Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mondanátok nekem olyan kutyát...

Mondanátok nekem olyan kutyát ami. (többi lent)?

Figyelt kérdés

Szeretnék valami "komoly" kutyát:) Olyat amit nem annyira egyszerű megnevelni mint pl. egy labradort! Van kutyákkal tapasztalatom, volt már rotim és egy NJm! Most szeretnék újra kiskutyát és nem tudok dönteni, hogy milyen legyen! Ebbe szeretném a segítségeteket kérni!

Nagytestű, ÖVre alkalmas, kicsit önfejübb de engedelmes kutyát szeretnék! Mindent meghalgatok! Válaszokat nagyon szépen köszönöm!


2012. júl. 13. 17:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Dobermann?! :)
2012. júl. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
német dog :D
2012. júl. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Pásztor kutyák, bull típusúak is mind ilyenek.
2012. júl. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Amigos ***** válasza:

mallorcai pásztor. Kiváló őrző-védő annak ellenére,hogy pásztor kutya.

Engedelmes imádja a munkát és borzaszt erős.

Sosem bánom meg,hogy valaha volt ilyen kutyám.

Mindenre meg tudod tanítani.

Leírás:

Erőteljes, izmos, karcsú kutya. Feje hoszszú, orrháta egyenes. Füle kicsi, lelóg, némileg hátracsapott. Szeme sötétbarna, orrtükre fekete. Nyaka karcsú, háta egyenes, ágyéka feszes, fara izmos. Mellkasa mély, fara magas. Végtagjai párhuzamosak, erőteljesek. Mancsa kerekded, ujjai zártak. Farkát ívben tartja. Szőrzete rövid, testhez simuló. Színe fekete vagy sötét tigriscsíkos.


Tulajdonságai: Bátor, harcias, idegenekkel szemben bizalmatlan.


Alkalmazása: Állítólag régen kutyaviadalok céljaira tenyésztették, majd később nyájőrző volt. Manapság elsősorban házőrző, testőr.


Marmagasság: kan 66-73 cm, szuka 62-68 cm


Testtömeg: 35-40 kg


Alomszám: 4-7 kölyök


Várható élettartam: 12-14 év

[link]

2012. júl. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
dobermanon gondolkoztam sokat de szívből nem tetszik:) meg sajnálnám vágni a fülét és lőgő vizsla szerű füllel meg viccesen nézne ki:D szóval őt hanyagolom! Német dog az egyik álmom csak már agyon vannak tenyésztve:S 2 ismerősömnek is van német dogja és sajna minda kettő diszpláziás (csípő) és az egyiknek olyan súlyos hogy csípő protézis kell! szóval a dogrol is lemondtam! Esetleg más ötlet?
2012. júl. 13. 18:36
 6/11 anonim ***** válasza:

Cane corso?:D


[link]

2012. júl. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
stafforshir , nagyon okos de önfejü csak eröss kézbe ajánlom.
2012. júl. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Komondor. Na hozzá képest egy staffordot vagy rotit megnevelni gyerekjáték. Iszonyú önfejű és makacs, egyúttal nagyon értelmes is.
2012. júl. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
komondor is és a cane corso is nagyon tetszik:D de szerintem a cane mellet maradok mert a komondornak a szőre nagyon macerás lehet:D
2012. júl. 13. 21:19
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha csak a szőre tántorít el, akkor ne dönts ellene. Annyi, hogy szét kell húzkodni a rasztákat a bőre felé, de ezt egy alkalommal megmutatja a kutyakozmetikus, aztán már te is meg tudod csinálni. Napi 2-3 perc, amit simogatás közben is be lehet iktatni:) Emellett magyar fajta, ami szerintem szintén plusz pont. De a te döntésed, csak azért írtam, hogy tisztán láss.
2012. júl. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!