Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek érdemes ivartalaní...

Szerintetek érdemes ivartalaníttatni a kiskutyánkat?

Figyelt kérdés
Beszéltem az állatorvosunkkal, mondtam neki, hogy hamarosan kiskutyánk lesz. Mondtam neki, hogy szeretném majd ivartalaníttatni(kisfiú), de az állatorvos azt mondta, hogy teljesen felesleges. Nem értem, nekem meggyőződésem, hogy jobb a kutyának és a gazdinak is, ha a kutya ivartalanítva van. Ráadásul a szomszédba van egy 7 hós amstaff szuka, és ha már ivarérett lesz a kutyám, akkor ebből gondok lesznek. Nem akarok szenvedni a kutyával, körülöttünk nagyon sok fiú kutya él, persze egyik sincs megműtve. Sok ki is tud szökni! Szerintetek igaza van a dokinak? Ha nincs szuka kutyám, akkor felesleges az ivartalanítás? Azt mondta, hogy a kutya kövér lesz, és kedvtelen. Szerintem ez nem igaz, bár még nem volt ivartalanítva kutyám. Szerintetek nem mond hülyeséget? Mert kicsit összezavart....Én inkább az ivartalanítás mellett vagyok, de kíváncsi vagyok a véleményetekre. Köszönöm!
2012. júl. 13. 10:42
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
az állatorvosod egy hülye. menj el máshoz és igenis pakoltasd ki, ha nem akarsz egy dühös szomszédot, keverékekkel a karján
2012. júl. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

Én nem ismerek olyan ivartalanított kutyát aki kövér és kedvtelen lenne.

Bár az is igaz, hogy ezekkel mind foglalkoznak, boldog kutyák.


A mi szukánk is inkább sovány és energikus, pedig rengeteget eszik és ivartalanított.

2012. júl. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

Ez a doki úgy nyerte a diplomáját?

Kedvetlen és kövér, persze. Ilyen hülyeséget. Akkor lesz kövér egy kutya, ha nem mozog eleget és túletetik.

Fú de felhúzott.


Hülyeséget beszél az orvos, nekem is kan kutyám van, ha szeretnéd, ivartalaníttasd, nyugodtabb lesz a kutya és számos egészségügyi előnye is van. Én ivarérés előtt ivartalaníttattam. Keress majd másik dokit!

2012. júl. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%

Hát ha van rá lehetőséged akkor minél előbb keress másik dokit.


Én is ivarérés előtt ivartalaníttattam a szuka kutyámat, jó kedvű, imád játszani, normál (talán néha kicsit vékony) testalkatú (atletikus). Sportolok vele.

Szóval ez hülyeség, amit a dokid mondott, én mindenképp lecserélném, még az oltást sem bíznám rá...

2012. júl. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
11%
Szerintem kérdezzétek meg a férfi ismerőseidet hogy mit szólna ha kiherélnék és akkor rájöttök milyen lehet a kutyának ha ennyire mellette vagytok. Szerintem ha a ti kutyátok nem tud ki menni akkor fölösleges de ha ki tud szökni akkor talán jobb lenne . Egyébként szerintem is keressetek másik állatorvost .
2012. júl. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám is ivartalanított, bár szuka, Semmit sem hízott az ivartalanítás óta és ugyanúgy hiperaktív, játékos és bohókás. Szerintem ivartalaníts.
2012. júl. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
80%

"Szerintem kérdezzétek meg a férfi ismerőseidet hogy mit szólna ha kiherélnék és akkor rájöttök milyen lehet a kutyának ha ennyire mellette vagytok. Szerintem ha a ti kutyátok nem tud ki menni akkor fölösleges de ha ki tud szökni akkor talán jobb lenne. Egyébként szerintem is keressetek másik állatorvost."


Először is, egy kutyát ne hasonlítsunk már egy emberhez. Másodszor, kérdezd már meg a férfi ismerőseid (bár gondolom te is az vagy, hiszen a kutya golyóit saját magadénak képzeled, hogy ennyire véded), hogy milyen lenne nekik leélni úgy az életüket, hogy soha nem szexelnek, sőt minden évben 2x széttárt lábú, meztelen lányokat kellene néznie úgy, hogy nem nyúlhat hozzá.

2012. júl. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Tudtam én, hogy nem normális az, amit mond.


ma 10:57

Értem én, hogy mit akarsz mondani, de gondolj bele abba, amit Alexandra is írt. Nem azért ivartalaníttatom a kutyát, mert egy szadista vagyok, hanem mert jót akarok neki is és magamnak is! A kutya nem úgy használja a szerszámát, mint az emberek. Ösztönből tesz mindent, nem élvezetből! És mivel én nem akarom szaporítani a kutyákat, miért lenne az jó neki, hogy rajta van a kangörcs, de soha egy szukára nem fog rámászni?

2012. júl. 13. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!