelem úgy, mintha gyerek lenne. Sőőt. Lehet, hogy a kérdésem alapján ez jött le, de nem az. Egyébként meg attól függetlenül, hogy "ösztönlény" szereti a gazdáját, meg is halna érte. Akkor nyilván valamilyen szinten kötődnek az emberek a kutyákhoz, ragaszkodnak, megkockáztatom esetleg szeretik őket. Pedig ez is emberi tulajdonság elvileg. Ezért gondoltam a sértődést. Nem pedig gyerek szinten, hogy a padlóhoz csapja magát és ordít, mint a sakál. Talán egy valóban hasznos válasz érkezett, de azért köszönöm.
2012. júl. 11. 10:05
 5/13 anonim ***** válasza:
56%

A kötődés az egy létező fogalom a kutyánál, ez tény. A szeretetnél én úgy érzem, hogy szintén létezik, bár nem tudom tudományosan bizonyítani, úgyhogy inkább úgy fogalmaznék ezzel kapcsolatban, mint a tudósok, hogy részemről ez egy "sejtés". De a mostani esetben nem erről van szó. Valamilyen trauma érte a kutyádat. Vagy fizikai, vagy lelki. Én inkább a fizikai traumára tippelnék, mert egy durva játék nem szokott komoly lelki törést okozni. Egy kiegyensújozott kutyánál még egy komoly támadásnak sem marad lelki nyoma. A fizikai traumát meg nem biztos, hogy kívülről észere veszed. Jól tudják titkolni a kutyák, ha valamijük fáj, de olyankor azért passzívabbak és visszahúzódóbbak.


A nevelésre meg azért lenne jó kicsivel nagyobb hangsúlyt fektetni, mert te írtad, hogy "szétválasztani őket nem zökkenőmentes". Ennek egy fegyelmezett, 2 éves kutyánál kb. annyiból kellene állnia, hogy egy határozott kiáltással rászólsz és ő abbahagyja az őrültködést.

2012. júl. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Na végre, köszönöm a normális hangvételű választ. Tudom, hogy a nevelése, hagy még némi kívánnivalót magaután, de próbálkozom. Sajnos kicsit fura a kapcsolata a kutyákkal, mert az elején buta voltam és nem engedtem más kutyákhoz mikor pici volt, mert féltettem. Ezt már szinte teljesen levetkőzte, normálisan áll a kutyákhoz. Csak tudod mi a baj? Hogy a bnőm meg nem neveli a kutyáját 1általán minden megvan neki engedve, és ez az én kutyámra rossz hatással van. Én nem engedek meg neki mindent, és ő nem is olyan engedetlen, de sokszor látja a rossz példát. Meg az én kutyám nem durva egyébként az övé az. Mi pedig jó bnők vagyunk, nem akarom megbántani. Nem tudom mitévő legyek. Én meg látom a kutyámon, hogy nem igazán bírja az övét. Nem tudom, hogy mit lehetne tenni ebben a helyzetben? Egyébként meg a másik kutya is elfordult tőle úgyhogy nem tudom mi lehet a gond. Ő is berágott. De az is érdekes, hogy volt amikor megtámadta a kutyámat egy idegbeteg kutya, és utánna a kutyámat nem is érdekelte, ugyanolyan volt, mint előtte. Oké nem lett komoly baja, de akkoris. Nem nagyon szeretem a bnőm kutyáját, mert elég agresszív és sokkal inkább ő van elkényeztetve nem az enyém.
2012. júl. 11. 10:25
 7/13 anonim ***** válasza:
30%
A kutya nem tud megsértődni és azzal se ártasz neki, ha leállítod.
2012. júl. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Csak azért mert nem akarod megbántani a barátnődet, olyan helyzetbe kényszeríted a kutyád, amelyben láthatólag nem érzi jól magát?


Példa: egyik barátom a menhelyről hozott ki egy kutyát, kb egy időben azzal, amikor én hazahoztam a miénket. Az övé 1 éves volt az enyém fél. Az övé, mivel előtte _semennyire_ sem volt nevelve, nem tanulta meg hogyan kell más kutyákkal játszani, ezért sokszor átment durvába.

Tudod mennyi idő volt, míg azt mondom, hogy teljesen normalizálódott a játékuk? Legalább egy év. Szóval nem kis munka, és kitartás van abban, hogy a kutyáink rendesen tudnak játszani. Ha a barátom nem akarta volna megoldani a helyzetet, akkor egyáltalán nem találkoznánk kutyástól, mert én amikor a kutyámmal lent vagyok, együtt vagyok, akkor jól akarom érezni magam vele, és azt akarom, hogy ő is jól érezze magát. Az ha folyamatosan cseszegetve van egy neveletlen kutya miatt, akkor az a gazda feladata, hogy ne vigye ilyen helyzetbe.

Mondd meg véleményem szerint a barátnődnek, hogyha nem akar ezen a helyzeten változtatni, akkor kénytelenek vagytok külön sétáltatni a kutyákat. Nem vagy köteles eltűrni az ő hülyeségeit.


Egyébként meg az tényleg nem egészséges, ha fizikálisan közbe kell lépnetek, hogy szétszedjétek őket, mert akkor az már korántsem játék.


Én a helyedben hanyagolnám a közös játékokat a barátnővel+ kutyával és helyette kettesben csinálnék programokat a kutyával. (úsztatás, sétálás, labdázás, trükkök tanulása, engedelmes feladatok) Így sokkal erősebb lesz a kapcsolatotok. Aztán ha a barátnőd megnevelte a kutyáját és tudja kontrollálni, akkor összejárhattok újra.

2012. júl. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
nekem is van kutyám. és a kutyáknak is vannak érzéseik:) meg tud sértődni a kutya az enyém is szokott durcizni, de olyan édes.:-) direkt nem figyel oda amikor szólok neki de látom hogy hallja mert mozog a füle és akkor nem nagyon jön oda.. de ez egy fél órán belül elmúlik... de hogy ilyen furcsán jár ahogy leirtad ez nem hiszem hogy sértődés szerintem valami van vele..!
2012. júl. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy közel lakunk egymáshoz, és kb ugyanabban az időpontban visszük ki a kutyákat. Ugyanoda is. Mostmár nem fog érdekelni, ha hülye lesz a kutyája akkor le fogom állítani. Csak azt meg nem akarom, hogy ki megyek kutya nélkül. Most azért, mert az ő kutyája ilyen nem akarunk mi szívni. Vagy pedig, ha kint vannak akkor majd 2en játszunk a kutyámmal. Én se akarom, hogy miatta szívjon a kutyám. Csak nem tudom, hogyan lehetne megoldani, hogy mindenkinek jó legyen. Szerintem visszafogunk térni a kora reggeli sétákra. De ha meg mondjuk egy előbbi időpontban megyünk ki akkor lehet, hogy ők is kijönnek és akkor az kínos. Mindegy, nem fogom a kutyáját a közelébe engedni az enyémnek. Amugy meg majd megpróbálom vele valahogy megbeszélni, hogy a kutyák nem bírják annyira egymást, úgyhogy nem nagyon kellene hagyni, hogy eldurvuljon köztük a viszony. Olyan ostoba helyzet ez az egész. Ez nem egészen tartozik ide, de most szakítottunk a párommal azelőtt 3an jártunk sétálni. Ezért sétáltatok mostanság bnőmmel. Nem akarok vele se összeveszni, mert kedvelem. Majd megpróbálom valahogy megbeszélni vele normálisan a dolgokat.
2012. júl. 11. 11:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!