Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy angol cocker 7 éves...

Van egy angol cocker 7 éves spániel kisfiú kutyusunk. Kb.2 hete elkezdett köhögni és a köhögése öklöndözésbe fulik. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés
Kópete nincs.Ugyanúgy viselkedik,mint eddig/játszik,szaladgál,rendetlenkedik,eszik,iszik/,mintha fel se venné a dolgot/.De minket gazdikat zavar a dolog,rossz nézni.Adtunk neki kamillateát,nem volt hajlandó meginni,még cumisüvegből sem.Adtunk neki 3 napon keresztül/aztán elfogyott/ Ambroxol köhögés csilapitó szirupot,de nem használt.Pár napja pedig csak akkor provokálja ezeket a jeleket,ha minket meglát.Mintha mondani akarna valamit,vagy jelezni akarna a köhögéssel.

#aranybarna cocker spániel #kisfiú kutyus #7 éves kutya
2012. júl. 15. 15:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Milyen helyzetekben jön elő a köhögés ? vagy teljesen véletlenszerű ? Nem lehet hogy máskor is csinálja csak ti nem látjátok?

Én elvinném dokihoz biztos ami biztos.

Egyébként pedig az emberi orvosságok legnagyobb része mérgező a kutyáknak.

2012. júl. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
vagy kennelköhögés, vagy szív gond. Orvosi vizsgálattal meg lehet állapítani, mi okozza.
2012. júl. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Vidd el orvoshoz, egyedül nem tudod meggyógyítani.
2012. júl. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
1.levélre a válaszom.Hát azt már hallottuk,ugyan az ablakból,hogy köhög,de általában hidd el,hogy akkor csinálja,ha mi látjuk.Mintha direkt csinálná.
2012. júl. 15. 18:52
 5/17 anonim ***** válasza:
Kutya "direkt" nem tud köhögni. Nem ember, hogy alakoskodjon.
2012. júl. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
még az első levél irónak:mivel eszik,nem lázas,uganúgy viselkedik mint máskor igy beteg nem lehet,szerintünk.Az orvos rengetegbe van.Esetleg ha nagyobb baja lenne,az más.A háziorvosomat is megkérdeztem és ő egyáltalán nem mondta,hogy mérgező lenne az embernek való gyógyszer a kutyusnak.SŐT!!!!Ő ajánlotta a coderitt gyógyszert,Gondolkozz már!Ha mérgező lenne az emberi köhögés csilapitó,már kinyúlt volna a kutyus.Úgyhogy ez utóbbi hülyeség,amit irtál,ne haragudj!
2012. júl. 15. 19:04
 7/17 A kérdező kommentje:
2.levélirónak:Köszönöm a tanácsot.Mi is kennel köhögésre gondoltunk inkább a tünetei alapján.De azt olvastuk,hogy a kennel köhögés magától gyógyul.Remélem nem a szive,mert fulladni nem fullad.Dokihoz egyelőre nem viszem,mert annyira nem komoly.A doki meg drága mulatság.
2012. júl. 15. 19:15
 8/17 A kérdező kommentje:
3.levél irónak:köszi a tanácsod,de mint fen is irtam,egyelőre nem viszem dokihoz,mert túl drága mulatság és nincs a "halálán" a kutyus.Hál istennek.Megpróbáljuk házilag/esetleg valami gyógyszerrel/kikezelni.
2012. júl. 15. 19:23
 9/17 anonim ***** válasza:

Igen. Néha magától gyógyul a kennelköhögés. A pecheseknél némi kis tüdőgyulladás előfordulhat.Igazán semmiség.

A házidokid nem vizsgálta meg a kutyát, csak ajánlott egy köhögést elfojtó gyógyszert. Mivel nem állatorvos, így kétlem, hogy ismerné a kutyák köhögésének okait.

Ha szerencsétek van, el is fogja mulasztani egy időre. Ha még jobban szerencsétek van, nem jön vissza.

A szívbeteg kutya nem fog látványosan fulladni. Nem azokat a tüneteket mutatja, mint az ember, mivel állat.

Remélem, elmúlik a köhögés utóhatás nélkül .Sok szerencsét a spanidnak!!

2012. júl. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
vissza az első levélirónak:De igenis tud,direkt köhögni.Okos jószág./bár lehet ezek szerint a te kutyád buta/.Olvas utána,hogy a kutya pszichológiailag igen is produkál furcsa dolgokat,csak azért,hogy figyeljen rá a gazdi,mivel beszélni nem tud és nagyon tudatni akar valamit a gazdival,amit a gazdi nem vesz észre,ő pedig érzi.Kérdezz meg egy állatorvost,ha nem hiszed el.Ezzel részedről lezártam a vitát.Én nem vitatkozok senkivel,főleg olyan buta emberrel,aki semmit nem ért a kutyákhoz,a kutyák érzelmeihez,a kutyák lelkéhez.Szerintem neked nincs is kutyád.Ha pedig van,akkor nem értesz hozzá.Ennyi.
2012. júl. 15. 19:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!