Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megfelelne nekem az akita inu?

Megfelelne nekem az akita inu?

Figyelt kérdés
Panelkutya lenne. A közelben is tartanak panelban, aazért kérdem, hátha. Reggel egy óra séta, dél körül még egyszer egy óra, vagy másfél, és este is egy.
2012. júl. 14. 12:02
 1/6 shoona:D ***** válasza:
sztem panelba azt ne,túl nagy és nagy a mozgásigénye,nem bizt h elég neki a séta,de te tudod :)
2012. júl. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
shoona: mint mondtam, a közelben is van egy, panelkutya. 3/ 3 és fél óra séta elég neki?
2012. júl. 14. 12:09
 3/6 anonim ***** válasza:
Kutyában több fajta mozgásigényű van. Az akitának tudtommal elég nagy a mozgásigénye, én személy szerint biztosan nem tartanék panellban. Hidd el, ott szobakutyákat érdemes tartani, abból is érdemes megválogatni az igényeidet kielégítő kutyát. Én tartottam már tacskó és spániel keverék kutyát panellban, hát nagyon befürödtem vele, pedig imádtam, de mégis meg kellett válnom tőle :(. Meg még Isten tudja hány fajta keverék volt benne...
2012. júl. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Én akitamániás vagyok, persze a többit is szeretem, de én nem akarok olyan sepregető, "túltenyésztett" fajtát.

Lehet, hogy menhelyi lesz, de ha fajtakutya, akkor nem tudom.

2012. júl. 14. 12:18
 5/6 anonim ***** válasza:
Akitát semmi képen ne! Kínzás volna a számára. Az Akita kint érzi jól magát. Rengeteg mozgásra van szüksége. Ahhoz, hogy panelban tarthasd rengeteg nevelés kéne, hogy jól megférjen idegen emberekkel is! Ha Akita mániás vagy ennyit tudnod kéne... Az Akita tenyésztők is nagyon megválogatják, hogy kinek milyen körülmények közé és tapasztalattal adnak ilyen fajta kutyát! Sok ilyen fajta vállt altatás áldozatává a sok felelőtlen gazda mellett. Az Akita amúgy sem egy ember centrikus fajta így nem szeret egész nap ember közelében lenni.
2012. júl. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Inkább shiba inut! Az kisebb :D
2012. júl. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!