Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy fél éves német juhász...

Jocsó kérdése:

Van egy fél éves német juhász kutyám. Hogy tudnám megtanítani, hogy ugasson ha valaki megáll a kapú előtt vagy be akar jönni? Azt halottam, hogy kb 3 hónapra zárjam el hogy embert se lásson csak a családot. Működhet?

Figyelt kérdés
2012. júl. 11. 13:24
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Jesszus. Ennél nagyobb hülyeséget még sehol sem hallottam. Akkor hogy sétáltatnád? Hogy mozgatnád le? Kicsit gondolkodj! A területvédő ösztönük később alakul ki, fog ő majd ugatni.
2012. júl. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nekem is ez volt gyanús benne:)
2012. júl. 11. 13:31
 3/7 anonim ***** válasza:
Változó, enyém is ennyi idős, már egy ideje ugat rendesen, ha megvan rá az oka. De ez egy dolog, biztos belejön a tied is, mert a nj-k szeretnek ugatni.
2012. júl. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
ha véletlenül elkapod a pillanatot, amikor akár csak vakkant egyet a kapunál, megy a dícséret. Arra figyelj, ha belejön, le tudd állítani egy szóval. Nem egyformák a kutyák. Vannak ugatósak és vannak kevésbé ugatósak. Kölyök még. Változni fog.
2012. júl. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el el fog jönni az az idő, hogy alig várod majd hogy abbahagyja! Én is így jártam. Kölyökként alig akart ugatni, itt drukkoltunk neki, most meg azért drukkolunk, hogy fogja be végre. :) Még kölyök, azért nem ugat, de tutira fog. Olyan 2 éves korára lesz teljesen felnőttnek tekinthető, de szerintem már hamarabb is el fogja kezdeni. A miénk 1 évesen jött bele. Azóta egy légy el nem szellentheti magát a kapunk előtt anélkül, hogy megugatná.
2012. júl. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A leállításával nem lesz baj, mert egyébként nagyon okos. Ha macskát ugat vagy kutyát, azt már tudja ha felemelem a kezem elhalgat, hozzám szalad, és leűl. A helyét is elég már csak mutatnom és szalad az ólba szólnom sem kell. Csak ez a jelzés nem akar menni neki, pedig dicsérgetem is:)
2012. júl. 11. 13:48
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A védőösztöne másfél éves korára fog teljesen kifejlődni. Nem kell sürgetni. Vidd minél többet emberek közé, hogy rendesen szocializálódjon, de egyébként majd ha hozzátok mennek idegenek, akkor védeni fogja a területét.
2012. júl. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!