Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Apróhirdetésekből érdemes...

Apróhirdetésekből érdemes venni fajtisztának mondott kutyát?

Figyelt kérdés
Vagy inkább keressek fel neves fajtiszta kenneleket?
2012. júl. 11. 16:29
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
FajTAtisztákkal jobban jársz.
2012. júl. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
oké bocsánat, rosszul írtam, bocsájtsd meg nekem
2012. júl. 11. 16:35
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
persze... minden hirdetésben fajtiszta kutyaszerepel... de fajta tisztát inkább csak kennelből vegyél
2012. júl. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Sőt azt is tudom, hogy minden kutya fajtiszta, hisz nem rókával párosul, hanem a saját fajával. De azért a kérdésre is tudni kellene válaszolni. Már csak hogy én is belédkössek, nem biztos, hogy jobban járok egy fajtisztával, lehet épp egy korccsal járnék jobban, ki tudja. De most feltettem egy kérdést, amire választ várnék.
2012. júl. 11. 16:37
 5/22 anonim ***** válasza:
Ha TK-es akkor igen (egyre több kennel hirdet kutyás apróhirdetések közt), de ennek is érdemes azért utána nézni. Ha anélkül vagy úgy van hirdetve hogy a törzskönyv választható, akkor nem.
2012. júl. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
32%
Miost tudom sokan le fognak pontozni, de nem érdekel. Nézd meg hogy milyen körülmények között tartjűk a kutyát, oltások megvannak-e, a kutyák szülei milyenek, hol tartják a kutyákat. Ha el vannak hanyagolva, és az egyik szülő csak részben hasonlit a fajtához akkor nem. Viszont ha normálisan tartja őket, akkor nem gáz, - nem mindenkinek van pénze 100ezer feletti kutyára, és nem minden apró hirdetéses gazda idióta szaporitó, vannak normális körülmények között tartott egyedek is, de vannak olyanok is, akik be se oltatjá a kutyákat ,esetleg beltenyészetből származnak... tehát érdemes odafigyelni. Én is apró hirdetésben vettem a kutyámat, és fajtatiszta, nem valami mutáns, és papirja is van, és nem 100ezertért vettem- állatorvoshoz sem kellett vinni, és velem van már 8éve.
2012. júl. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Nekem törzskönyves szülőktől van a kölyköm de neki nincs törzskönyve. Én ugyan úgy szeretem mintha lenne neki szóval engem annyira nem érdekel. Ha nagyon igényes akarsz lenni akkor csak kennelből vegyél kiskutyát törzskönyvel ám ezek elég drágák. Ha nincs sok pénzed kutyára akkor inkább azt javaslom ne vegyél. Vehetsz olcsón is hírdetésből de akkor ott a veszély,hogy beteg lesz és sok pénzt kell majd költeni az állatorvosra.
2012. júl. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Hallottam már törzskönyv "megvételéről", hamisításról. Hogy kerülhetem el, hogy ilyenbe belefussak?
2012. júl. 11. 16:38
 9/22 anonim ***** válasza:
Mint már írtam Kennelből vegyél kiskutyát! Ott nyilván nem fognak hamisítani.
2012. júl. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Most igazából nem a pénz számít. Persze nyilván az ember örül, ha kevesebbe kerül és ezáltal több marad meg, de most nem ez számít.

A megbízhatóság lenne a fontos, de azért alaposan szét akarok nézni.

Mert lehet egy kennelből megvenném 150 ezerért, de lehet ugyanolyan van hirdetésben 120 ezerért.

Szét akarok nézni, érdeklődni akarok, tapasztalatokat gyűjtök másoktól, és utána kerül sor a vételre.


Az apróhirdetéskben szereplő kutyák szüleit ha megnézném, mindig kézségesen megmutatják? Gondolom ha tisztességesek akkor igen.

2012. júl. 11. 16:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!