Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most szaporító leszek?

Most szaporító leszek?

Figyelt kérdés

Ez most kicsit hülyén fog hangzani...

De én elítélem a szaporítást. Voltam önkéntes menhelyen, tudom mennyire esélytelen rengeteg kölyökkutya sorsa (nem hogy azoké akik már esetleg idősebbek)

Viszont szeretnék a kutyámtól egy almot. Nem pénzéhesség, vagy ilyesmi vezérel. Csak szeretnék egy kölyköt megtartani az alomból, akinek a kölyke az én kutyám véréből van.

Kis testű kutya, az alom számuk kb 3-5.

Ebből én megtartanék egyet. Egyet szeretnék mamámnak adni, mert az én kiskutyámat is nagyon szereti és tudom, hogy örülne neki. Egyet testvérem vinne el (csak ő már nem velünk lakik), mert ő is régóta szeretne, csak egy ilyen kutya 150ezer tk-san. Én pedig mondtam neki, hogy bizonytalan helyről sose vásároljon, mert ki tudja milyen idegbetegek a szülők, vagy hogy vannak tartva, mivel etetve. Egyet pedig a szomszédom is szeretne, akinek eddig nem lehetett kutyája, de már most lehet. Szóval ez 4 kiskutya sorsa lenne. Mondhatni családban maradnának.

Így is szaporító lennék? Vagy etikátlan lenne lehozni egyetlen egy almot?


2012. júl. 14. 10:16
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
84%
Igen az leszel. Nem leszel az a lelketlen állat aki kizsákmányolja a kutyákat meg minden, de kizárólag a meghatározásra figyelve az leszel. És persze a fajtának sem fog használni, mert nem értesz hozzá, gondolom a kutyád sem tenyészegyed.
2012. júl. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
16%
Nem leszel az. A szaporító folyamatosan hozza le a rosszabbnál rosszabb almokat a kutyájától, nem törődve az egészségükkel. Te szerető otthont keresel nekik és vigyázol majd rájuk. Az emberek kissé fogalomzavarban szenvednek: nem csak tenyésztő, meg undorító szaporító létezik. Sokan azt hiszik, hogy az a tenyésztő, aki a standardnak megfelelően tenyészti a kutyáját a többi meg csak szaporító. Akkor akinek keverék kutyája van, de szeretné, ha lennének kölykei, az rossz ember lenne? Én is szeretnék majd egy kölyköt, akit megtartok és majd a régi kutyámra emlékeztet. Így a kutyám egész családja végigkísérheti majd az életemet. Ugyan már, ez nem bűn! Bűn az állatkínzás, de ez nem az. Semmi baj sincs azzal, amit tenni szeretnél. :)
2012. júl. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
74%

de bizony ez felelőtlen szaporítás ...nem láttad, mi van a menhelyen???



ha van a kutyádnak törzskönyve, akkor esetleg szóba jöhet az alom...ehhez a tenyészszemlét ill a járulékos orvosi vizsgálatokat kéne megcsinálni és fel kell venni a tenyésztővel a kapcsolatot, hogy legyen megfelelő eb a pároztatáshoz



ha nincs törzskönyve, akkor szóba se jöjjön a fedeztetés

2012. júl. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs pénzem törzskönyves kutyára, mert mint írtam 150ezer egy ilyen kiskutya. És akkor azokkal járni kéne kiállításra stb. Ezek mind vinnék a pénzt. Sajnos önhibámon kívül, de nem állok úgy anyagilag, hogy ennyit összespórolhassak.

"Fajtatiszta" kutyám van így is, csak nem tözskönyves. (igen tudom, nem lehet annak mondani, de akkor sem egy ultramix uv, hanem azért fajtajellegeket hordozó)

Én még ajándékba kaptam őt és nagyon szeretem. Szeretném, ha a kölyke tovább vigye őt, ha már nem lesz velem esetleg.

Ha 2 kutyát kéne megtartani, mert esetleg a szomszédom, vagy mamám vissza mondaná (bár nem hiszem), vagy esetleg nem 4 hanem 5 kutyus születne, akkor az sem lenne probléma. Inkább megtartanám, mint hogy rossz helyre kerüljön! Vagy körbekérdezgetném a családtagjaimat, hogy nem-e szeretnének.

2012. júl. 14. 10:35
 5/42 anonim ***** válasza:
84%
Normális esetben nem lenne az, de ismerve a magyarországi helyzetet az. Rengeteg, csak egyszeri almos kutya sínylődik a menhelyeken, és ezt elvileg te is nagyon jól tudod. Lehet, hogy te tudnád kiknek odaadni, de ezzel elveszed az esélyét egy boldogabb életre más kiskutyáktól. Én szememben ez is szaporító, hiszen úgymond céltalanul hoz le egy almot. Talán ha nem lenne ilyen rossz nálunk a helyzet a kirakott kölyök-felnőtt-idős kutyák szempontjából, kevésbé lenne etikátlan. De nem értem miért kérdezted meg, te is tudod a választ, nem véletlenül merült fel benned. Nem írom, hogy ne tedd, mert te már eldöntötted..
2012. júl. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
82%

Akárhogy is nézzük, az leszel, mert pl. diszplázia szűrése van a kutyádnak? nem tudhatod. A kannak lesz? nem tudhatod mert ezek mind drága szűrések amik akkor gondolom nincsenek. Ha vannak akkor ok. De ezt nem tartom valósnak ha nem tks a kutyád. Nem ismered a kutyád elődeit üknagyapákra visszamenően tehát nem is biztos hogy fajtatiszta + nagy a rizikó a betegségekre emiatt.

Igaz hogy nem a pénz vezérel, én megértem a gondodat mert nem olcsó egy tks alom lehozása, a szukád árát leszámítva is 100 ezer alatt nem úszod meg, de ez akkor is szaporítás. A rokonaid meg a szomszéd meg menjen el egy menhelyre tele van pici kölyökkutyákkal

2012. júl. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
26%
Értsétek már meg, hogy az állatkínzás nem itt kezdődik!!! Nagyon tudtok lepontozni, meg hőbörögni, de mikor fogjátok végre FELFOGNI, hogy a kérdező nem pengével vagdossa a kutyáját, csak 1, azaz 1 db almot hoz le tőle, és a kutyusok felelős gazdához kerülnek. Én személy szerint nagyon szeretem a keverékeket és semmi baj nincs azzal, hogy ha valaki szeretné, hogy a kutyája gyerekei kísérjék végig az egész életét. Miért ítéltek el rögtön mindenkit, aki máshogy csinálja? Miért csak a fajtatiszta kutyákat lehet tovább tenyészteni? Miért kell mindenkit lepontozni, aki nem olyan, mint ti? Egyszerűen felfoghatatlan. Inkább törődnétek az igazi állatkínzókkal, nem azokkal, akik semmi rosszat sem csinálnak. Kérdező: szard le, hogy ki mit gondol. Nem etikátlan. Mivel rosszabb egy keveréknek elleni, mint egy fajtatisztának? Miért rosszabbak a korcsok? Azért vannak tele a menhelyek, mert az emberek nem képesek felfogni, hogy nem csak a 100.000 forintos törzskönyves kutya a kutya. Undorító banda vagytok, kedves "kutyavédők". Kérem a lepontozást.
2012. júl. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:

Nem céltalanul hoznám le! Szeretnék egy saját kölyköt a saját kutyámtól! És nem veszem el a lehetőséget más, menhelyi kutya helyétől, mert tudom, hogy a testvérem például nem hozna menhelyről (tudom milyen körülmények vannak ott és azért "fajtatiszta" kölyök nem sűrűn van...). Mamám azt sem tudja mi az a menhely, vagy is biztos hallott már róla meg gondolom tudja, hogy a gazdátlan kutyák ott vannak, de biztos nem hozna ismeretlen helyről kölyök kutyát. Szomszédommal még nem beszéltem ilyesmikről, de ha menhelyről szeretne hozni, akkor szerintem arról már hallottam volna.

Nem a menhelyek ellen vagyok, mert most is segítek neki, meg volt már nálam alomnyi kölyökkutya is, de az én általam született kölykök nem kerülnének oda! Sosem engedném!

2012. júl. 14. 10:42
 9/42 anonim ***** válasza:
85%

"Nem leszel az." De igen az lesz, hobbiszaporító, az sem jobb, mint az aki pénzért csinálja

"A szaporító folyamatosan hozza le a rosszabbnál rosszabb almokat a kutyájától, nem törődve az egészségükkel." Az a hobbiszaporító, aki megfelelő felkészültség : értsd orvosi vizsgálatok, ismert genetikai háttér (vagyis törzskönyv) nélkül pároztatja a kutyáját, mennyivel jobban figyel az állat egészségére? Egy szülés 2-3 évet elvesz a kutya életéből és itt most normál úton történő szülésről beszélünk, nem esetlegesen császárról + ismeretlen genetikai hátterű kutyák pároztatásával a kölykök élete is lehet akár végtelen szenvedés, ha rossz genetikai állományt sikerül egy hasonló rosszal kombinálni


"Te szerető otthont keresel nekik és vigyázol majd rájuk. " A menhelyeken és az utcán lévő 1,5-2 millió gazdátlan állatnak is kéne szerető otthon, ezek elöl veszi el az almával a helyet


"Az emberek kissé fogalomzavarban szenvednek: nem csak tenyésztő, meg undorító szaporító létezik." Azok számára akik látják a valóságot bizony csak felelőtlen szaporító és felelősségteljes tenyésztő létezik, ez esetben nincs arany középút


"Sokan azt hiszik, hogy az a tenyésztő, aki a standardnak megfelelően tenyészti a kutyáját a többi meg csak szaporító." Igen, az a tenyésztő, aki megfelelő felkészüléssel, ismert hátterű törzskönyves kutyákat, tenyészszemle és orvosi vizsgálatok után és mellett fedeztet és ellet. Mindenki más felelőtlenül szaporít


"Akkor akinek keverék kutyája van, de szeretné, ha lennének kölykei, az rossz ember lenne?" Nem feltétlen rossz ember, de hogy felelőtlen az biztos


"Én is szeretnék majd egy kölyköt, akit megtartok és majd a régi kutyámra emlékeztet." Nonszensz, a többivel meg mit csinálsz? Arról nem is beszélve, hogy még megfelelő felkészüléssel és ismert felmenőkkel sem biztos, hogy egészséges lesz az alom - ismeretlen felmenőkkel, orvosi előszűrés nélkül sokkal nagyobb a kockázat



"Így a kutyám egész családja végigkísérheti majd az életemet." A többi kutya meg előbb utóbb az utcán végzi


"Ugyan már, ez nem bűn!" de az, csak sajnos ebben az országban még nincs meg az a felelős állattartási kultúra, ami szükséges lenne ahhoz, hogy belásd ezt


"Bűn az állatkínzás, de ez nem az." De bizony ez állatkínzás, hogy felelőtlenül fedeztetsz és nem vagy képes belátni, hogy ártasz a kutyádnak és az alomnak ill annak a 2 millió állatnak, akik már így is gazdátlanok


"Semmi baj sincs azzal, amit tenni szeretnél. :)" DE VAN BAJ vele, és ha tényleg menhelyen volt önkéntes a kérdező, ezt illene látnia

2012. júl. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
65%
Akkor járnál el helyesen, ha kézenfognád ezeket az embereket, akik a te kölykeidre pályáznak és elvinnéd a menhelyre őket ahol választanának maguknak kutyát. A sajátodat pedig inkább ivartalaníttasd, ha tényleg szereted, mert úgy tovább maradhat veled egészségben.
2012. júl. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!