Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lesz ha meghal a kutyám?

Mi lesz ha meghal a kutyám?

Figyelt kérdés
Szerencsére semmi baja,egészséges, nemrég kaptam,most 3 hónapos. Annyirra megszerettem,hogy már előre félek,hogy mi lesz ha meghal. Ha már egy furcsa, vagy szokatlan dolgot látok a viselkedésében egyből bepánikolok. Ja,és még egy kérdés: van egy tengerimalacom is,5 éves,és szegény már őszül,sokat fogyott,és hullik a szőre. Nem akarom elveszíteni,mert már sok malackát elveszítettem,és nem akarom megint átélni :(. meg fog halni? :(
2012. júl. 13. 22:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem hinném hogy meghal, csak öregszik.
2012. júl. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hm... ez az élet rendje, te is meg fogsz halni. Meg a szüleid is. De ne aggódj, mert ha jó ember leszel életedben, akkor egy sokkal jobb helyre, a menyországba kerülsz a meghalt kutyáiddal és tengerimalacaiddal együtt, ha meg bunkó f.szkalap leszel életedben, akkor meg a pokolba. Te dönthesz!
2012. júl. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Iszonyatosan rossz lesz, sajnos én már tudom. Sokan nem is fogják érteni, hogy miért vagy szomorú, 'hisz csak egy kutya volt'. Nehéz időszak, nekem a másik kutyám segített átvészelni, de borzalmas volt a hiánya.
2012. júl. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha ennyire nehezen viseled el az állat elhullását, akkor miért tartasz állatot? Magadat kínozni nincs értelme, hiszen újra és újra át fogod élni. Ez az érzés hiányzik annyira? A szüleid halála még nem jutott eszedbe, az is be fog következni csak idő kérdése. Nagyon bunkónak tűnök ezzel a hozzászólásommal, pedig csak a szemedet szeretném felnyitni. Tanulj meg vele együtt élni vagy ne tarts állatot!
2012. júl. 14. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én is pont így vagyok az állatokkal,nagyon nehezen viselem a halálukat,van két öreg kutyám,őket is nagyon féltem.Hálistennek jól vannak,remélem így is lesz sokáig! Örülök,hogy vannak még állatszerető emberek! Sajnos a tengerimalacok nem túl hosszú életűek,és kényesebbek,mint a kutyák,úgyhogy jobb ha inkább kutya és macskatartásra összpontosítasz,és akkor ritkábban fogod átélni a háziállat elvesztését!
2012. júl. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az embernek fel kell készítenie magát arra, hogy bizony meghalnak. Nekem 5 és fél éves a kutyusom, és én is félek, hogy mi lesz, ha már nem lesz velem...De tudom, hogy neki akkor már "mindegy" Csak nekem fog fájni a hiánya, de ha ő elmegy, akkor beszerzek egy másik kutyát. Tudom, hogy lelketlenül hangzik, de nem tudnék kutya nélkül élni. És talán így könnyebb feldolgozni a hiányát, mintha mindig otthon ülnék, és csak rá gondolnék.

Amikor a nagypapám meghalt, nagyon kiborultam, és anyukám (az ő apukája volt) mondott valamit, amit egy életre megjegyeztem:

"De hát nincs semmi baj!"

Te is erre gondolj, nincs semmi baj. Ő addig élt, ameddig lehetett, amíg Isten engedte neki:) Tudod vannak országok, ahol az embereket úgy temetik, hogy fehér ruhában van mindenki, és náluk a temetés ünnep.

A mi kultúránk más, de akkor is jusson eszedbe, hogy élt és boldog volt. Ennél jobb nem is történhet egy kutyussal, vagy egy tengerimalaccal:)

2012. júl. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igaza van az előttem szólónak,de én még hozzátenném azt,hogy egyszer úgyis találkozunk minden kutyusunkkal,akit elvesztettünk,se nekik,se nekünk nem csak ez az egy életünk van,külömben semminek se lenne értelme.

Én sem szeretnék kutya nélkül élni,ha az öreg kutyusaim meghalnak,egy kis idő elteltével biztos hoznék másikat a menhelyről.

2012. júl. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!