Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A boxerek önzőek? Van akinek...

A boxerek önzőek? Van akinek odaviszi a lába elé a boto/labdát?

Figyelt kérdés

Van egy boxer kutyánk aki már 13 hónapos,nagyon szeret játszani,főleg labdákkal és botokkal.

Ha eldobok neki egy botot önfeledten rohan utána és visszahozza, de amikor elkérem tőle egyszerűen nem hajlandó odaadni..inkább elrohan velem mert az az ÖVÉ.Már próbáltam jutalomfalattal díjazni amikor nagy nehezen elvettem tőle, de ez sem volt megoldás.Meg lehet tanítani,hogy tegye a lábhoz vagy a boxerek ilyen kis önző dögök?:)



2012. júl. 11. 22:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az enyémnek nincs levágva a farka az a kioldó gombja.:)
2012. júl. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%
TISZTELET: ez a kulcsszó. A boxerek nem önző dögök, csak nem tisztel téged, kiröhög, tudja, hogy megteheti, hogy ne adja oda, ezért meg is teszi.
2012. júl. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Csak meg kell tanítani apportírozni, (persze nem kell a "hivatalos" verziót), vagy bevezetni egy parancsot, amire leteszi azt ami nála van. Magától nagyon kevés kutya fog a te javadra lemondani a zsákmányról. Rá kell vezetni, hogy te csak ideiglenesen veszed el tőle, utána visszakapja és folytatódik a móka. Természetesen meg lehet neki tanítani, főleg, hogy eredetileg munkakutya és a munkavizsga részét képezi az apport is, csúnya lenne ha megtagadnák :)
2012. júl. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Amikor odahozza, dobjál neki másik botot. Viszont az ereszd szót meg kellene tanulnia.A jutalmazást pedig nem elég egyszer csinálni. Minden tanulni valót 100 x, ezerszer el kell ismételni.
2012. júl. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Hát ez a valóságban nem állja meg a helyét. De hát én csak egy egyszerű ember vagyok nem idomár. :)
2012. júl. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ez nem önzőség, hanem egészségtelen birtoklás, amit 1 évesnél idősebb kutyánál már komolyan kell venni. Nem annyira kölyök már.

Ha visszahozza, állítsd meg!!! Le is ültetheted, de az mindegy.

Ha elszalad, menj utána. Ne hajkurászd, ne kergetőzzetek, csak mint ha be akarnád keríteni, kitartóan, de nyugodtan kövesd, amíg meg nem áll.

A világ végéig nem szaladhat! A lényeg, hogy ne hagyd magad bevonni a játékába, ne kezd el kergetni, hanem érezze rajtad, hogy komolyan gondolod, hogy állítsa le magát.

Ha megállt, fogd meg nyugodtan a labdát (a szájában) és ne ereszd el! Ne vedd el tőle, be birkózz érte, ne harcolj!!!

Egy falkavezér nem harcolt, csak kinyilvánítja a birtokát, és elvárja, hogy átengedjék neki a játékot, kaját, fekhelyet, stb!

Fogd meg a labdát, és várj, amíg elengedi! Ha 5 per, akkor annyi, ha 20, akkor annyi. Ha esetleg keménykedni akar, vagy "elpoénkodni" (boxerekre jellemző a túlzott játékosság) akkor fegyelmezd egy kicsit keményebben, hogy érezze, hogy ez most nem tréfa.

Ilyen fiatalon valószínűleg hamar feladja, és hamar meg is tanulja a dolgot. Magától kell elengednie a labdát!

Mikor látod, hogy feladja, akkor ismételd az ereszd parancsot.

Jutalmazni akkor jutalmazd, ha már könnyebben odaadja!!!

Ha csak sokára adja oda, akkor még ne jutalmazd!!!

Ha már gördülékenyebben megy, akkor lehet néha jutalomfalatot osztogatni, de akkor se vidd túlzásba.

Azt kell megértenie, hogy díjazod a viselkedését, és megerősíted benne a helyes viselkedést.

Nem pedig azt, hogy hogy kaját kap a labdáért cserébe! Ez nagyon fontos, nem megvesztegetni kell jutalomfalattal, hanem megdicsérni. De a dicsérő szónak is elégnek kell lenni, nem kell hogy a kutya elvárja a jutalomfalatot!


Mielőtt megint eldobod a labdát, érd el, hogy a kutya rád figyeljen. Ha a labdára koncentrál, tilos eldobni. Csinálhatsz olyan trükköt, hogy az orrod elé emeled a labdát, vagy egy jutalomfalatot, hogy felvegye veled a szemkontaktust.

Ha rád figyel, csak akkor dobd el a labdát. Így nem azt érzi, hogy végre megkapja ami az övé, hanem érzi, hogy az a tiéd, tőled függ, mikor kapja meg, és megtanulja, hogy akkor dobod el, ha elismeri hogy a te tulajdonod, és jól viselkedik.

Ha erős benne a birtoklási vágy, akkor ilyen "elvevőset, kikövetelőset" mással is lehet csinálni. És ebben az esetben azt javaslom, ne is legyen olyan játéka, ami "mindig, minden körülmények között" az övé.:)


Ha nem olyan durva a helyzet, akkor lehetnek állandó játékai, de amit dobálni szoktál, az ne maradjon nála! Tedd el játék után, ne erősítsd benne, hogy akármikor játszhat vele, mert akkor jobban a sajátjának tekinti.

Remélem, segítettem. :)

2012. júl. 12. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként kispalikee-nak teljesen igaza van! Megoldást ugyan nem mondott, de a problémát teljesen jól látja. (csak a lepontozás miatt mondom, hogy nem írt hülyeséget)
2012. júl. 12. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Megoldást azért nem írtam, mert a tiszteletet nem lehet tanítani, azt kivívni kell. Ha már csúnyán nézel rá, leteszi eléd, mert tudja, hogy te vagy a vezér, a labda, a bot, minden a tiéd. A pozíciótokon dolgozzatok, ne a bot odaadásán, majd az is jönni fog vele.
2012. júl. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm,hogy ennyien segítettetek.

Az önző dögöt persze csak viccből írtam.:)

A családban akit tisztel és ő a falkavezére egyenlőre annak sem hajlandó odaadni.Bár tényleg nem jól próbáltam eddig tanítani így nem is csoda,hogy nem sikerült.Sokszor elhülyéskedtem én is az egészet és kergettem őt.De most már megfogadom a tanácsokat.Gondolom nem lesz könnyű,de csak sikerül.:)Köszi még1x.

2012. júl. 12. 10:54
 10/13 A kérdező kommentje:
Még az lenne nagy kérdésem,hogy mit csináljak akkor,ha a botot elviszi lefekszik és rágja?Utána nehézkesen,de elengedni nekem.CSak mindig menjek oda hozzá amikor lekefszik??
2012. júl. 12. 11:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!