Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj ha azt szeretném hogy a...

Baj ha azt szeretném hogy a kutyám megtudjon védeni? Szerinted ez őznő dolog?

Figyelt kérdés

Mert sokan azt mondják jó-jó SPORT az ÖV-zés de hogy elvárni azt, hogy a kutyád akár az élete árán is megvédjen egy undorító őznő dolog!

De most akkor egy kutyás rendőr is egy önző ember aki a saját magát mentve küldi inkább be a kutyát a házba ahol egy fegyveres bünőző rejtőzik?



2012. júl. 14. 12:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Miért lenne önző dolog? Nem értem...
2012. júl. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%

Mindenki döntse el maga.

Én sosem bocsátanám meg magamnak, ha a kutyámnak azért kellene meghalnia, mert engem védett. Nekem ő családtag. Önvédelemre ott a riasztó, a gázspray, a sokkoló.... (nem vicc, ismerek olyan kutyást, aki tart magánál sokkolót)

2012. júl. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Engem anélkül is védene hogy nem tanítottam! Kutyasuliba jártunk engedelmességire meg agilityre. de ÖV-re nem. Egyszer jártam úgy hogy csak egy eü-s sétára mentünk le este és már végzett a dolgával,elindultunk felfelé. Amikor az egyik szomszéd hátulról odarohan hozzám és a kutyám megfordult és megharapta a lábát. Hál'istennek tél volt és vastag nadrág volt Laci bácsin(szomszéd) és semmi baja nem lett. Elismerte hogy az Ő hibája volt mert ezt bármelyik kutya támadásnak vélte volna! Amúgymeg tudja hogy nem harap a kutyám :)
2012. júl. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
20%

Szerintem is önző,és egyetértek másodikkal. Viszont hiszem hogy a kutyám hiába 5 kiló megvédene engem,hiába nem tudna:D

Csak azért mert egyszer még télen párom jött haza és sötét ruhába volt,csuklya minden,mert kint esett az eső. Kutyám nem ismerte meg először,ráugrott a mellkasomra,testével védett és vicsorgott meg morgott ugatott páromra. Aztán párom levette a csuklyáját és onnéttól elszégyellte magát,úgy puszilgatta:)

Édes nagyon,hogy egy pici kutya aki imádja az embereket ilyenre képes volt:) Sose felejtem el,nagyon jólesett..

2012. júl. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A rendőrök és katonák meg a kutyáik profi és speciális képzést kapnak. Emellett speciális felszereléseik vannak. Például golyóálló mellény kutyának. Nem is sokat tudhatsz erről, ha nálad ez annyiban merül ki, hogy beküldi a kutyát a házba saját magát mentve... Lehet, hogy naív vagyok, de szerintem nem is hullanak náluk a kutyák mint a legyek feláldozás miatt. Az, hogy "véletlenül" megvéd a kutyád, vagy te is profin kiképezteted, nem önzőség. De ha direkt csak arra kell a kutya és kvázi odarakod csaliként, az önzőség. Én például örülök neki, hogy a kutyám megvéd ha megtámadna valaki, nem is tudnám megakadályozni, hogy megvédjen. De például a kertbe nem rakom ki szabadon, pedig már kétszer betörtek hozzánk, mert nem akarom, hogy baja essék. Én nem vagyok otthon, a dolgaimat meg nem féltem annyira, hogy feláldozzam a kutyám, azt viszont tudom, hogy megtámadná azt aki bejön, és akkor a betörőnek muszáj lenne védekezni. Ennek nem sok értelmét látom.
2012. júl. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

tegnapelőtt 15:04

Aki bemegy a kertbe, az néha beljebb is megy. Ott mi lesz a kutyáddal?

2012. júl. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Remélhetőleg 7 milliárd emberből nem én fogom ki azt állatot (mert biztos, hogy van olyan is) aki annyira beteg, hogy betörés helyett hátragyalogol a kertvégébe, és kinyitja a lezárt kennelt csak azért, hogy lemészárolja a kutyáim... Nem vagyok h*lye, nem a szobában tartom őket az aranylánc mellett, hogy a betörő 100% találkozzon velük. Amikor nem vagyok velük akkor kint vannak a kennelben. Szeretnek ott lenni.

Amúgy pedig ilyen formán senki se tartson kutyát vagy nem értem a logikád? Bármelyik kutyát el lehet tenni láb alól, sok ember ráadásul kicsi és gyenge kutyát tart. Ezen nem változtat az attitűd, hogy ki félti a kutyáját és ki nem... Ha én nem zárnám el, akkor is ugyanúgy betörhetnének.

2012. júl. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!