Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem tartják fontosnak a...

Miért nem tartják fontosnak a gazdik a szocializációt?

Figyelt kérdés

Annyi szocializálatlan kutyával találkozok. Pedig így nem csak állatokra,hanem emrerekre is veszélyesek. Ráadásul nehéz lehet egy olyan kutyával, akit nem lehet elengedni,mindennek és mindenkinek nekitámad.

Tegnap sétáltam a kutyáimmal(közepes,ill.nagytestűek), és jött velünk szembe egy csajszi tacsikeverékkel. Már messziről megkérdezte,hogy meg vannak-e kötve. Mondtam,hogy igen, mert azt hittem, hogy az övét félti. Aztán mikor közelebb értünk egymáshoz a tacsi nekirontott az enyémeknek. A csaj alig tudta visszafogni.

Az enyémek jól neveltek, így nem lett baj.

Ez csak egy példa. De rengeteg ilyen előfordul. Miért nem foglalkoznak a szocializációval(tisztelet a kivételnek).


2009. júl. 11. 23:09
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
17/L
2009. júl. 11. 23:10
 2/11 anonim ***** válasza:
Szia!Én szívesen szocializálnám,de nem tudom!
2009. júl. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Miért?
2009. júl. 11. 23:22
 4/11 anonim ***** válasza:
Mert itt az emberek féltik a kutyájukat a gyerek nem mehet oda a kutyához úgy félnek mint a tűztöl!Sajnos!
2009. júl. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
De hülyeség! Így lehet olyan gyereket nevelni, aki minden állattól fél. Hát csak gratulálni tudok.
2009. júl. 11. 23:27
 6/11 anonim ***** válasza:
Tudom,hogy hülyeség,de sajnos ettöl nem tudom szocializálni!
2009. júl. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hát ezt megértem. De a családban nincs olyan gyerek, akit nem féltenek ennyire? Amúgy ha mondják előtted a gyereknek,hogy harap,mondd meg hangosan,hogy nem harap, meg lehet simogatni. Hátha ez használ. Nálunk is hatott valamikor.

Egyébként én is találkoztam ilyennel:

Mentünk a járdán, az úton meg jött gyalog egy kislánnyal az apja, és a kisgyerek mikor meglátta a kutyákat elkezdett sírni, láthatóan félt tőlük. Pedig pórázon,szájkosárba voltak.

Az apuka nem is azt mondja, hogy "Ne fél kislányom,nem bánanak", neeem, "Vigyázz, mert megharapnak!"

Hát néztem egy nagyot. És csodálkoznak, hogy félnek a gyerekek a kutyáktól...

2009. júl. 12. 00:03
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát, mi már elég régóta szocializálódunk a bömbimmel. Kb 4 éves, 15 kgos keverék a lelkem, úgy "loptuk", mert már nem bírtuk nézni a munkatársaimmal, hogy nem kap enni, inni, és elkezd kiszökdösni az útra. Szóval olyan február óta van nálunk, és nem bírja a többi kutyát. Nincs olyan kutyás ismerősünk, aki hajlandó lenne sétálni velünk, pedig szerintem csak a folytonosság és idő kellene neki. A hátsó kertszomszéd tacskóival már nem kiabál, a macskáimmal összepuszilkodnak a kerítésen keresztül, szerintem az kellene, hogy sokszor találkozzon más kutyákkal. De még keressük a partnert:)
2009. júl. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia! Sajnos senki sem segít,hogy tudjuk szocializáni így szerintem sajna nem is lesz,vagy majd amikor felnött lesz!
2009. júl. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Felnőtt korában elég nehéz lesz szerintem. Főleg,hogyha ennyire félnek a kutyáktól. Talán egy kölyökkel egyszerűbb...
2009. júl. 12. 13:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!