Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az Amerikai vagy a Japán...

Az Amerikai vagy a Japán Akita felelne meg jobban nekünk?

Figyelt kérdés

-Nagy kertel házban élne nagy kertel és házzal. Kinti-benti kutya lenne.

-Rendszeresen járnánk vele mezei sétákra időnként járunk túrázni ahova elkísérne minket. Heti 2x jönne vele futni. Van a közelben egy tó ahol úszhatna és van úszó medencénk is szóval abban is úszkálhatna kedvére. Jönne velünk bringázni is általában erdei ösvényeken szoktunk.

Naponta lenne neki fizikai és szellemi fárasztás is.

Olyan kutyát szeretnénk aki jól védi a portát és a családi házat. A gazdáját nagyon szereti hűséges hozzá. Legyen nyugodt, ne legyen túlbuzgó de emellett legyen aktív és értelmes. Nem kell, hogy "szolgalelkű" kutya legyen.

Nem első kutya lenne! Volt már több kutyánk is.


A válaszokat előre is köszönöm!



2012. júl. 11. 12:26
 1/4 anonim ***** válasza:
28%

Az akiták elég független kutyák. Nagy tudás kell ahhoz, hogy ezt a fajtát magadhoz kösd. Másrészt agresszívak lehetnek más kutyákkal, ha nem megfelelően van szocializálva és eléggé egygazdás kutya.


Akkor inkább vegyél német juhászt. Intelligensek, őrzik a házat kifogástalanul, hűségesek gazdájukhoz, játékosak és nem utolsó sorban család szeretők és ha találkozik rendszeren kutyákkal akkor a herélt kutyák nagyon jól kijönnek más kutyákkal. De ugyan így a kanok illetve a szukák is.

2012. júl. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszokat!
2012. júl. 11. 12:55
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez alapján mindkettő megfelelne neked. A szolgalelkűtől szerencsére nagyon messze állnak:D

Mozogni mindkettő nagyon szeret,és kell is,nagy a mozgásigényük. A különbség annyi,hogy az amerikai akita sokkal jobb házörző ,persze jelezni a japán is fog nagy valószinüséggel. Az amcsi kicsit "családibb" ,lágyabb kutya,talán picit könnyeben kezelhető . Megfelelő nevelés és mozgatás mellett mindkettő nyugodt ,kiegyensúlyozott kutya,nem szeleburdi egyik sem. Nem tudom,gyerek van e nálatok, a tapasztalatom az,hogy gyerekekkel türelmesebb,játékosabb az amerikai . A japán sem eszik emberkölyköt természetesen,de ha megunja egyszerűen odébbáll :D

Én ennyit tudtam hozzáfűzni,mindkét fajta csodálatos,nekem a japán felé húz a szívem ,de ezt nektek kell eldönteni:) A kutyaovit és sulit mindkettőnek ajánlom,nagyon fontos a szocializáció náluk.Ha következetes leszel,kielégited az igényeit és sokat hordod kutyák és emberek közé egy remek kutyát fogsz kapni.

2012. júl. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nekünk amerikai akita szukánk van és hidd el nem bántuk meg!Hatalmas jó jelző kutya ritkán ugat,kutyákkal picit domináns de teljesen normális,ha mégegyszer kénne vennem kutyát csak amerikai akitát vennék!
2013. febr. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!