Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám megnyírni a...

Hogy tudnám megnyírni a cocker spánielem?

Figyelt kérdés
A kutyámat nem tudom megnyírni, mert ha a fülétvagy,a farkánál nyírom megakar harapni vagyis morog és nem merek hozzányulni. Szegénykémet nagyon sajnálom mert úgy néz ki mint egy pom pom és nagyon csimbókos. Hogy kébe megnyiratnom?
2012. júl. 14. 00:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Azért akar a kutya megharapni, mert fáj neki mikor pont ott akarod lenyírni. Én azt javaslom menj el kutyakozmetikushoz, és csináltasd meg vele. Persze majd leüvölti a fejedet, és kifacsarja a pénztárcádat, de a kutya legalább rendben lesz majd. Gratulálok hozzá mennyire jól karbantartod a kutya szőrét.
2012. júl. 14. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Miért kéne neked megnyírni? Nem vagy szakember,nem értesz hozzá. Vidd el olyan helyre ahol értenek hozzá,és ha már ilyen kutyád van,ápold a szőrét rendszeresen.
2012. júl. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az oké én elvinnlm szivesen de viszont én Még nem keresek és nincs pénzem anyukámmal meg megbeszéltük mikor megvettük hogy én ápolom és nam harap meg csak morog már akkkor is amikor nem ollóval nyúlok oda mert nem szereti ha ott piszklom de egyébként csk a füle meg a feneke a nagyon szőrös a többit megtudim nyírni.
2012. júl. 14. 13:41
 4/7 anonim ***** válasza:

Egy falkavezér oda nyúl és akkor nyúl oda az alatta levőhöz amikor csak akar. Én a kutyámat felemelhetem és rávághatom a kanapéra, azt sem fogja mondani, hogy böff.

Egyértelmű, hogy a rangsorban alatta vagy. Meg kellene nevelni, megértetni vele, hogy az van amit te akarsz,akkor amikor te akarod, ez nyírás nem egy választható opció hanem parancs.

3 napja van nálunk egy 3 éves kutya a sajátunk mellé elhoztuk. A párom mondta, hogy vigyázzak vele ha a seggénél fésülöm a szőrt,mert morog és hátra kaphat...mondjuk úgy, hogy meg sem nyikkant a folyamat közben, ha pedig elé állok, szúrós szemmel, elkezdek morogni rá, hanyatvágja magát előttem. Tudja hol a helye, nálam...páromnál nem egészen így, neki is dolgoznia kell a vezérségen. Neked is csak ezt tudom ajánlani. Valamint mivel nem vagy képzett szakember és esetleg nem aakrod véletlenül lemetszeni a kutya fülét fodrászkodás közben vidd el szakemberhez. Egyszer legalább, hogy ellesd a tekchnikát....de előtte neveld meg a kutyát, mert ha a fodrász csaj kezébe harap nem teszed zsebre amit kapni fogsz érte.



23NB

2012. júl. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Amikor kiválasztottátok akkor kellett volna arra gondolni hogy hogyan fogjátok gondozni. Egy spánielnél alap hogy kutyakozmetikushoz kell vinni. De ha mindenképp te akarod megnyírni akkor tisztázni kell a falkasorrendet. Olvasd el ezt : [link]
2012. júl. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 VBeata81 ***** válasza:
Oké, hogy neked kellett volna gondozni, de nem tetted meg, és a kutyát most rendbe kell tenni! Vigyétek el kozmetikába, te meg legfeljebb "kifizeted" valami házimunkával.
2012. júl. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Oké köszi majd megpróbálok pénz szerezni valahonnan vagy meg kérek valakit hogy segítsen :)
2012. júl. 14. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!