Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 9 hónapos labradorom....

Van egy 9 hónapos labradorom. Nagyon nehéz sétálni vele, mivel ő gyorsan szalad, nehezen tudom visszatartani a pórázzal. Igy én is kell szaladjak vele. Mit tegyek, hogy megtanuljon a mellettem jönni?

Figyelt kérdés

2012. júl. 13. 11:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Próbáld meg a fordulós módszert. Már sokan írták le itt sokszor. A lényeg, hogy amint a kutyád leelőz téged, azonnal megfordulsz lendületesen és az ellenkező irányba mész tovább. Ha megint előz, megint fordulj meg. Ne figyelmeztesd, csak fordulj és rántsd magad után őt. Úgy 3-4 rántás után már veled együtt fog ő is fordulni és még pár piruett és beáll melléd, nem fog leelőzni téged. Ezt kitartóan, következetesen kell csinálnod pár hétig és teljesen vagy csaknem teljesen el fog múlni, hogy előtted megy, húz. Ez a leghatásosabb módszer, ha jól csinálod.

Viszont nem ajánlott se szöges, se fojtó nyakörv ilyenkor.

2012. júl. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

ivarérett ,erős kutya lett!

kutyasuli,ahol is megtanulod kezelni a kutyád!

nem a séta a lényeg,hanem a te hozzáállásod!

tehetsz bármit,húzni fog!!! hacsak ,te meg nem változol,és nem viselkedsz falkavezérként vele, különben cseszheted!!

egyenlőre, a halti használhat,de csak ideiglenesen!

sem a behívás, sem egy egyszerű laza séta,sem egy szabd játék nem lehetséges, mert te nem tudod kezelni!és csak erősebb lesz!!

2012. júl. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mekkora most a kutya?

Retriever pórázt ismered?

2012. júl. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!