Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bichon havanese szuka kutyám...

Bichon havanese szuka kutyám 9 kg, milyen étrendre szorul?

Figyelt kérdés

soha nem volt egy vékony testalkat, de szerintem akkor is kövér. száraztápot vagy főtt csirkehúst szokott kapni rizzsel, de biztos vagyok benne hogy valamiféle diétára szorul.

marmagassága 27 cm

csípőkerülete 44 cm

mellkas kerülete 48 cm

testhossza 46 cm


pontosan mit és mennyit adjak neki?



2012. júl. 15. 10:19
 1/8 anonim ***** válasza:

először is orvos - az mejd megmondja


másodszor, a kutyádnak nincs ugye törzskönyve, mert kicsit nagynak tűnik?

2012. júl. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

úristen, a mi havanese-ünk 5 kg..


többet mozogj vele!! és vegyél neki light-os tápot ebbe kevesebb a szénhidrát, a rizst felejtsd el egy időre!!

vagy ha nem veszel lightos tápot akkor amit most kap táp annak csökkentsd az adagját.. és a csökkentet addagot 2x-rre ad oda neki (pl reggel és este)

2012. júl. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2. vagyok, de jobb lenne előbb tényleg az orvossal konzultálni erről..
2012. júl. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
törzskönyves a kutya, és naponta 3szor sétálunk 15-30 percet. az állatorvosa azt mondta "kicsit fogyhatna", de nem mondta hogyan csináljuk. :/
2012. júl. 15. 10:31
 5/8 anonim ***** válasza:

3*15-30 perc séta kevés


válts állatorvost, ha tényleg tk-s a kutya, akkor majdnem a fél testtömegét le kellene fogynia (3-4 kg-ot) - ezt orvosi felügyelet mellett kellene - vannak direkt erre tápok is


+ vidd el rendszeresen úszni, hogy mozogjon, de az ízületeit ne terhelje annyira

2012. júl. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát a mienk 6 kg (5 éves), de szerintem még ő is fogyhatna!

Kevesebb tápot adj neki és mozogjatok többet, vedd rá egy kis kocogásra!

2012. júl. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én csak a sétához tudok hozzászólni, de annak úgy kéne történnie, hogy reggel 10-15 perc, délben 20 perc, és este egy nagyobb séta, úgy 45 perc körül legyen. Találkozzon más kutyusokkal, játék közben meg futkározik egyet :)
2012. júl. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Uristen.Ennek a kutyafajtának nem elég 10 15 perc séta. 1.5 ugyértem 1 és fél óra én is ajánlom elsőnek az orvost.
2012. aug. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!