Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen értetlenek az...

Miért ilyen értetlenek az emberek?

Figyelt kérdés
Van egy viszonylag jól nevelt kutyám. Azért viszonylag mert még csak fél éves és mert amit én tudtam tenni azt megtettem, a többihez én kevés vagyok. Szóval: A kutya felugrál az emberekre, rám és a páromra soha. Csak arra aki az utcán vagy bárhol megsimogatja és elkezd neki gügyögni. Hiába mondom hogy ne csinálják, utána meg még meg vannak sértődve. Ha idegen jön hozzánk hiába mondom hogy ne foglalkozzon a kutyával amíg meg nem nyugszik, ha meg már ugrál mondom hogy üssön az orrára legalább, de akkor meg "szegény kutya, hát csak örül". Szóval így én hogy szoktassam le a kutyát az ugrálásról? Aztán meg van a másik féle ember, aki nem látja be hogy az ő viselkedése váltja ki a kutyából az ugrálást, az olyanok meg meg vannak sértődve hogy milyen rosszul van nevelve ez a kutya hogy felugrál. ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁHHHHHHHHH!!!!!!!!

2012. júl. 11. 11:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát sajna őket nem jól nevelték meg.:)
2012. júl. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Neked kell a sarkadra állni és nem engedni, hogy boldog-boldogtalan simogassa. Ne állj meg, menj vele tovább, rövid pórázra fogva addig. Otthon is neked kell rászólni, nem a vendégnek szólni, hogy ütögesse az orrát, mert attól begorombulhat.
2012. júl. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Megértelek, de azért nem lehet őket ezért hibáztatni, ők csak járókelők, akik nem értenek hozzá, talán soha nem is volt kutyájuk, és csak örülnek meg kedveskedni akarnak. Viszont ha téged elfogad a kutyád falkavezérnek, akkor engedelmeskedni fog, ha rászolsz olyankor, hogy "nem szabad". Az idegenek által kínálgatott kaja elfogadásáról való leszoktatás is így működik, mert a gazda parancsa kell, hogy számítson neki, nem az, hogy az idegen mire készteti a kutyát.
2012. júl. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

csináld azt,amikor tudod ,hogy jönnek,akkor pórázra rakod, sajnos nekünk is vannak ilyen vendégeink akiknek hiába szólunk ,jajj hagy örüljön, jó a milyeink kistestűek,ránk sem ugrálnak,mert én ugy gondolom ,hogy pl egy német juhásznak sem engedném hogy rám ugorjon, hiába kicsik a kutyáink és nem döntenek fel,legyenek megnevelve, mi már az ilyen vendégeknek nem szólunk semmit, de majd egyszer meglepődik ha egyszer lesz egy nagy testű kutyánk és akkor rá ugrik és a földön végzi, hát ő csak örül ahogy a kicsik is :D


amúgy ha lesz nagytestűm én addig be nem engedem a vendégeket amíg nem tudatosították magukba,hogy a kutyával ugy kéne viselkedni ahogy a gazdái mondják..


még azt mondhatod ha a kutya lenyugodott majd akkor játszhatnak vele,csak most ne, azt is mondhatod ,hogy kiképzés alatt áll és fontos,hogy nyugodtan viselkedjen különben meg bukik vmi vizsgán és azt nem szeretnétek :D

2012. júl. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Megpróbálom hogy pórázra fogom amikor olyan jön, aki hülye! Bocsi! :) De látom hogy amikor normális ember jön, nem foglalkozik a kutyával, hiába ugrál, stb., a kutya kb. 2 perc alatt megnyugszik és utána lehet simogatni. Sétánál meg megyek tovább, csak kicsit bunkóságnak érzem. :( Majd azt mondom hogy beteg a kutya.
2012. júl. 11. 11:57
 6/10 anonim ***** válasza:
Milyen fajta?
2012. júl. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Júúj mintha én írtam volna :D Ugyanez! Ott van pl a nagymamám aki utálja a kutyákat, mindig hadonászik, visítozik, táncikál ha a kutya odamegy hozzá. A kutya nem érti, hogy most mi ez az esőtánc amit itt levág neki, tök vicces, biztos játszani akar vele... még jó hogy ugrál ő is. Ilyenkor elmondom százszor, hogy viselkedjen normálisan, határozottan mondja, hogy nem! és forduljon el, vagy menjen tovább, ne visítozzon, meg hadonásszon neki... nagymamám nem fél tőle, csak "koszos lesz a nadrágja"... Ha ismerősökhöz megyünk, vagy ők jönnek, akkor meg rám szólnak, hogy miért vagyok ilyen szigorú a kutyával, szegény kutya, biztos nem is szeretem, mert elküldöm, ha ugrál, hiszen ő csak örül. Na már most a kutya akiről szó van egy 62 kilós másfél éves Bullmasztiff...
2012. júl. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Húha, a súlya már kanként is a felső határt súrolja! Ha már másfél éves, akkor tényleg nem kellene neki ugrálnia, mert ha még kölyök, akkor még hagyján, de egy ennyi idős és ilyen méretű kutyának már azért nem kéne... semmilyen körülmények között.
2012. júl. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Fél évesen még tényleg elég fiatal. Egyépként rád és a párodra azért is nem ugrál, mert gondolom sokat vagytok vele, a kutyák mindig izgatottabbak ha valaki olyannal találkoznak akit régen vagy még egyáltalán nem láttak. Idegenektől pedig nem várhatod el, hogy megüssék a te kutyádat, föleg ha nem ismerik a kutyát! Neked kell nyakon verni, következetesen rászólni mikor látod, hogy ugrani akar. A sétáltalásnál pedig nem kell azt mondanod, hogy beteg!Kit érdekel, ha megsértődnek??
2012. júl. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A másfél éves Bullma kan (ivartalanított), de egyáltalán nem kövér, hanem hatalmas, gyönyörű, és nagyon izmos. Háj semmi nincs rajta. Nem úgy ugrál, mint egy őrült, csak mint aki játszani akar, mert nem tudja hova tenni ha táncikálnak, meg sikítoznak körülötte.
2012. júl. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!