Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rövid szörű kutyafajták?

Rövid szörű kutyafajták?

Figyelt kérdés
Első sorban olyan fajtákat keresek amelyeket családi és panelházban is lehet tartani,mert nem tudom hogy nagyobb koromban hol fogok lakni.

2012. júl. 12. 21:56
1 2
 1/12 petrusi ***** válasza:
75%
Tacskó:)
2012. júl. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Kérhetek még egy pár érvet is attól aki ír egy fajtát.?!Nah és fontos,hogy a kis gyerekeket nagyon szeresse,ne legyen nagyon ugatós,kicsit nyugodtabb fajta.
2012. júl. 12. 22:02
 3/12 A kérdező kommentje:
Gabonasikló???!Hülye válaszokat nem kérek.
2012. júl. 12. 22:03
 4/12 anonim ***** válasza:

Ez így nagyon tág :)

Mozgásigénye és a mérete sem mindegy :) Mi lenne az elképzelésed?

Nekem bullmasztiffom van panelban. Szereti a gyerekeket, nem nagy a mozgásigénye és a lakásban nyugodt, a szomszédok egy hangját sem hallják.

2012. júl. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Hát ha már a nyugodtságnál és a csendnél meg a gyerekeknél tartunk: nekem tacsim van és a tapasztalataim a következők( persze fontos, hogy ez csak egy egyed, minden kutya más): a nagyon kicsiket nem csípi, próbál elvonulni előlük viszont 5-6 éves gyerekekkel már tök jól kijön (tehát azokkal, akik tudnak már szépen kutyázni). Iszonyatosan hiperaktív, bicajozni és futni jár velem. És a kertben nagyon ugatós is, bár az enyém kinti-benti, de pl a macskák nyávogására még éjszaka is felugrik és vakkant 1-2-t a házban is.
2012. júl. 13. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, nekünk itt sokunknak az a tapasztalatunk, hogy a tacskó nem viseli túl jól a gyerekeket. Sokan írták, hogy tacskó harapta meg őket (ahogy engem is és ismerősömet is).


Általánosságban azt lehet egyébként elmondani, hogy a nagytestű kutyák ingerküszöbe sokkal magasabb, mint a kistestűeké...

2012. júl. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Kefka ***** válasza:
rotweiler ,pitbull, foxi, bordeux-i, német-dog ,angol-dog angolbuldog ,amerikai staffordshire terrier, cane corso, napolitan mastiff, pictures, tags american mastif
2012. júl. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Jó idegrendszerű, jól nevelt tacsi nem fogja a gyerekeket bántani. Inkább azért nem javaslom ezt a fajtát, mert a gerince nagyon gyenge, nem tesz jót neki, ha egy gyerek húzza-vonja szegényt, durván játszik vele, stb.


Vizsla? Igaz, hogy nem tipikusan egy nyugodt fajta, viszont család barát és sok fajtát első sorba a szőrük miatt csak lakásban érdemes tartani. Corgie? Kevesebb mozgást igényel, szintén gyerekbarát, család centrikus kutya. Vagy pincser? Ezt a fajtát is csak lakásban lehet tartani, kis testű, értelmes, mozgékony, megint csak gyerek barát, bújós kutya. A whippet is nugodt, család centrikus, lakásba való eb, ezt is tudnám ajánlani. Sőt, gyerek mellé nyugodt szívvel tanácsolom még a staffordshire-t, pit bull-t, bullterriert is. Mind három fajtának a családja az első.

2012. júl. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem kérek több érvet a tacsiról!!!!Tacsit nem is szeretnék!Olyan kell aminek alapból(tanítás nélkül)nyugodt a természete!
2012. júl. 23. 21:21
 10/12 anonim ***** válasza:

cavalier king charles spániel. azt hallottam h 1 nagyon nyugodt könnyen tanítható kedves fajta és nem erőszakos tehát ellentétben a tacsival ő nem fogja "kierőszakolni" a szeretetedet. igaz hosszúkás a szőre de nem igényel sok ápolást


komondor is jó lehet.hosszú szőrű de öntisztuló és nagyon nyugodt és csöndes ráadásul vigyáz a gyerekekre(gondolom én)

2012. júl. 24. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!