Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a staffordom nemakar...

Ha a staffordom nemakar játszani, lusta és futni sem akar, akkor az jo megoldás ha megkotom pár hétre és nemengedem el?

Figyelt kérdés
Nekunk van 4 kutya, mind a négy megvan kotve, és nagyon sok akarat van bennuk, meg minden, de az enyém gumit huzni nemakar, bicajon én huzom ot, nemharap rá tárgyakra, valamikor mikor kedve van, vissza hozza a botot, ennyi. Nemtudok vele játszani, izmossitani, kondizni, semmi, mert nemakar. Ha bezárnám, vagy nemfoglalkoznák vele, csak annák neki enni, és annyi, akkor bele jonne a vágy? egy sztaffordrol van szo, szeret vadászni, meg utánam velem mászkállni. Csak szeretnék vele olyanokat csinalni, mint egy sztaffis gazdik, allandoan kint van az udvaron, es lehet ez a baj, sosincs bezárva csak este.
2012. júl. 15. 11:31
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Őszintén neked minek kell kutya? Remélem lesz egy lelkiismeretes szomszédod aki feljelent titeket aztán soha a büdös életben nem lehet kutyátok!! Szerencsétlenek...:(
2012. júl. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%

januártól remélem úgy megbüntetnek, hogy nem tudod kifizetni és elárverezik mindeneteket! Téged kötnélek ki:)

Januártól tilos lesz kutyát láncon tartani! 300e. fttól kezdődik a láncon tartott kutya miatt a büntetés :) állatkínzó vagy!!!

2012. júl. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
TE EGY ÁLLATKÍNZÓ VAGY!!! Mi lenne ha nem megkötnéd hanem elvinnéd állatorvoshoz mert nem úgy viselkedik ahogy kéne? Nem akarlak megbántani de neked csak "rajoskodás" céljából van kutyád... meg elég nagy esélyt látok arra hogy kissebségi vagy...
2012. júl. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

legszívesebben téged kötnélek láncra mert ilyen hozzáállással azt érdemled.

De sajnálom a szerencsétlen kutyákat :(

Te IQ fighter menj már el suliba a kutyáiddal!

Szerencsétlen....

2012. júl. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

undorító vagy!!!!


lehet,hogy beteg, vagy melege van és ilyen melegbe a kutyák nem szoktak aktívak lenni!!!

2012. júl. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Jo jo, suket dumabol nemkertem, nem egyedul lakom, anyamekkal, es ok kotik meg a kutyakat, mert artogatnak. ketto torodve van velok stb. slovakian lakom, es itt mindenkinel joforman be van zarva vagy megkotve. Az enyem is azert van mindeg elengedve, mert en nemengedem megkotni meg bezarni, es ezt akartam kiprobalni, hogy akarjon jatszani. De latom itt mindeg mindenkitol az ember leb@szast kap. Hova fajult ez a vilag, meg sem lehet kerdezni anonym valamit, mert egybol tamadnak. Ez nem az en hazam, es anyaek nem turik ha szaladgall az udvaron a kutya. de mindenuk megvan itt ott havonta 3-4 alkalommal el vannak engedve, de ti ezt nemertitek, itt nem buntetnek, mert a kutya lancon van, tha, meghogy buntetni, azt tudom, hogy lehet lancon, ha a lanc 3 meteres, vagy tevedek?????????
2012. júl. 15. 12:05
 7/10 A kérdező kommentje:
de latom, hogy akar, es valahogy nemhozza ki magabol a legtobbet, minden idom neki szentelem, vasarolok csomo mindent neki, es semmi, akar, de valahogy megse. Mindegy hogy telen, este nappal, mindegy.este vadaszik allandoasn, nemerdekli a jatszas
2012. júl. 15. 12:07
 8/10 anonim ***** válasza:

Minden kutya más egyéniség, még ha van sok fajra jellemző hasonlóság is bennük. Valamelyik aktívabb, valamelyik lustább. Valamelyik megugatja az idegeneket, valamelyik nem olyan heves vérmérsékletű. Pl. nekünk két kuvasz keverékünk van, akik testvérek, mégis ég és föld a kettő. Az egyik nagyon aktív, izgő-mozgó, szinte egy percre sem áll meg. A másik olyan kis "depresszív". Lassú és megfontolt, ugatni is csak akkor szokott, ha a testvére rákezdi, akkor lassan odaballag ő is a kerítéshez, hogy ne mondják, hogy nem csinál semmit :-) de elfogadtuk, hogy ő ilyen. Ezt a kikötéssel nem fogod tudni megváltoztatni, épp ellenkezőleg. CSak még inkább elrontod.

De én sem értem, miért tartotok akkor ennyi kutyát, ha nem futkoshatnak? Miért nem tartotok inkább egyet, vagy kistestűt? A megkötés nekik állatkínzás, ahogy neked is az lenne, ah egész életedbe egy szobában élnél, ahová csak kaját csúsztatnak be az ajtó alatt.

2012. júl. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

azért vagyunk kiakadva mert a kutyát/kutyákat nem szokás csak úgy megkötni, így még a házat se őrzik simán bemennek a betörők!! ha minden nap el lenének engedve akkor jobb lenne vagy ha éjszakára mindig elengednétek,bár nem értem,hogy egész nap mért vannak megkötve,ha rosszat csinálnak nevelni kell őket,nem megkötni!!vagy ne tartsatok annyi kutyát ha nem bírnak a szüleid velük törődni!!


mamáméknál is csak akkor van megkötve a két kutya ha disznó vágás van ,vagy ha kisgyerekes rokonok mennek hozzájuk,mert két kau keverék testvér párjuk van és nincsenek a kicsi gyerekekhez szokva,amúgy éjjel nappal szabadon vannak!!!


a kutyádra vissza térve ,lehet,hogy egy nyugisabb lustább típusú amstaffot fogtál ki!! inkább vidd el bicajozni az anyudék kutyáit ,legalább jót teszel velük :)

2012. júl. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nalunk az eggyik a kertben van, jo hosszu lancon, mind a harom keverek kistestu, a masik szinten hatul van, de ha ot elis engedjuk, fekszik a bodeban, o mar oreg lassan, es elol van egy bolondos, o mar 9 eves, de nagyon hyperaktiv kutya, o elszokott lenni gyakrabban engedve, este is joforman mindeg elvan, szoktam kihordani a mezore is, de ot nemigen lehet nappal elengedni, mert szaladgall laballat, es ami mozog azt megtamadja. De szokott elengedve lenni.


Az en kutyamra visszaterve, valaki irta azt is, hogy dacbol kellet nekem kutya. Ez nemigyvan, mert en ot akartam, az hogy betanitom mindenfele trukre, az esetleg dac, dicsekszem vele. De hogy jatszani szeretnek vele, csak en meg o, az nemhiszem. Nincs pasim, 1 honapja mentunk szet, es most szeretnek a kutyamban menedeket keresni, hogy boldogga tehessuk egymast....de o sosem volt olyan, mint minden sztaff, nemlattam meg lusta sztaffot, annyira faj, hogy az enyem az, legalabb jatszana velem, vagy valami.....de a ket utolso valaszolonak nagyon kosz a valaszt, es azt is, hogy megertetek engemet.

2012. júl. 16. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!