Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan könnyíthetem meg a...

Hogyan könnyíthetem meg a kiskutyám számára az új helyzet elfogadását?

Figyelt kérdés

6 hónapos mopsz kutyusunk van, most derült ki, hogy februárban kisbabánk lesz. A kutyus nagyon jól nevelt, megszokta az egyedül létet is, tudja ki a falkavezér-tehát nem problémás kutyus. Eddig azonban csak ő volt nekünk. Minden szabadidőnket vele töltjük, mindenhová visszük magunkkal. Reggeli séta csak velem, délutáni séta csak a párommal este pedig együtt..tehát van egy megszokott napi rend ami felborul a babával...hogyan tegyem a kutyusom számára könyebbbé, hogy kisgazdája érkezik?

Előre is köszönöm


2012. júl. 12. 11:54
 1/5 shoona:D ***** válasza:
hozzá kell őket szoktatni egymáshoz,de szerintem nem lesz gond mert a kutyák jól alkalmazkodó állatok.:)
2012. júl. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Regisztrálj! Jó kis társaság és jó tanácsokat is fogsz kapni.


[link]

2012. júl. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ,

szóval nem a gyereket féltem a kutyától vagy fordítva...Hanem a kuttyomat attól, hogy nem lesz esetleg annyi időm rá mint eddig, és hogy vajon ezt ő hogyan fogja megélni.. Olyasmire gondolok mint mikor második gyerek érkezik, csakhát neki nem mondhatom hogy tedd ide a mancsod érzed, hogy rugdos a kisgazdi :-D Szóval nem tudom mennyire érthető de én konkrétan a kutyus lelkére gondolok...

2012. júl. 12. 12:09
 4/5 A kérdező kommentje:
Második válaszoló nagyon köszi ez nekem való dolog lesz :)
2012. júl. 12. 12:12
 5/5 anonim ***** válasza:

Először is gratulálok a pocaklakóhoz! :)

Amúgy semmi extra, szeressétek mindkettőjüket, és sétáljatok továbbra is nagyokat. Ami történik az természetes, neked sem kell túlkomplikálnod. Ha lehetőség van rá, akkor próbáljátok gyerekek közé vinni (kicsik, nagyobbak) hogy szokja őket.

Az én kutyusom imádja a gyerekeket, mióta megvan a 3 éves unokaöcsém. Pedig elég sokszor tenyerelt rá, húzta meg itt-ott a szőrét. (yorkshire) Mindkettőjüket nevelni kell, rájuk kell szólni, ha olyat csinálnak, amit nem szabad.

Nálunk az volt a vízválasztó, amikor az unokaöcsém rájött, hogy milyen jópofa dolog etetni a kutyust a saját kajájával. Azóta elválaszthatatlanok.

2012. júl. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!