Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogy bírtátok a ridegtartás...

Ti hogy bírtátok a ridegtartást, ha kutyakiképző ilyet tanácsolt?

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy vannak esetek, amikor ezt a módszert kell alkalmazni, különben az iskolában tanultak semmit sem érnek. Mi sajnos elég nehezen tudjuk betartani, és félek hogy a kutyát ezzel összezavarom.

2012. júl. 14. 23:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Mi a probléma, hogy ezt javasolták?
2012. júl. 14. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
támad más kutyákra, nem hallgat ránk, önfejű és elkényeztetett.
2012. júl. 14. 23:46
 3/19 anonim ***** válasza:
28%

szerintem a ridegtartás nem fogja ezt a problémát megoldani.

Vagy belerogyik a kutya, vagy köcsögebb lesz. én a helyedben beszigoritanám a fegyelmezőmunkát. és minden egyes pillanatban. Mielőtt bármibe is kezdenél vele, adj neki egy feladatot. ültesd le, vagy fektesd le, és türelmesen várja ki amig nekikezdtek valaminek. ha más kutyákkal agresszoroskodik, ültesd le, ha nem ért a szóbol, egy taslit nyugodtan adhatsz neki. meg kell tanulnia, hogy nem ő az úr a háznál. Van neki saját helye? gy szobaketrecet nem ártana beszerezni ha nincs. abba be lehet vezényelni, és pihenjen. Legyen napirendje. az iskolában tanultakat pedig alkalmazni, egész nap folyamatosan. nem azt mondom, hogy meneteljetek egész nap, de legyen feladatban. és nincs játék sem addig amig nem nyugis. A játék egy jutalom amikor normálisan viselkedik.

2012. júl. 14. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
66%
Bocsi, de milyen az a ridegtartás? Habár nagy tapasztalatom nincs, de szerintem kajával lehet jól manipulálni. Ha erre a kizárós marhaságra gondolsz, szerintem semmi nem ér, hisz valójában úgysem tudod úgy megvalósítani, ahogy egy farkasfalka tenné, plusz te is belerokkansz. Én max. azt csinálnám igen kemény kutyával, hogy baromi kemény modort vennék fel, nagy büntetés, de a dícséret is az, és kaját CSAK kézből, feladatra. Az olyan szitukat jó darabig kerülném, amit még nem tudok kézben tartani (pl. behívás), mert még nincs meg a kellő tekintélyem. Ha nem akar együttműködni, nincs kaja. Előbb-utóbb muszáj lenne együttműködni, ha nem akar éhenhalni. Márpedig a kutyák nem hülyék, az életösztön erős bennük:)
2012. júl. 15. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Tisztázni kéne a fogalmakat, mert a ridegtartás, mint olyan, az a tartási körülményekre vonatkozik, és nem a nevelésre!!!! Attól még akárhogy lehet nevelni.

Az említett viselkedési problémákra az ég-világon semmilyen befolyással nincs, hogyan tartod, csakis az, hogy hogyan neveled!!!

Nevelés nélkül pedig tarthatod akárhogy.

Szerintem a legnagyobb baj az, hogy te vagy összezavarodva. Nem biztos, hogy a te hibád, lehet, hogy félremagyaráztak valamit, de az biztos, hogy összefüggéstelen dolgokról beszélsz.


Mégy egy fontos dolog, a "sorok közt olvasva" nagyjából gyanítom, hogy mire gondolhatsz. Ha jól gondolom, akkor azt a kutyasulit AZONNAL ott kell hagyni, mert nem értenek a kutyákhoz!!!

2012. júl. 15. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
85%
Ha más kutyákra támad, pórázzal egy rántás, majd hátraarc (tudom, sokan elítélik, még a suli is, ahova jártam, de baromi hatásos tud lenni a fojtó ilyen helyzetekben). Szabadon pedig, mint mondtam pár hétig, míg nem érzitek, hogy már a kezetekben tartjátok, ne engedjétek. Akkor is módjával. És ami a legfontosabb! Higgadtság és határozottság. Ne hagyjátok magatokat felidegesíteni, mert idegesen nem lehet egy kutyát kontrollálni. Bármi van, maradjatok higgadtak, inkább hátráljatok ki az adott szituból.
2012. júl. 15. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
80%
És még egy: ha tényleg erről a falkából kizárós dologról van szó: a kutya megérzi, hogy szenvedtek, és ezzel gyengeséget sugároztok felé. Márpedig sokan nem bínrák ki, hogy egy hétig ne foglalkozzanak a kutyával, ami teljesen érthető, úgyhogy ezért is veszett ötletnek tartom. Amúgy Cerberosba jártok?
2012. júl. 15. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

"pórázzal egy rántás, majd hátraarc"

Azt azért tegyük hozzá, hogy ez legfeljebb a fegyelmezés része a dolognak, fejlődni ettől nem fog a kutya!

Ez csak a probléma elkerülése, kimenekülés a szituációból.

Az egészséges az lenne, ha szembenéznél a problémával, és megoldanád azt.

Ez így, csak egy kiképző módszer, arra az esetre, hogy a kutya végig ránk figyeljen. Alapból jól nevelt, stabil kutyáknál be is válik.

Itt viszont először az alapokat kell lefektetni, következetesen szocializálni, stb, aztán lehet a kiképzésre koncentrálni.

Ha az első dolog kimarad, b.szhatod a többit!

2012. júl. 15. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
80%
83 %-os ebben igazad van, de feltételezem, a suliban kap rehabilitációt is, tehát megismerkedik más kutyákkal, előbb-utóbb megoldódik a probléma, de amíg nem, addig is használni kell valamilyen módszert.
2012. júl. 15. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Jogos!

Csak ilyen tanácsok után, mint a kutyasulinak hazudott intézmény ad, megkérdőjelezem a munkájukat, meg a rehabilitációjukat.

Na mindegy, végül nem voltunk ott, lehet félreértés történt, vagy félremagyarázás...

2012. júl. 15. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!