Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fajtatiszta tacskó kutyám...

Fajtatiszta tacskó kutyám van? (kép)

Figyelt kérdés

Faluról hoztuk, egy családtól, akik a nagyszüleim közelében laknak. Az apja fajtatiszta, törzskönyves, zsemle színű. (a tulajdonosa tenyésztőtől vette) Az anyja nem törzskönyves, de teljesen úgy nézett ki, mint a másik, csak fekete-cser színű.

Kíváncsi vagyok, a mi kutyánk akkor fajtatiszta, vagy keverék, vagy minek számít?

Képek: (nem olyan jó minőségűek)

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Előre is köszi a válaszokat!


2012. júl. 11. 15:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha az anyja nem törzskönyves akkor sajnos csak fajta jellegű keverék lehet de amúgy ízig-vérig tacsi szerintem.

Nagyon szép kutyus!! :)

2012. júl. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%
csak az a kutya számít fajta tisztának ami maga is rendelkezik törzskönyvvel (ettől függetlenül az emberek szemében még tacsi, de hivatalosan nem fajta tiszta)
2012. júl. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
am orvoshoz vigyétek el, mert nekem kicsit furcsák az emlői amiken háton fekszik)
2012. júl. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%
Voltak már kölykei? Csak mert eléggé lóg a csecse.
2012. júl. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Értem, akkor fajta jellegű. Mindenesetre én imádom :)

Igen, már háromszor születtek kölykei. Az első adag kölyök óta ilyen az emlői. Azóta voltunk már orvosnál, és nem tette szóvá, hogy baj lenne, igaz, nem is kérdeztem.

2012. júl. 11. 16:05
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"MINDEN KUTYA FAJTISZTA A MAGA MÓDJÁN !!!"


Tudjuk, de mindenki FAJTAtisztát írt! Úgyhogy nem értem mit pattogsz!


Kérdező, amúgy szép a kutyád. Ő egy fajtajellegeket viselő keverék, abban az esetben, ha az anyja fajtatisztaságát nem tudják papírokkal igazolni. De az a lényeg, hogy egészséges legyen. Sok szép évet kívánok még a kis kutyus mellett

2012. júl. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
azért irtam a dokit, meg hogy furák az emlői, mert látszott rajta hogy nem stimmel valami a ami nem stimel hogy voltak már kölykei :) azt hittem hogy még fiatal és esetleg most vemhes, vagy álvemhes stb
2012. júl. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Anyám varrónő, tehát idegenek hetente többször bejárnak a lakásunkba, és hozzák a rossz ruháikat. És sajnos néha előfordul, hogy nem csukják be maguk után a kerti kaput, hiába mondjuk nekik mindig. Mindháromszor így szökött ki a kutya, és vemhesen jött haza. De minden kölyöknek sikerült gazdit találni, nem volt sok, 1-2 kutyus született minden alkalommal. Párat a rokonaink is vittek, őket mostanában is látom, és szép, boldog életet élnek. És amúgy sem értem, miért csak a keveréknél baj, ha kölykök születnek, hiába fajtatiszta egy kutya, attól még a kölykeinek ugyanúgy gazdát kell találni, mint a keverékeknél.
2012. júl. 11. 17:08
 9/12 anonim ***** válasza:
57%

1:Egy kutyának nem nehéz megtanítani, h nem mehet ki a kapun engedély nélkül.

2: létezik olyan dolog, h ivartalanítás.

3: létezik olyan, hogy vemhesen ivartalanítanak.

4: tenyésztő akkor hoz le almot, ha van elég számú KOMOLY érdeklődő. A keverék kutyák születnek vakvilágba. Ha szerinted ez nem baj, akkor ezt mondd el annak a több, mint másfél millió kutyának is, h nem baj h az utcán élnek és bármikor meghalhatnak, nem baj h a gyepin élnek és 14 nap után bármikor elaltathatják őket és nem baj, h menhelyen tengődnek ÉVEKIG! Majd kicsit máshogy fogsz azután gondolkodni a felesleges almokról.

2012. júl. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Láttam már menhelyt, rendszeresen járok oda önkéntes kutyasétáltatásra. Ennek ellenére nem gondolom, hogy olyan rossz lenne a nálunk született kiskutyáknak. És ne mondd, hogy a kölykök gazdái akár menhelyről is fogadhattak volna be kutyát. Direkt olyan embereknek adtuk, akiket ismerünk, és nem szeretik a menhelyeket, azt hiszik, ott csak beteg kutyák vannak. (tudom, hogy ez nem igaz, de sokan vannak ezen a véleményen)
2012. júl. 11. 17:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!