Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan vagy szuka kutyát válasszak?

Kan vagy szuka kutyát válasszak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem tudom hogy szuka vagy kan kutyát vegyek.

Azért akarok kant,mert nagyobbak,nem tüzelnek 1 éven 2x és nekem szebbek a kanok (olyan masszívabbak,erősebb felépítésűek)

Azért akarok szukát,mert általában kedvesebbek,nem kell velük annyira tisztázni a falkavezérséget,bár kilehet fogni domináns szukát és kevésbé domináns kant is.

Nem járnak udvarolni,vagyis nem szökdösnek tüzelő szukák után.

Azt hallottam hogy fiúkhoz szuka kutyus,lányokhoz kan kutyus való,ez igaz? Mert szerintem ez baromság.

16 éves fiú vagyok német juhászt vagy óriás schnauzer kan kutyát szeretnék venni vagy boxert,járnék vele suliba ,engedelmességi és örző-védőre meg kutyaoviba is...

Esetleg egy ivartalanítás sokat segíthet?

Az a baj hogy én kiállításra is szeretnék járni..

Szerintetek melyik kutyát válasszam és milyen neműt?


2012. júl. 11. 14:57
 1/7 anonim ***** válasza:

szerintem szinte mindegy.

Ha első kutyus lesz akkor inkább szuka.

Szerintem is baromság hogy fiúnak szuka, lánynak kan.

Jól ki kell választani a kölyköt az alomból és kész.

Ha szeretnél vele versenyezni akkor nem lehet ivartalanítatni de ha nem akkor viszont sok betegségtől megóvja ha kan, ha szuka.

Fajtában szerintem német juhász bár a másik 2 kutyával még nem volt tapasztalatom de szerintem a boxert lődd ki és a német jucit vagy a snacit választ.

2012. júl. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

értem,köszi.

nem első kutyus..

2012. júl. 11. 15:18
 3/7 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem baj, ha kiállításra is hordanád a kutyát. A tenyésztés szerepet játszik az elképzeléseidben? Mert akkor már a kölyök ára is igen húzós lesz. Egy megfelelő tenyészkutya 150e-től kezdődik, de inkább efölött van jóval. Bár ha ivartalaníttatni szeretnéd, akkor a kiállítás teljesen fölösleges lesz. Az ivartalanítás a dominancián nem változtat. Valóban, a szukánál elmúlik a tüzelés, a kanoknál pedig úgy 80%-al csökken a fedezési szándék és a betegségek esélyeit hatalmas aránnyal lecsökkenti, ennyiben nagyon is jó, de az alap viselkedésen nem fog változtatni.


Volt már korábban kutyád, akivel komolyan foglalkoztál? Ha első kutya lesz, akkor én mindenképp a szukát javaslom. Ezerszer könnyebb eset, bújósabbak, gazda centrikusabbak is, ha a hobbi kutyásokat nézzük.


Ez pedig úgy hülyeség, ahogy van, hogy nőknek kan kutya, férfiaknak szuka való. Jól is néznénk ki, ha ilyen szélsőséges lenne a kutyatartás és kutya választás!

2012. júl. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

értem,köszönöm.

Nem,nem első kutya lenne.

2012. júl. 11. 15:27
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha német juhászt választasz, nagyon meg kell nézni, honnan veszed. Én leginkább a munka vonalú egyedeket javaslom, bár velük komoly kiállításra nem igazán mehetsz. Viszont jelentősen egészségesebbek általában a munka nj-k és a fajtára jellemző ösztönöket, temperamentumot, tulajdonságokat is sokkal jobban mutatják. És én konkrétan rosszul vagyok a csapott farú show nj-től.


Bevallom, hozzám az óriás snaci áll közelebb a két fajta közül, szintén munka kutya, viszont persze itt is nagyon figyelni kell, honnan veszed a kölyköt.


Ami a boxereket illeti, csak annyit mondok, hogy nem csoda, hogy ha valaki csak egyszer is magához vesz egy boxert, utána is mindig csak ilyen kutyát akar tartani. Nagyon jó fej állatok, igazi egyéniségek, viszont sajnos számtalan örökletes betegséggel szenvedhetnek, persze egy megfelelő kennel kiválasztásával ez a gond is nagyrészt megszűnik. Ami a legnagyobb gond, hogy nem túl hosszú életűek.

2012. júl. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

értem,köszönöm

mindhármótok segítségét

legjobban nekem is óriás snaci tetszik.

2012. júl. 11. 15:34
 7/7 anonim ***** válasza:
akkor vegyél szukát, ha tüzeléskor el is tudod keriteni, és ivartalanitod.
2012. júl. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!