Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kan amstaff mennyire...

Egy kan amstaff mennyire dominál rá a gyerekekre ha beérnek (tudom, hogy nevelés kérdése, de mégis)?

Figyelt kérdés
2012. júl. 14. 15:48
 1/6 anonim ***** válasza:
33%
Jól írtad, nevelés kérdése. Ezt nem lehet megmondani, hogy az adott egyed milyen idegrendszerű, mennyire tűri el a gyerekeket. Én mondjuk gyerek mellé nem ilyen fajtát választanék, hanem valami kevésbé robusztusat. Már csak amiatt sem, nehogy fellökje, elrántsa, stb.
2012. júl. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ,és igazából a mi kis kan kutyánknak nagyon nyugod szülei vannak sőt hihetetlen mennyire azok...épp szopizott mikor a gazdi mondta,hogy csak nyugodtan vegyem fel nem bánt az anya,és így is lett!!
2012. júl. 14. 15:59
 3/6 anonim ***** válasza:

Az amstaff pont egy ember centrikus kutya. Soha nem fogja még véletlenül sem bántani a gyereket.


A kérdésre a válaszom az, hogy ez függ attól, hogy egyébként mennyire domináns a kutya, hogyan viselkedik a gyerek és első sorban, leginkább, hogy mennyire fogadja el az eb a gazdáját főnöknek, fölötte állónak. Normális esetben, normális kutya-gazda viszonyban, emberekhez jól szocializált kutya esetén a blöki egy embert sem fog ledominálni és a gazda jelenlétében pedig semmilyen dominancia jelzést nem fog mutatni soha.

2012. júl. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen megnyugtattál!!! Annnyi ember riogat ilyen dolgokkal,hogy szinte már kezdek rájönni,hogy rohadtul nem értenek ehhez a fajhoz csak mivel sajnos rossz híre van az amstaffoknak ezért gyártják a hülyeségeket róluk readásul olyanok akik valamilyen terrierrel rendelkeznek!!Érthetetlen ugye?:O
2012. júl. 15. 09:02
 5/6 miss meow grr válasza:
nekem 3 hónapos a kan staffim, és most még elég durván játszik, a ruhájánál fogva húzza a 7éves szomszéd gyereket, meg nagyon harapdál. kemény feladat erről leszoktatni, sok türelem és határozottság, következetesség kell hozzá. de feltett szándékom, hogy hamar kineveljem ezt belőle, és felnőtt korára már nyugodtan egyedül hagyhassam gyerekekkel is.
2012. júl. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

az én szukám (májusban lesz egy éves) mindig is óvatosan játszott a gyerekekkel,sose akarta őket fellökni,finoman nyúlt hozzájuk. minden nevelés kérdése: azért kell már az elején úgy foglalkozni vele,hogy tudja,nem ő a domináns :)


L/20

2013. márc. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!